Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ralucis, deci ai dormit pe burta , bine pana cand ai putut, dar daca ar fi sa mai poti nu ar fi probleme?
cat despre burtica grea seara ,mai mult umflata ma simt grea cu totul...
a inca ceva..voi va vopsiti??? nu ii face rau lui bb? eu am auzit ca tot ce este acid ii face rau ori vopseaua contine amoniac....

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alfa-anca, sapt viitoare inainte sa plec in concediu merg la dr, la eco 4D, eco morfo fetala. dc doamne fereste e ceva imi va spune dr. saptamana trecuta cand am fost la control mi-a zis ca totul e ok, col inchis, lichid amniotic normal, totul era ok.
oricum sapt viitoare inainte de plecare mai mult in pat voi sta.

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mirela, eu iau doar asa cand ma doare (maxim 3 pe zi), nu la anumite ore.
stefania, eu azi merg sa ma vopsesc, nu m-am mai vopsit de 4-5 luni. se zice ca in primul trimestru nu ar fi recomandat sa te vopsesti, pt ac atunci se formeaza bb. si nu continutul vopselei il afecteaza pe bebe ci mirosul pe care il inhalam (de la vopsea).

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

In sfarsit am reusit sa ajung la zi cu cititul.

Azi sunt si eu mai libera asa ca o sa va acompaniez.

Eu inca dorm pe burta, nu ma deranjeaza, iar daca nu dorm macar pe burta parca nu mai pot sa dorm, devin agitata.

Si eu de cateva zile am inceput sa simt cand ma ridic brusc din pat sau de pe scaun ca e ceva greu in partea de jos a burticii; cred ca a inceput bb sa ia in greutate si isi face simtita prezenta.

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

BB sarumina ptr raspuns,am sa iau si eu atunci atunci cind ma doare,
Iar de vopsit stiu ca avem voie dar cu vopsea care nu contine amoniac

Mirela 14+ MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by RGE

ADALIA...am 1,60 si 58 kg....aveam 51 kg inainte de sarcina

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!



roxana,, esti o gravidutza super...la constitutia ta, nu ma indoiesc ca vei ajunge repede si usor la silueta de dinainte de pregnancy.

felicitari! si sa ai un bebe george sanatos!



adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna dimineata!
in sfarsit, am reusit sa ne facem si noi rezervare pt. vacanta!!! am avut ceva emotii, am sunat pt. un anumit hotel- nu mai aveau locuri!!!a tebuit sa caut ceva pana am gasit unul cu locuri disponibile, si la ala pt. o serie mai tarzie decat am fi vrut initial! Asa ca, de pe 6 iulie vom fi o saptamana la mare-la soare !!!

Eu inca mai dorm pe burta, mi-am gasit insa o pozitie tare haioasa-stau cu un picior indoit, cu fundul ridicat bine intr-o parte-parca as fi bebe .

Oana, si eu ma gandesc ce sa schimb in camera lui Sebastian pt. a-i face loc si surioarei lui. Oricum, cred ca in primele lui el va dormi cu tati, ca eu sa fiu langa ea. Pe Sebastian l-am alaptat la cerere, devenisem somnambula-trageam seara patutul lui (noroc ca avea rotile) langa patul meu, uneori il alaptam prin somn -adica dormeam in acelasi timp , devenise un mecanism. Bebitei as vrea sa-i fac din 3 in 3 ore...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

bb asa, e bine ca mergi la dr inainte.
mirela eu iau no-spa cand ma doare, dar nu a fost niciodata nevoie de mai mult de 1 pastila/zi.

Si eu inainte dormeam cel mai bine pe burta, acuma dorm , nu stiu cum sa va explic, pe o parte dar aplecata spre burta, adica nu dorm chiar pe burta, dar ceva ceva tot dorm pe ea, ca inca nu ma deranjeaza, dar nici pe burta cu totul mi-ar fi frica sa dorm.

Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Ralucis, waw, ce frumusele si elegante sunteti . Si eu am un bebic de mai-iunie, dar mai mare cu 2 ani decat printesa ta! La multi ani pentru frumoasa varsta de 1 Anisor!!!!I-ai luat motul?

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

anacami,vreau sa cumpar un pat pe care apoi sa-l fac de o persoana si prea siu cum sa-l asez si matei are tot pat de o persoana, acum ma gandesc ca era mai buna o canapea.

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput