Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Da nu era permanenta ,erau asa niste intepaturi jos sub burta.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna dimineata ce fac fetele?Si eu ca si voi am aceeasi impresie ca seara este mai grea burtica ca ziua,numai ca eu de vreo doua zile simt cind ma ridic din pat ca si cum m-ar apuca un circel in burta si atunci ma ridic incetvoi ce credeti este normal?
BB dar tu ce fel de dureri de burtica ai?

Mirela 13 sapt si 6 zileMATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Neata! Anca, multumesc pt parola!
Vorbeati de costume de baie; eu mi-am luat unul din 2 piese de la Carrefour, frantuzesc, a fost si ieftin, 30 de lei, si mi se pare ca si materialul si modelul sunt mai faine decat cele de la Jolidon. O sa imi pun un pareo pe burtica cand o sa alerg dupa Ilinca pe plaja si o sa ma dau cu crema, sper sa fie OK.
De dormit pe burta eu nu mai dorm de vreo 3 sapt, nu mai pot, desi era cea mai confortabila pozitie de asomn. Am o perna pt gravide de la TCM pe care am folosit-o cu succes si la prima sarcina, asa ca o sa o pun in functiune si aici.
Si mie mi s-a parut la Ilinca igrozitor de grea trecerea timpului, nu mai aveam deloc rabdare sa nasc, acum parca e altceva, uneori si uit ca sunt insarcinata, ca ma iau cu treburile si cu cea mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Am vazut cateva poze cu gravidutele frumoase de la noi, eu inca nu mi-am fotografiat burat, dar, pt cine vrea sa ne cunoasca, uitati niste poze cu noi aici:

http://www.flickr.com/photos/20241237@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ANCA, nu sunt intepaturi ci e un discomfort, nu e o durere localizata undeva anume! sper sa nu fie contractii...
mirela

eu nu mai dorm pe burtik de la inceputul sarcinii, nu mai pot, parca dorm pe o "ridicatura".....si inainte doar pe burtik dormeam.

pt mare eu mi-am luat crema cu protectie solara 30 sau 40 (nu mai stiu exact), dinaia de copii, care e intai albastra apoi intra in piele...

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ralu, sa iti traiasca printesa!!! e frumusica foc!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ralucis cum este perna aia ca mi-am luat si eu una tot de la TCM?

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Neatza, fetele!

De obicei dimineatza nu ma pot apuca de treaba pana nu vad ce mai ziceti si ce mai faceti. Din pacate am mult de munca si chef ioc, dar tb.

bb intr-adevar durerile de burtica pot fi alarmante, dar in acelasi timp pot fi si alarma falsa. Eu asa am patit, am avut ceva dureri din cand in cand si treceau cu no-spa si stat in pat, si cand am fost la dr mi-a zis ca nu e nimik, pot fi dureri de la intinderi de ligamente si etc. Dar in acelasi timp pot fi contractii care sunt periculoase. Parerea mea e ca inainte de a pleca in concediu sa dai o fuga la dr sa vada dc totul e in regula si sa iei no-spa la tine in concediu. Eu am avut in delegatia de 2 sapt si mi-a prins bine ca am mai avut ceva dureri din cand in cand.

mamitzuD2 ma bucur mult ca sunteti bine dupa amnio si asteptam si noi cu sufletul la gura sa ne dai vestea cea buna ca totul e bine cu bebe. Tare rau Tutu sa apara la cabinet in costumatie de spital, nu l-am vazut niciodata asa, decat la spital cand mergeam la monitorizare :).

ralucis cu placere, si eu tot zic ca pun pozici pe mailul comun, dar seara nu prea apuc calculatorul din cauza de sot, sau nu prea am chef eu sa mai stau la calc dupa ce stau toata ziua la servici.

Acuma nu mai stiu care zicea, dar si eu cand ma ridic pe de scaun/pat simt o durere in zona burticii sau a oaselor, ca si cum m-ar trage ceva in jos.... Dc de acuma e asa, mai tarziu cum va fi fetele? Alta chestie, eu care dormeam aproape fara perna sau cu o fleasca de perna , cum spune sotul, acuma mi-am schimbat perna cu una maaaare si tare. Simt nevoia sa tin capul mai sus, ca altfel fie ma sufoc, fie o ia inima la galop de ma sperii, asa ca de acuma incolo numai cu perna maare voi dormi, dar cred ca voi cauta si eu perna de-aia de gravidutze ca simt nevoia sa am ceva sub burtica, deja.

Va pup si va doresc o zi minunata.

Anca 19+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Ralu nu am cuvinte cit de frumoasa este printesa ta sa va traiasca si sa fie sanatoasa.
Eu referitor la asteptare,nu mai am rabdare sa vad cind misca,sa nu mai vorbim de atunci cind se va naste.Zic mereu ca daca ar misca as sti ca totul este ok dar asa stau mereu cu grija sa nu i se intimple nimic lu asta mic si apoi si cu durerile astea de burta care va ziceam.......
La voi am auzit ca luati no-spa,cum le luati la ce interval de ore ca mia trimis si mie si as vrea sa iau daca voi ziceti ca nu ii fac rau la bebe

Mirela 14+ MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Anca si eu la fel,mai am putin si dorm in fund asta intre reprizele de mers la toaleta

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput