Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Hop si eu, am ajuns acasa. Am bananait jumatate de otas pe caldura asta si sunt lesinata. Acum imi revin cu un kil de cirese si citesc ce ati mai scris.

Ramonaiani, felicitari pentru doctorat!

Tomitza, mie imi curge sange din nas aproape zilnic, de vreo luna si jumatate. Si nu am probleme cu tensiunea. Pur si simplu sunt vasele dilatate si se sparg usor.

Gabriela, brava pentru intalnirea cu bebelina. Cat despre placenta, am mai discutat noi. Capul sus si tot inainte. O sa vezi ca o sa fie bine.

Roxana, bine ai venit. Bafta la examen duminica.

Eu am vesti nemaipomenite, a nascut asta noapte nasa mea (care intamplator mi-e si cea mai buna prietena). Sunt super fericita si tropai. Deja am fost sa iau cadouri pentru bebelina si sambata dau o fuga la Cluj sa o vad. Abia astept!

Ana 28+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Bine ai venit, Roxana! Ne era dor de mesajele tale in reprize Mi-ai facut o pofta de vacantaaa.... Duminica seara pe la 8 ne apucase si pe mine si pe sotu' dorul de duca si am zis ca ce-ar fi sa plecam(in momentul ala) la Atena pana marti. Dar n-am gasit avion la ora aia din aeroportul cel mai apropiat. Asa ca ne-a trecut... dar mi-ar fi placut asa o aventura.

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Cecilia, am fost la Apa, langa Seini, poate ai auzit de el...

Roxana, stiu ca am dat dovada de un pic de inconstienta, dar nu am crezut ca o sa ma ard, am stat putin la soare, dar a fost foarte puternic, si eram la prima expunere.. asta e. bine ca a trecut...

nu stiu cum sunteti voi, dar eu parca nu mai am rabdare pana in septembrie(cazul meu) sa-mi tin bebe-ul in brate, sa-l vad, sa-l admir... parca trece asa de greu timpul, tot iau hainutele le desfac, ma uit la ele, dupa care le pun la loc si tot asa... numai\ eu trec prin asta???

apropo, nu stiu daca ati mai discutat pe aici, voi ce parere aveti de nasterea la o clinica particulara??? aici in Baia Mare e o clinica , s-a deschis cam de un an, sunt peste o suta de nasteri acolo, iar conditiile sunt foarte bune, voi ce parere aveti?




http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20070919/dt/8/k/b0aa/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ana, felicitari pentru nasica mica, sa fie sanatoasa si norocoasa!

Iuli, . Conced conced, dar nici chiar asa sa iti vina chef subit. Eu gata, ma potolesc cica.

Anca, eu nu ma iau deloc dupa superstitii si prostii. Explicatie logica nu cred ca exista.

Rodica, la clinica se tot gandeste sotul meu, nu stiu ce sa zic. Eu cred ca raman la spitalul obisnuit, nu o sa mor acum cateva zile.

Va pupic, tre sa fug la medic. Dar am net, cand vin pun pozele alea de le tot promit, sunt suteeeeeee. Si uite, am modificat si semnatura, ca ramasesem mult in urma cu saptamanile.



Rox 28+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Mandarinutza, multumesc mult!

Ana, sincer, de cand am vb cu tine sint mai optimista! Stiu ca va fi totul bine! Felicitari pt nasa ta! Te asteptam cu drag in frumosul nostru oras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmkriss spune:

Va salutam si noi gravidutelor. Suntem OK dar am avut o perioada fara net...offf.
Flori nu mai serveste servici inca de prin mai si de pe 01 iulie intra in CPN. Chiar are nevoie ca pe 12 iulie are examenul de licenta si sta cu burta (pardon BB) pe carte. BB-Eddy e foarte activ si face show in fiecare seara si dimineata; ii plac foarte mult povestile lu' mami despre contabilitate, economie si informatica.
Eu abia astept saptamana viitoare sa il vad pe bebe.

Pupici pentru bebei.

Flori 25+ cu si tati

Cat a mai ramas
www.flickr.com/photos/8496824@N04/?saved=1" target="_blank">Flori graviduta si BB la echo NEW
www.youtube.com/watch?v=yrsiM_fdDvQ" target="_blank">BB face pe actorul la eco 21 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Am terminat kilul de cirese, si m-a mancat in palma sa ma joc nitzel cu hainutzele luate pentru Ilinca. Ia uitati ce i-am luat! Par mari in poze ca sunt luate de aproape, dar sunt ca niste bijuterii. Sunt pentru o luna! Am mai pus si poze mai proaspete cu burdihanu' si poze cu Mirunica la mare. Asa, cateva, de scos okii.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/album?.dir=d679

Ana 28+ Vlad
si Mirunica (16.05.2003)
Burticu'
Miruna
BB din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Roxana, eu nu am de gand sa stau acasa si sa pierd botezul. Vreau sa il chem pe preot acasa la vreo saptamana si ceva dupa ce am venit acasa si sa imi citeasca ce stie el. Iar cu iesitul afara...cum sa stau eu pana la botez si sa piers ultima perioada cu vreme calda? Nu tin la superstitii de astea. Pe mine m-a mirat ca nu a venit mama bebelinei la al carei botez am fost. Si de aceea am intrebat. Auzisem si de alta superstitie: ca mama nu vine pt ca nu trebuie sa fie in biserica in acelasi timp cu soacra . Alta tampenie...
Ce remedii contra diareei mai stiti? Ca m-a terminat rau de tot fierul. Macar azi am scapat de greata daca nu mi-am mai luat pastila de fier, dar probabil mai dureaza putin pana scap si de . Am baut niste ceai de menta. O sa imi fierb si putin orez si sper sa aiba ceva efect.

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ana, nu se vad pozele. Felicitari pt nasica cea mica

Sim 27+ Stefan
Asa creste bebe
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

http://good-times.webshots.com/photo/2066071700101238803OftvfR?vhost=good-times

Acum e mai bine, nu?



muuult mai bine .
Cred si eu ca esti emotionata.. m-am emotionat si eu uitandu-ma la poze, d'apoi tu.. ca doar e a ta

slippers76, sa traiasca nasica mica

23+ cu Ioana

Mergi la inceput