Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aha, iuli, sunt super dragute si cred ca si foarte comode. Papuceii sunt ornti cu sidef si de asta ai impresia de cameleon...
Bai, eu am niste ameteli tampite rau! Asta mare si rau nu vrea sa ma scoata afara, ca el s-a uitat la filme la home cinema, in loc sa doarma si cum ii pica ochii de somn... Ce marlan! Bine, bine, dar de la ce sa fie ametelile astea mai fratica? Ca de la tartanul meu sigur nu sunt...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Annisia, ai grija sa n-ai tensiunea mare( cu ametelile astea). Parca tot tu te plangeai de probleme cu vederea zilele astea. Asa ca mai bine ai verifica.

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fusai si la plimbare, dar nimic... Imi vine si sa vars... Imi face al meu acum niste lamai cu miere... Offf, nu am aer si capul parca e un girofar (rosu-albastru, rosu-albastru)...

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Annisia imi pare rau, dar nu stiu cum sa te ajut. Poate sa bei mai multe lichide, poate e totusi ameteala de la prea multa caldura, ori poate cum a spus iuli, sa fie tensiunea de vina. Imi pare rau ca tre sa te lupti cu girofarul, dar cred ca are baiatul tau grija de tine si-o sa-ti fie mai bine foarte curand.

25+ & 17,5 kg in +

Foto Burtika
www.wunschkinder.net/forum/ssticker/sstick/19/09/2007/45/11/255/255/0.png" target="_blank">Wunderbaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Fetelor acum m-am intors de la examen si petrecere!
30 de minute prezentare orala incepand de al ora 16, intr-un amfiteatru plin de lume (vreo 50 de insi), unde ferestrele nu se deschideau decat un pic in partea de sus (ideea tampita - sa nu cumva sa intre cineva de-afara pe geam.) Si eu imbracata regulamentar cu pantaloni, camasa si sacou! Eram ca la sauna, dar am indurat!

Din fericire, totul a decurs bine, mai putin faptul ca exact la inceputul examinarii orale mi s-a infundat o ureche (tensiune mica / glicemie mica .. ma rog, ceva pe-aproape). Si de-abia mai auzeam ce se vorbea in jur :( Ultimul profesor din comisie, un mosulica si el cam tare de urechi .. El imi pune intrebarea, eu nu aud efectiv ce zice .. il rog sa repete. Pricep pana la urma, bajmajesc (exista cuvantul asta??) ceva ce vroia sa semene a raspuns, la care omul se uita la mine si-mi spune "vorbeste mai tare, ca si eu sunt la fel de surd ca si tine!"

Dupa o ora si un sfert de chinuri groaznice, ma dau afara din sala sa "negocieze" intre ei. 10 minute mai tarziu ma cheama inapoi, si tin sa fie primii care ma felicita ca mi-am laut doctoratul...

Au fost cele mai groaznice 2 saptamani din viata mea! Multumesc lui Amar pentru pastilele de no-spa pe care mi le-a trimis Fara ele nu stiu cum treceam peste ultimele seri.

De maine incepe o noua perioada in viata mea! Pot sa ma ocup de cumparaturi, de aranjari si amenajari in asteptarea lui bebe...
Seara placuta tuturor,
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Ramonaiani, felicitari pentru luarea doctoratului... ma bucur ca ai scapat cu bine de stres si poti sa te bucur din plin de ultimile luni de sarcina. Acum poti sa-ti canalizezi toata atentia cumparaturilor pentru bebe.

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by ramonaiani
... 10 minute mai tarziu ma cheama inapoi, si tin sa fie primii care ma felicita ca mi-am laut doctoratul...

Au fost cele mai groaznice 2 saptamani din viata mea! Multumesc lui Amar pentru pastilele de no-spa pe care mi le-a trimis Fara ele nu stiu cum treceam peste ultimele seri.

De maine incepe o noua perioada in viata mea! Pot sa ma ocup de cumparaturi, de aranjari si amenajari in asteptarea lui bebe...
25+



Ramonaiani, ich gratuliere herzlichst!

Chiar nu e putin lucru si te admir pentru tot efortul intelectual si fizic - ma bucur de parca eu mi-as fi luat doctoratul!
Yupeee! Acuma poti savura etapa II si cumpara de toate pentru micutul Dr. Bebe din burtica!
FELICITARI!


Piciulika 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Va multumesc frumos pentru urari. Chiar tineam sa va multumesc pentru ca existati. De mutle ori mi-ati descretit fruntea si m-ati facut sa ma gandesc i la altceva decat la traznaile mele pe care le aveam de invatat. A fost foarte in scurt totul, in ultimele 2 saptamani m-am intalnit cu profii si s-a stabilit cam din ce domeniu imi va pune fiecare intrebarile. Ii multumesc Annisiei pentru optimismul si glumele ei debordante.
Acum .. am zis ca-n week-end fac vacanta 3 zile in Elvetia. Chir, prin ce parte stai Piciulika?
25+ doar 6kg
Da' lasati, ca recuperez eu la greutate in ultimele 3 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Fetelor,am vrut sa va intreb...dar am uitat.
Data trecuta cand am fost la doctor,mi s-a spus ca data viitoare(adica pe 21 iunie) voi avea de facut un ecograf mai special,care va dura 40 de minute.Sa fie oare vorba de eco morfologica?

Bianca 23+
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Neata !

Felicitari Ramoiani!

Andries presimt ca vei avea o fetita...si eu accept rosiile, dubios ca pot da agiditate.

Simo frumoase lucrusoare...sa le poarte sanatos.

Tzuc in ce cartier stai cu chirie??

Cecilia infectia urinara nu o capeti de la wc-uri...nu bei multe lichide...si mie mi-a aparut, din cauza ca vomit mult, nu ma hidratez ca lumea...incearca sa bei mai mult.












Ali20si Enrico 7ani
poze

Mergi la inceput