Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Alinus, ca sa nu iti mai apara carnatul ala de link la poze, copiaza urmatorul caltabos la semnatura ta, in profilul personal:
Bebe Yannis Edmond in evolutie



Annisia, te pupa fata! Gata jos carnatu!

Alinus 22s cu Iulius
Foto cu iubirea mea secreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

Bine ai revenit Roxana..ma bucur ca a fost ok concediul mai ales ca l-ai denumit ,,o luna de miere la moment nepotrivit,,...super...Italia e cum nu se poate mai potrivita pt . asa ceva...
Carpatina, multumesc ,e greu sa iti stii parintii batrani, departe si bolnavi..

carmen 26s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ultima chestiune si gata.

Simona, lasa-le incolo de superstitii si prostii. Biserica este in opinia mea un loc deschis tuturor, pe mine m-a enervat mereu ca nu pot intra la ciclu, ca nu poti merge nu stiu cat dupa ce nasti si altele. Dzeu este unul pentru toti si cred eu ca rolul bisericii este sa te primeasca atunci cand ai nevoie de ea, altfel eu una nu ii vad rostul. Sunt o persoana credincioasa, insa sunt lucruri si reguli pe care eu le vad tocmai impotriva credintei.

Mie mi-a citit preotul ceva la 9 zile parca si apoi la 40 de zile, nu am dat prea mult la biserica pana atunci ca nu am avut timp. Dar e o prostie sa iti refuze intrarea in biserica pe motiv de lauzie si daca e vorba de asa, credinta mea se cam opreste aici. Dzeu nu e facut sa primeasca numai pe cei curati, eu cred tocmai ca biserica trebuie sa ii aduca si pe cei mai putin curati (desi lauzia este departe de a fi catalogata asa). Deci eu voi merge oricum si sunt gata sa ma cert cu orice preot pentru asta. Dar cred ca acolo la Sf Ghe sunt oamenii ceva mai intelepti.

La botez am fost, stiu ca asa e traditia sa nu mearga mama, dar cred ca le rupeam capul la toti daca nu ma lasau sa intru. Ba chiar fie-mea a plans rau rau la final, ca era nemancatata de 3 ore, si preotul mi-a dat-o mie in brate la final si am tinut-o vreo 10 min ca lesina si nasa. Om destept si adaptabil, ca asa ar trebui sa fie toti.

La fel sunt vorbe si vorbe, sa nu scoti copilul pana la botez, sa nu treci cu el in intersectii, sa nu iesi noaptea. Nu zau, daca are copilul vreo problema plec la urgente si in miez de noapte si printr-o mie de intersectii! In plus de scos afara, ar fi culmea sa astepti pana la botez.

Scuze romanul de mai sus, insa asta este un vechi of de al meu si simteam nevoia sa imi exprim opinia aici. Tu sa faci ce simti!

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

quote:
Originally posted by ramonaiani


Dupa o ora si un sfert de chinuri groaznice, ma dau afara din sala sa "negocieze" intre ei. 10 minute mai tarziu ma cheama inapoi, si tin sa fie primii care ma felicita ca mi-am laut doctoratul...

De maine incepe o noua perioada in viata mea! Pot sa ma ocup de cumparaturi, de aranjari si amenajari in asteptarea lui bebe...
Seara placuta tuturor,
25+



Ura!!!

Felicitari!!!! Dr Ramona
Felicitari si lui bebe ca a rezistat maratonului, si neuronilor ca au fost de partea ta!

Eu nu as fi reusit........ in februarie cand am aflat de minunatia din burtica mea, eram in si am inghetat masteru'. Ma si vad anul asta, bebe cu tzatza in gura, eu invatand



Alinus 22s cu Iulius
Foto cu iubirea mea secreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, la mine e santier neicusorule... As fugi in lume, dar e si socroseniul acilisea si nu vreau sa guite... Asa ca ma prefac si eu ca imi pasa si ma dau cu presupusul...
Voi, e treaba ceva pe la voi prin viata?

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:



Bun venit Roxana si bebe Andrei!


Acum am vazut ca te-ai intors, eu recuperez din urma ca Annisia si-a facut de cap azi noapte.

Alinus 22s cu Iulius
Foto cu iubirea mea secreta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Eu sint inca super-incantata de intalnirea cu bebelina, nu imi poate nimeni sterge ranjetul...

Iaca niste poze cu bebe Sara:

od-times.webshots.com/photo/2066071700101238803OftvfR?vhost=good-times

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2066071700101238803OftvfR?vhost=good-times

Acum e mai bine, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Gabriela, frumusica foc mandruta ta.

Mandarinutza 27+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Ciao burtici! Eu am fost azi la dr de familie cu urina si sa vedem ce zic analizele (daca imi gaseste proteine sau nu), am fost si la medicul ginecolog care mi-a zis ca sint nebuna, ce tot ii dau cu preeclampsia inainte, ca nu am nimic. Mi-a luat si tensiunea (11.6), am facut si eco si totul e super bine. Asa ca pot sa ma linistesc si eu. Multumesc oricum, tuturor fetelor care mi-au dat un raspuns!
Roxana, bine ai venit! Apropos de biserica, eu am intrebat un preot daca pot intra cind sint la mensta si mi-a zis ca nu e nici o problema, ca asta e o chestie veche, de pe vremea cind femeile nu foloseau nimic si patau tot. Asa ca eu intru f linistita in biserica chiar si in momentele delicate, pt ca tot D-zeu a lasat femeia asa si deci de ce sa consider pacat???????? De lauzie nu stiu ce sa-ti zic, cred ca e tot o mare mare timpenie! Daca si dupa ce nasti un copil esti murdara....no comment. O sa ma mai interesez si daca o sa gasesc un preot care sa fie in stare sa imi dea si alta explicatie decit ca "asa se face" va spun.
Felicitari tuturor celor care au inceput sa faca cumparaturi, f frumoase lucrusoare aveti!Eu inca nu am cumparat absolut nimic, mai astept, deocamdata sint in renovari si am altele de cumparat. Alea dupa ce terminam si ne punem toata casa la punct.
Va pup si sper sa aveti o zi usoara si fara calduri prea mari!

Poze nunta...

anca +22Bb Vladut...

Mergi la inceput