Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pufulet, la Graco am gasit astea:
http://www.gracobaby.com/products/subcategory.asp?N=44+10417+54&act=A20

Unul ca www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=6K00RIT3&CategoryID=2" target="_blank"> asta se poate folosi si pt. copilasi cu o diferenta mica de varsta (acum ar fi la tine Ralu de 1,6 ani)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai cand iese cu ei afara se uita lumea ca la circ,are 2 fete si un baiat prin FIV.

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Ce dragut Anca! Si eu am o colega a carei verisoara are tripleti-2 fete si un baiat- sunt tare haiosi. Am vazut poze, am fost impresionata cum erau aliniati in masina, fiecare cu scaunelul lui (luasera una gen VAN). O fetita este mai brunetica, una mai blonduta cu ochi albastri, par destul de diferiti dpdv fizic

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by pussi


...
adinagpoti sa-mi spui pretul de la voi, sunt convinsa ca aici sunt mai scumpe! O sa vad cand fa cahizitia1



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



Pussi], uite: www.amazon.de/Hauck-512012-Geschwisterwagen-Roadster-H-Fun/dp/B000K7ASK0/ref=sr_1_1/028-3472494-9294963?ie=UTF8&s=toys&qid=1181637944&sr=1-1" target="_blank">aici

Din pacate nu livreaza in Romania. Caruciorul este (dupa descrierea din text) cu sacii aia dar fara geanta si fara acoperitoare de ploaie, care insa se poate lua separat...

In general stiu ca si la Toysrus au multe carucioare Hauck, din pacate online nu se vede mai nimic. Si nu cred ca ajung asa curand la unul, daca da, ma uit si-ti spun ce vad acolo.

Chiar mi se pare o nesimtire ca unele lucruri sunt asa scumpe in Ro...

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Adina,toate produsele pt. copii sunt mult mai scumpe la noi!
Sotul meu a cumparat multe lucruri de la magazine ToysRUS si BAbiesRUs din SUA si CAnada, intr-adevar mult mai ieftine ca aici.
Era o firma la noi care se lauda pe site (am citit acum cateva luni) ca o sa-i aduca si la noi (probabil prin franciza).La noi nu gasesti magazine asa mari cu lucruri pt. copii, desi parintii ar cumpara f. multe pt. odraslele lor
ToysRUs si BabiesRUS se gasesc si in alte tari din Europa (Germania, Franta, Spania)- nu cumva si in Ungaria? ca ar fi aproape de Pussi.
Eu chiar ma gandeam sa mergem in vacanta in strainatate, sa cumparam lucruri pt. copii (inclusiv carucior), dar deocamdata am renuntat/amanat...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Sa va zic si eu de carucioare, la Ilinca fiind vara am avut pt inceput un carucior hauck din asta http://family.webshots.com/photo/2446195410094600528rYlROF,
luat de la TCM, fff bun, perfect pt denivelarile de pe strada, manevrabil cu o sga mana, si acum il folosim, ca se face si sport, dezavantajul e ca e destul de voluminos pt a fi carat in masina. Mai nou i-am luat de la Inglesina un carucior mai sport, model Trip, http://www.inglesina.com/it/products/details.php?sectionid=8&itemid=129&PHPSESSID=4f59e4afe4fd2908145253824b738f49
care se pliaza tip umbrela, si de asta sunt f multumita, ca ocupa f putin spatiu in masina si o sa fie excelent in concediu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by anacami

Oana, in primul rand trebuie sa-l conving pe sotz sa vopsim peretii (acum sunt albi, mi-ar place ca unul sa-l fac portocaliu deschis), mai strang din jucariile lui Sebi, elimin covorul o perioada ; vreau lenjerii frumoaseeee pt. bebita (mai mult cu portocaliu, cu animalute..). Aaa, si vreau sa schimb si perdeaua,poate gasesc una sa se asorteze cu restul camerei!
Cand o fi mai maricica scot patul lui Sebi, ca vreau sa facem unul suprapus, pt. amandoi (sa vezi batalie..). Macar pt. primii ani, poate ne vom muta si noi in urmatorii 10 ani (sper ) la o casa mai mare (acum avem 3 camere la bloc, sufrageria vreau sa ramana sufragerie), sa aiba fiecare dormitorul lui.

Ce visez la o curte a noastra, cu gazon, multi copaci si multe flori!!!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania


eu am acum peretii un portocaliu deschis,dar vreau ca vopsesc peretii diferit, unul verde,unul galben.mobila lui matei este galbena.eu sper la anul sa ma maut la casa,daca se hotaraste sotul meu.

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

va multumesc din suflet pt. raspunsuri sunteti niste dragute!va si va doresc o zi placuta in continuare!!!

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Buna fetelor.
Am avut niste zile pline si totul a culminat ieri cand am aflat ca fiul meu a facut pneumonie.
Eu ma simt bine, cu exceptia faptului ca mi-a aparut o micoza de care sper sa scap repede.
Mai sunt aproape 3 saptamani si plec in concediu. Abia astept.

Geany 17+ si
Alexandru Cristian 13.12.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Oana, mobila noastra este albastru cu galben ( asa-inainte de a fi echipata complet). Imi pare rau ca am umplut-o de mobila, acum mi-ar fi placut mai "aerisita".
Pt. fetita (sper sa ramana fetita si la viitoarea eco ), accesoriile vreau sa fie predominant portocalii.

Daca tot am revazut pozele,cred ca pana la sfarsit voi avea o burta imensa, fata de Sebi cand inainte cu 3 saptamani de nastere o aveam asa - foarte micuta,nu mai stiu daca am depasit 100 cm. Diseara vreau sa ma masor, oricum acum sunt mai grasa ca data trecuta peste tot . Voi v-ati masurat burtica? cat aveti?


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput