Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, e cam greu sa iti explic pe acilea ce si cum doare, dar nu e vorba de "piano". Pur si simplu ma simt virgina, daca intelegi ce vreau sa spun.

Sim, lasa-l incolo de fier o vreme. Dar poate gasiti un inlocuitor. Eu nu l-am mai luat cu Alex din pricina constipatiei, era ceva crunt. Si am avut problema cu hemoragia aia la nastere, pe care ei au legat-o si de anemie. Desi credeam ca legatura e inversa. In orice caz, am avut o anemie severa dupa nastere si mi s-a zis ca daca luam fierul nu era asa. Cat despre sex, inteleg cum e cu BB vesel, ca asa se intampla si la noi. Al meu a fost tare haios intr-o zi, ma luase si omul in brate si cum BB bumbacea la greu, s-a uitat super speriat la mine si m-a intrebat ce face BB pe acolo.

Gabriela, multam de aprecieri. Croco e achizitie super veche, i l-a luat tati cand avea un an. Si il iubeste foarte tare. Eu l-am certat pe sotul meu ca am zis ca o sa o sperie, insa culmea ca Alex a adorat crocodilul.

Sim si Gabi, multam ca ma incurajati ca seamana cu mine, asa as vrea si eu sa cred, dar toti o tin ca seamana cu tati. Cu mine probabil ca e tendinta datorita culorilor mai deschise la ochi si la par, dar are forma fetei lui tati si de aici sar toti cu gura ca seamana cu el. Oricum are putin de la fiecare, inclusiv de la bunici. Sa vedem pe BB Andrei!

Apropos de asemanari, am citit mai demult un articol interesant, cum ca la nastere bbii seamana mai mult cu tatii, ca sa fie recunocuti si sa se formeze legatura. Ma rog...studii ciudate. Si apoi, pe masura ce trece timpul capata si din trasaturile mamei sau se schimba radical. La Alex s-a confirmat. Oricum, o sa scanez o poza cu sotul meu cand era mic, si daca nu ar fi poza alb negru zau v-as pacali ca e Alex.

Sim, mi-am amintit un remediu pentru diareea ta. Gasesti la farmacie suc de rehidratare Hipp (zeama de orez) pentru copii. Se da cred la copii incepand de la o luna, si nu are de ce sa aiba probleme ptr gravide. Este natural, este zeama de orez cu morcov, special pentru diaree, si Alex il adora.

Rox 28+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Simona mai incearca mar copt si banane... nu m-am gandit ca n-o sa-ti placa smecta mie mi se pare chiar baubila.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Banane mancasem deja si o sa mai iau. Merele coapte nu imi plac. Oricum, e un pic mai calma situatia in stomacul meu dupa orezul de dimineata. Dar mai am de lucru pana la normalitate. Oricum, pana nu scap de asta, nu iau fier nici sa ma bata dr. Incerc sa imi fac curaj sa ma duc pana la piata sa imi mai iau niste banane, dar mi-e frica sa nu ma apuce pe drum , desi nu fac decat 10 min pana la piata.
Mai iau o Smecta dupa-amiaza si speram. Am baut Smecta pana la urma, dar m-am tinut de nas si am baut niste apa dupa ea.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Roxana, Croco e jucaria aia verde...ca seamana cu Prezzemolo mascota de la parcul de distractii -Gardaland, de aici...scumpica si saltareata printesa.

Bee felicitari ptr baietel!

Ali20si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Am fost si noi adaugati in lista! Si acum m-am prins si ce reprezinta fiecare informatie de acolo.
Multumim mult.

Irina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Sim, incearca sa amesteci marul copt cu branza de vaci dietetica. Si daca tot nu+ti place gustul, poti sa adaugi glucoza pulbere. Eu asa o pacaleam pe Miru sa manance cand avea diaree. Uf! Fac eu urat la fier, dar nici chiar asa!

Roxana, faine pozele cu Alex. E super dulcica si poznasha. Si seamana cu tine! O avea forma fetei lui tati, dar are nasul si gura ta, mai ales zambetul! Cat despre asemanari... Miruna mea seamana cu sor-mea. De cand s-a nascut! Daca pui una langa alta poze ale lor la aceeasi varsta le confunzi.

Ana 28+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Din tot ce am citit cateva pagini adica, nu am reti nut decat ca vorbeati de sex. Eu nu mai suport sa se apropie sotul de mine ca mi se intareste burta instantaneu, Bine acum e plecat dar culmea de cand a plecat mi-a revenit cheful dar sigur o sa-mi treaca cand vine, cred ca de frica, mai ales ca de acum nu prea se mai recomanda sex mai ales mie cu contractiile mele.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Revin fetele de ce luati fier, v-au iesit la analize anemie sau preventiv? Ca poate e in exces de da asa reactii.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Dragi burtici, eu am facut sex de dimineata! Ar trebui sa-mi fie rusine?

Ana 28+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Ana ar trebui sa-ti fie de bine!Am vazut si poze cu Alex, burticuta de Roxana, burticuta de Bianca cu gemenei, si fetita de Gabriela(care are o poza parca zambeste)Myral27+

Mergi la inceput