Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Ramonaiani, felicitari!



23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Ramonaiani felicitari pentru doctorat!!!!!!

Ayumi, probabil ca despre morfo-fetala e vorba si la tine o sa dureze mai mult ca doar sunt 2 bebei si ii masoara pe amandoi din cap pana in picioare.Morfo-fetala se face pana la 25 de saptamani mi se pare.

Iuli, dragute sandalutele, sa le porti sanatoasa!


Mandarinutza 27+ Antonia Maria

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pinacolada spune:

Ramonaiami-FELICITARI PT DOCTORAT!!!!!!!!111stiu prin ce ai trecut...meriti toate laudele!
Sa stapaniti sanatoase noile si frumuselele lucruri pe care le-ati cumparat
Piciulika-bb va fi f fericit si vesel in camera lui cea draguta!
Annisia-in ceea ce priveste nr de kg luate iti spun ca le vei da jos f repede, vei vedea!
In privinta patuturilor de bb cele mai utile, dupa parerea mea, sunt cele care sunt transformabile, respectiv le poti folosi si cand bb e mic si apoi cand e mai mare-se pot vedea pe sit-ul babydesign.ro, camere pt tineret!
Apropos de concedii-fetelor dar putem sa luam si niste medicale, nu? si apoi sa intram in concediu de maternitate (prenatal), pt a amana perioada cand vom lua cele 6 milioane amarate de la stat!

Pinacolada
mama de Luca (18.10.2005) si Rares in burtica
http://community.webshots.com/user/rpetrescu2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Ramonaiami, felicitari!!!!!!!!!!!!!!



cecilia,27+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Felicitari Ramonaiani, esti puternica daca ai reusit asta cu un bebe in burtica... sa fiti sanatosi amandoi...

Fetelor am o veste buna, sunt mai bine, mi-au mai trecut arsurile si usturimea, o sa ma invat minte cu expunerea la soare.

apropo de invelit, intreba cineva, ce-i mai bun, saculetul de dormit sau plapuma, eu ma gandesc ca e practic saculetu ala, eu mi-am luat unu, poti sa-l imbraci mai subtirel si il pui in saculet...dar am si plapuma numai ca e destul de marisoara pentru un bebe nou nascut...

Rodica

26+

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;31/st/20070919/dt/8/k/b0aa/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Rodica, am vrut sa te intreb, la ce lac ai fost? Ai grija cu soarele, nu e de gluma.
Vreau si eu acasa la Baia Mare, la mama si fratii mei.

cecilia,27+Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

AlinusRamona felicitari pt doctorat!Bianca sigur e vorba de morfo fetala.Annisia spune-ne cum mai esti, cred ca totusi a fost caldura si poate ai mancat prea multe cirese.Cat despre kg ai luat 20? eu ma plang ca am luat doar catevaMyral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si mi-am adus aminte de perna speciala e chiar asa buna? Ca eu deocamdata dorm cu una obisnuita intre picioare sa vedem cat mai merge ca burtica mea nu e asa mare. Apropo cum se asaza perna aceea pe langa burtica sau sub burtica?Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Perna se aseaza pe langa burta si intre picioare... e mult mai confortabila decat o perna obisnuita..

23+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

buna,

ce mai faceti ? vad ca si azi va fi o zi caniculara
pe mine ma doare capu' de nu mai pot si nici nu am dormit prea bine azi-noapte; mi-a curs si sange din nas, m-am trezit cu sange uscat pe maini, cred ca m-am sters in somn

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput