Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Crishtina eu am citit ca in sarcina mai apar palpitatii ca sangele circula mai repede ca sa ajunga la bebe. Si binenteles ca e si caldura.Gabriela cum e moralul mai ridicat mai gasesc eu ceva la care sa ma gandesc.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

Noapte buna fetele !
Eu ma bag la asternut

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinus_25 spune:

Myral nu-ti mai face atatea griji. Rezuma-te la a fi uimita de minunatiile puiului tau. E o intreaga lume acolo la el, mereu experimenteaza sau exerseaza reflexe....ingite lichid si sughite, se joaca cu manutele, cu cordonul ombilical, raspunde la vorbele noastre, la muzica sau la mangaieri, danseaza pe vezica noastra.
Mie asa mi se pare uneori ca se zbenguie, iar cand vorbesc cu el se harjoneste si loveste cu si mai multa putere

Urmy felicitari pt cununie! si....vreau si eu perna-amant ca a ta.....sa am pe ce sa-mi pun burticu noaptea.....

Burticute voi cum mai dormiti? ca eu nu mai gasesc nici o pozitie calumea. Simt ca imi atarna burticu.
Si in plus ma dor de ieri oasele bazinului, si radiaza durerea in piciorul stang. O fi de la ? ca am comis-o ieri de 2x. Acuma imi vine parca sa stau numai ghemuita si sa fac mersu' piticului



Alinus 22s cu Iulius

foto cu iubirea mea secreta http://new.photos.yahoo.com/alina_ifteme/album/57646076239913495

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Urmy felicitari pt cununie! si....vreau si eu perna-amant ca a ta.....sa am pe ce sa-mi pun burticu noaptea.....

Burticute voi cum mai dormiti? ca eu nu mai gasesc nici o pozitie calumea. Simt ca imi atarna burticu.
Si in plus ma dor de ieri oasele bazinului, si radiaza durerea in piciorul stang. O fi de la ? ca am comis-o ieri de 2x. Acuma imi vine parca sa stau numai ghemuita si sa fac mersu' piticului



Alinus 22s cu Iulius

foto cu iubirea mea secreta http://new.photos.yahoo.com/alina_ifteme/album/57646076239913495




multumesc, mi-am cumparat-o de pe un site, am dat 113 ron si sunt super super multumita...nu ma despart de ea absolut deloc si tot timpul stau pe ea, o tin in brate. E buna si dupa ce nasti sa tii bebelusul pe ea si te ajuta si la alaptat. Eu recomand tuturor sa isi cumpere o perna din asta. Vreau sa iti zic ca in fiecare zi spun: Manca-te-ar mama de perna ca buna mai esti si apoi, imediat , ii sunt recunoscatoare lui iubi ca m-a lasat/incurajat sa mi-o cumpar. Chiar este super. EU mai mi-as lua una.....ma ajuta si la dormit, bineinteles

http://s167.photobucket.com/albums/u154/urmychance/

urmychance26baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Crishtina, iti multumesc pentru explicatii. Cred ca pana la urma e o problema de exprimare aici...ca practic suntem in luna a 7-a dar nu putem spune ca avem 7 luni ... ci 6 luni implinite si mergem pe 7 luni. Asta nu intelegeam eu de fapt. Sper ca ai inteles ce-am vrut sa spun.
In privinta tensiunii(pentru fetele cu nelamuriri) eu stiu de la sotul meu ca daca ai palpitatii nu ai neaparat tensiunea mare. Sunt alte semne care prevestesc tensiunea mare : picioare umflate, dureri de cap, tulburari de vedere. Insa picioarele umflate le poti avea si din alte cauze. Asa ca cel mai bine ar fi sa aveti un tensiometru acasa pentru masurarea tensiunii sau puteti merge la doctor ca sa fiti sigure.

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bai, care puii mei m-ati pus sa ma cantaresc? Pai alta treaba nu ati avut? Am ajuns la 78 de kilograme, de la 58... Adicatelea luai exact 20 de kile fraticaaaaa.... Burta e masurata dimineata, pe stomacul gol si golit, daca ma intelegi Myral... Eu nu-mi fur singura caciula, nu stiu cum de te-ai gandit la mine asa... Sa-ti fie rusine! doar nu crezi ca ma mandresc cu ceva ce nu exista... Mai baiete...
Ia sa imi masor si bidoanele... Astea pot sa le cronometrez cu burta plina? Orisicum am dormit pana acum si stomacul meu e gol deja ca bebe vrea haleala, nu asa... 99-100 de la 88, aici nu e mult, nu?!? Oricum, al meu a observat ca burtihanul meu se umfla de zici ca am o pompa montata cu supapa la buric... Asa ajunsei sa ma masor. Mai bine stateam in banca mea... in ciresul meu...
Offf, imi este atat de cald, ca orice as face nu scap de senzatia de sufocare. Ma bag la plimbarica sau ce palaria mea sa fac??? Ma gandesc cu groaza cum o sa arat eu pe la 90 de kilograme, ca sigur le ajung in trei luni cat mai am... Ce uratttt!!!!!

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

quote:
Originally posted by myral

Cum eu de obicei imi analizez toate senzatiile(din cauza nesuferitelor de contractii) am observat ca la un moment dat imi zvacneste burtica incet ca si cum ar misca bebe (dar el misca mult mai tare)si a durat cateva minute cred dar luuuuungi ca ma si speriasem sa nu fi patit ceva . Apoi am citit ca bebe ar sughita ce spuneti voi ati simtit asa ceva?


Atunci cand bebe sughita, simti pulseuri ritmice si repetate in gaura, nu in burtica... Uite aici citat din Odiseea sarcinii in 40 de saptamani:

Daca simti miscari ritmice jos, in pelvis, nu va speriati - fatul sughite fiindca a inghitit prea mult lichid amniotic.

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Annisio, apropos de achizitiile tale in materie de papucei ieftini...na ca mi-am luat si eu si sunt foarte incantata de ei ca sunt pot spune cameleon...adica sunt albi dar isi schimba culoarea in functie de lumina sau de hainele pe care le porti... asa ca nu-mi trebuiesc mai multe perechi .Si mi-am mai luat o pereche de sandalute albe dragute. Uitati aici link-ul cu noile achizitii :
http://new.photos.yahoo.com/kitty8700/album/576460762404256426

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Alinus, ca sa nu iti mai apara carnatul ala de link la poze, copiaza urmatorul caltabos la semnatura ta, in profilul personal:

[url= "http://new.photos.yahoo.com/alina_ifteme/album/57646076239913495" ] [ blue ] Foto cu iubirea mea secreta [ / blue ] [ biz ] [ / url ]

Asaaaaaa, copiezi totul si stergi toate spatiile din si dintre paranteze. Eu le-am pus ca sa poti vedea procedeul, pentru ca altfel iti aprea direct scrisul cu linkul pe el... Spor la treaba!

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Annisia, eu cred ca miscarile ritmice(produse de sughit) le simti in pelvis atunci cand bebe este pozitionat cu capul in jos...ori acum bebe inca se mai misca asa ca le poti simti si in burtica... parerea mea...

Iuli26+

Iuli graviduta
Lucruri bebe
Nunta noastra

Mergi la inceput