Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Oana, in primul rand trebuie sa-l conving pe sotz sa vopsim peretii (acum sunt albi, mi-ar place ca unul sa-l fac portocaliu deschis), mai strang din jucariile lui Sebi, elimin covorul o perioada ; vreau lenjerii frumoaseeee pt. bebita (mai mult cu portocaliu, cu animalute..). Aaa, si vreau sa schimb si perdeaua,poate gasesc una sa se asorteze cu restul camerei!
Cand o fi mai maricica scot patul lui Sebi, ca vreau sa facem unul suprapus, pt. amandoi (sa vezi batalie..). Macar pt. primii ani, poate ne vom muta si noi in urmatorii 10 ani (sper ) la o casa mai mare (acum avem 3 camere la bloc, sufrageria vreau sa ramana sufragerie), sa aiba fiecare dormitorul lui.
Ce visez la o curte a noastra, cu gazon, multi copaci si multe flori!!!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

ralucis,, sa iti traiasca printesa de fetita si sa va bucurati de ea!



adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

fetelor cochetelor, care stiti mai multe despre sarcina, ajutati-ma si pe mine cu un sfat, va rog!

sunt anemica: 10.9 gr/l, comparativ cu 11.8 gr/l acum o luna...si unde mai punem faptul ca in tot acest interval de o luna am luat cate DOUA suplimente de fier pe zi..pai daca nu le luam, unde eram?

ce ar trebui sa fac ca sa maresc numarul de hemoglobine?

va multumesc anticipat pentru raspuns


adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Multumesc, fetelor, ia sa vedeti la anu' pe vremea asta ce de poze cu bebelusi frumosi o sa tot postam la Clubul scutecelor!
ancadragoman,perna e ca un rulou din acela care se punea la geamuri sa nu intre frigul, adr mult mai mare si mai lung, e umpluta cu burete am vazut, are o husa alba care se poate da jos. Eu ma culcam pe o parte cu ea si practic imi petreceam picioarele in jurul ei. Cica e mai bine sa dormi pe partea stanga, ca sa se oxigeneze uterul, dar la un momentdat incepuse sa ma doara imia de atat stat pe stanga, asa ca am mai dormit si pe spate, desi nu ar fi bine ca presezi uterul, da' ce sa fac si eu... Mai am o perna de la TCM care ar putea fi folsoita cam in acelasi scop, desi ea e de alaptat, tot lunga, dar e plina cu bilute din acelea mici pe care le mai gasim in unele jucarii de plus.
stefania, sa stii ca am mai incercat sa mai dorm [pe burta, dar aminceput sa simt bebelusul acolo si ma gandesc, ca si la Ilinca, sa nu cumva sa ii fac vreun rau, sa il presez sau mai stiu eu ce... De vopsea am auzit ca e permisa cea fara amoniac, parxca si L'Oreal a scos una acum, Casting.
camelia, nu i-am luat inca motul, ca nasii sunt lecati9 in starinatate in concediu, i-am facut un tortulet si i-am serbat ziua restrans in familie, o sa ii luam motul la inceputul lui iulie.Sa-ti traiasaca si tie puiutul, voi sunteti ciresele mai mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutari si de la noi....ff gretosi in dimineta asta, asera am vomitat de m-am spart! Dr. meu lipseste din tara 2 sapt. si m-a lasat la altul, si l-am combinat pe noul dr. sa-mi fac eco, am programare joi tot la 4D! Poate imi spune asta ce putilici am in burtica!

ancutasi eu am perna de la Miniblu cu bilute..si acum e noul meu amant dorm cu ea intre picioare1
adinagpoti sa-mi spui pretul de la voi, sunt convinsa ca aici sunt mai scumpe! O sa vad cand fa cahizitia1
pufuparca tu ziceai de carucioare pt. gemeni, ai si poze??



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi si eu dorm cu perna tot intre picioare...in lipsa de altceva

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi, mie pt. gemeni imi plac cele sub forma de trenulet , ca www.pegperego.it/page.php?id=f3a355336c122245856b073f0bd25b80&pageid=UJVNL001&idf=05&idp=0000000108&cl=N" target="_blank"> asta
Apropo, tu stai la bloc sau ai casa la curte (ma gandesc la cum intri in lift/usa)?

Apropo, da de www.pegperego.it/page.php?sid=f3a355336c122245856b073f0bd25b80&pageid=UJVNL001&idf=05&idp=0000000109&cl=N" target="_blank"> asta ce ziceti ????


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor eu am o cunostiinta care are tripleti si are tot carucior dasta in sir,este mai practic

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Pussi, din pacate eu am numai catalog de la ei, uita-te pe site la Graco si la Inglesina, ar trebui sa aiba


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca,cel de tripleti cred ca este cat o limuzina !
La cel de gemeni am vazut ca scaunele se pot pune si fata in fata, se mai pot juca (sau ciondani) intre ei si cand sunt la plimbare...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput