Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuc spune:


Tzuc in ce cartier stai cu chirie??


Roxali stau in Militari pe langa Teatrul Masca.






Ali20si Enrico 7ani
poze
[/quote]

21s+, cu codite

"Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Salut si eu toate fetele dragi si le felicit pe cele care au avut realizari in ultimul timp (examene sau altceva care sa le bucure.......in plus fata de bebicii din burtica).
Annisia da-ne un semn de viata.............mai ai girofarul in fata? Eu zic sa faci musai un control al tensiunii sau daca zici ca ai fost la curte poate ai facut insolatie.........astea la mine erau simptome de insolatie. Bea multe lichide si odihneste-te!!!!

Fetelor este careva printre voi care se gandeste sa nu intre in prenatal si sa mearga la servici pana..........aproape de nastere?
Astia la mine la servici m-au tampit ca ce rost are sa stau acasa de acum? Sa vin la servici ca este mai bine si au ei grija sa ajung la nastere la timp. Si eu am o leneeeeeeeee de nu va povestesc.
Eu ma rog sa ma simt bine si sa vin macar pana la sfarsitul lunii iunie. Eheeeeeeee vom vedea!

Hai ca va pup pe toate si va doresc multa, multa sanatate si zile frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Carpatina multumesc de raspuns eu intrebam ca parca simt nevoia de a pune si ceva sub burtica uneori.Of Tomitza caldurile astea, chestia cu sange din nas am citit ca se mai poate intampla. Ai grija de tine mai ales ca parca tu mergi si la servici.Gema tu ar trebui sa hotarasti cum e mai bine pt tine cu prenatalul nu sa te iei dupa aia de la servici.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

In legatura cu plapumioarele.eu sincer nu am folosit nici plapumioara nici sacul de dormit, ci numai o paturica din aceea cu fermoar!Depinde de ce temparatura aveti in casa iarna...

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisjo spune:

Sim, poti sa imi spui si mie unde este situat magazinul babycomfort de unde ai cumparat tu acele lucruri foarte frumoase?


Mersi,
Crisjo + 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Myral, sigur ca daca vrei o poti pune si sub burta...

Gema, daca tu te simti bine si te poti duce la serviciu... atunci de ce sa stai acasa?

Sabina, Tomasa... iar ati disparut?

Azi nu mai am greturi.. insa compensez cu arsuri.. Nu stiu ce sa mai mananc... Acum am mancat exact acelasi mancare ca si ieri; ieri mi-a fost bine, azi am niste arsuriiiii.. offf..


23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amar spune:

SALUTARI FETELOR
Ramonaiani Ich gratuliere dich!!!!!Bine ca ai scapat si meriti de acum toate vacantele din lume... Sa fiti sanatosi si tu si bebe si sotul...Eu nu is prea bine creste burta si ma apasa pe ficat si coaste de nici nu pot respira...acusi ma laud si eu cu 10 kile luate..asta e..trebuie sa crestem..Am si un mic necaz in familie. mama mea e bolnava si ma simt aiurea,imi vine sa plang, dar de aici nu pot face mare lucru acum..
Va pup pe toate

carmen 26s 70% fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bine v-am regasit! Sper ca sunteti ok, nu am apucat sa citesc nimic din urma, ca de obicei dc nu sunt acasa sa fac scandal nu a mers deloc internetul. Asa ca acum postez rapid pe ultimele minute de zapp si ma duc sa invat cica pentru examenul de duminica. Dar nu era frumos sa nu va salut si sa va urez numai bine!

M-am intors duminica seara, ieri nu am avut net si am avut o zi dedicata Alexandrei. Apropos, Alex este ok, exudatul este negativ, este fericita ca nu mai merge la gradi pana in toamna. Sa vedem si Also saptamana viitoare, sper ca am scapat de tot de streptococ. Si eu am exudat negativ, sa vedem tati.

Azi ma duc la Badiu, daca nu o anula programarea. Nu stiu cum au iesit anticorpii aia B3, dar vad eu azi.

In calatorie a fost super super, nu am avut nici o problema. NUmai duminica mi-a fost cam rau de cald. M-am umflat numai de 2 ori in 8 zile, insa de cand sunt acasa sunt mereu lesinata de caldura si umflata ca naiba. Vreau inapooooooi! O sa postez eu povestiri detaliate mai incolo, dupa ce vin nesimtitii astia sa faca o data ceva cu internetul.

Pupici.

PS Sabina, nu m-am mai intors dupa costume. Sper ca Sofia este bine, a fost la serbare?

Carmen, in Germania am stat numai 2 zile, calatoria a fost mai mult prin Italia. Dar oricum nu as fi venit cu masina ca nu avea cutie automata.

Annisia, imi pare rau ca nu am mai vazut mesajul tau cu caruciorul.

Prisi, sunt o toanta, trebuia sa iau detalii despre magazinul din Mestre sau macar nr tau de telefon. Am bantuit juma de oras, sotul meu a fost foarte dragut si cooperant. Nu am gasit HM ala, am oprit si am intrebat si ne-au zis ca sunt numai 2 centre comerciale (ceva cu Plaza). Oricum ne-am invartit cu navigatia o multime si pana la urma am abandonat.

Rox 26+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Amar, iti inteleg starea.. mie imi vine sa plang si numai pentru ca mi-e dor de ai mei.. daca ar mai fi si bolnavi... Doamne fereste! Sper ca nu este nimic grav si o sa treaca repede. Multa sanatate!

Roxana, bun venit!

23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Roxana, bine ai venit, ne-a fost dor de tine. Te asteptam cu detalii.

Amar, multa sanatate mamei tale.

Eu m-am intalnit cu Sim de dimineata si am colindat cateva magazine cu hainute de bebelini.

Mandarinutza 27+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput