Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza burtici!

bb si eu merg de maine intr-o sapt la eco morfofetala la Iosup. Abia astept, voi avea 21 de sapt.

dany eu stiu ca intr-adevar e obligatoriu minim 42 de zile dupa nastere de concediu de mateernitate, dar zicea cineva la alta odisee ca nu e obligatiru sa ne luam cele 126 de zile. Adica dc ai sal mai mic si te avantajeaza direct CIC dupa cele 42 de zile intri in CIC. Spre exemplu pe mine ma avantajeaza mai mult concediu de maternitate si voi lua toate cele 126 de zile cu speranta sa imi ramana cat mai multe dupa.
Mai e in lege o chestie, din cele 126 de zile, firma e obligata sa iti asigure minim 6 sapt diferenta de la 85% pana la 100%.

ggaby , intr-adevar dc ne dai datele tale cum a spus si Adina, te vom trece in listutza. Cu cosurile si eu am pb-e , eu aveam si inainte in perioada ciclului si nu numai, dar acuma e durere, pe fata, gat(barbie), decolteu, spate. Dar cele mai cumplite sunt cele de la barbie/gat care sunt dureroase. Dar asta e, rabdam, ca oricum nu trec cu nimik, poate doar ajutam dc ne curatam mai bine cu produse speciale, eu asa fac, si pe fata nu au mai aparut asa multe.

Va pup si va doresc o zi buna.

Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by adinag

Ah, inca ceva... maine merg la spital la masuirarea pliului nucal, tineti-ne pumnii sa fie totul ok!

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



un nucal in limite si un BB jucaus



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

zilele care raman dupa nastere sunt concediu postnatal si dupa aia intri in concediu de crestere a copilului pana la varsta de 2 ani,cand copilul face 2 ani, mergi la servici.zilele de concediu prenatal si postnatal nu este obligatoriu sa le iei pe toete,trebuie neaparat sa ai 42 zile dupa nastere.

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Da, Anca, dc iti iei 30 de zile inainte, restul pana la 126 raman dupa, iar apoi se intra in CIC pana la 2 ani ai copilului, adica nu e CIC de 2 ani, ci diferenta de la Concediu de maternitate pana la 2 ani ai copilului.

Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai tot e mai bine asa ,dpdv al banilor, ca 85 % inseamna mai mult de 8 mil.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Victo, Polisano se afla intre statiile de metrou Piata Unirii si Tineretului. Daca esti la Unirii, o iei pe jos spre Tineretului, stai pe partea stinga de mers, mergi cam o statie de masina, iar in dreptul zonei numite Budapesta o iei la stinga, pe bulevardul Marasesti. Mergi putin si cred ca prima la stinga este strada cu Polisano. Clinica se vede imediat, e in capatul strazii, prima casa de pe dreapta.

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxana, colul- cam 4 cm ar fi cel ideal, la tine e destul de bine, dar nu stiu ce inseamna daca scade

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Anca, asa stiu si eu, cum au spus fetele mai sus!!
flory, pai ar veni cam cu aproximativ 2 luni si ceva inainte de a naste!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

fetelor...sunt curioasa ce inseamna pliu nucal?plsssssssssssss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

victo sper sa nu patesc ca tine cu vomitatul!
gabitu78 mi-a dat metroclopramid, sau asa ceva pt. greata, dar...nu pot sa-l beau!
ancut frumoasa burtica, sa creasca bine si sanatoasa Maria in ea!
ramonici noi nu plecam nicaieri..ne este frica, asa ca la anul recuperam noi in 2 concedii. Pana atunci de manuta pe DC
bbvrem poze cu si eu o sa fac operatiunea asta sapt. viitoare!
jasminlasa sutienul, povestete-ne cum e cu tati


cu prenatalul...eu cel tarziu pe 26.11 nasc(la 38 de sapatamani, sa ma ajute DD sa duc sarcina pana atunci) si intru in prenatal la 01.09!



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput