Mamici de septembrie - octombrie 2007 (36)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yuhuuuu, acum m-am dat jos din ciores... Sunt cat un pepenas...ma indrept spre ditamai bostanul...
Am fost la Ikea, dar nu am gasit baldchin cum dorea vrabiuta, asa ca imi voi comanda de pe net.
Mi-au placut tot felu de accesorii pentru camera bebeului, cosuri de jucarii si alte traznai foarte ieftine si colorate... Am zis ca astea o sa le iau sigur, doar sa termin jugraveala.
M-am masurat in talie si am 106!!!! Cine se intrece cu mine neicusorule?

Bebe Yannis Edmond in evolutie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Annisia pai te-ai masurat dupa ce te-ai umflat de cirese? Trebuie dimineata pe somacul gol , la mine e dif mare ca seara sunt balonata de aia zic.Fetelor ce mi-ati facut cu cumparaturile voastre (care sunt superbe) ca acum nu stau decat pe net uitandu-ma dupa patuturi carucioare jucarele paturici si nu ma pot dezlipi.Sim modelul tau de lista pt spital e perfect. Am mai citit ca ar trebui sa avem si acte la noi adeverinta salariat, niste algocalmin si sa nu uitam mai ales mobilul. Tu iti iei o geanta speciala cum e pt bebelusi sau ce fel de geata?Piciulika eu cred ca in primele luni de viata nu as inveli bebele l-as imbraca adaptat temperaturii.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Of ce greu mi se incarca paginile, si mai scriu si greu dintr-o pozitie aiurea.Annisia cica baldachinul nu e bun cand se ridica bebelul in picioare ca trage de el, dar pana atunci e super.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Yuhuuuu, acum m-am dat jos din ciores... Sunt cat un pepenas...ma indrept spre ditamai bostanul...
Am fost la Ikea, dar nu am gasit baldchin cum dorea vrabiuta, asa ca imi voi comanda de pe net.
Mi-au placut tot felu de accesorii pentru camera bebeului, cosuri de jucarii si alte traznai foarte ieftine si colorate... Am zis ca astea o sa le iau sigur, doar sa termin jugraveala.
M-am masurat in talie si am 106!!!! Cine se intrece cu mine neicusorule?

Bebe Yannis Edmond in evolutie



m-am masurat si eu ...eram sigura ca te intrec cu mult...dar am tot la fel...cate kg ai luat tu pana acum?

In alta ordine de idei am si eu o intrebare: ma cam doare sanul din care imi curge mai mult colostru. Asta inseamna ca se desfunda canalele pe acolo sau ce? Mentionez ca a inceput sa ma doara dupa ce a aparut colostru.

http://s167.photobucket.com/albums/u154/urmychance/

urmychance26baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toma_lly spune:

ESTECRI, la dr. Filipescu de la ELias am auzit ca cezariana e in jur de 300 de euroi. S-ar putea ca la Vladareanu sa fie putin mai mult avand in vedere ca el e sefu' de sectie.

TOMITZA 27+ cu Natalia Ioana

Poze cu mine gravidutza
Lucruri pt Natty
Nunta-11 iunie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Urmychance pe mine ma dor putin sanii de la inceputul sarcinii, dar de cand mi-au aparut si mie cateva picaturi si tot asa cred ca doar dintr-un san nu am observat nici o diferenta parca sunt mai putin tensionati. Daca nu doare tare nu cred ca e ceva a avut o fata probleme dar pe langa dureri la ea era rosu si fierbinte sanul respectiv. Dar nu cred ca e cazul la tine. Hai ca abia inteleg si eu ce am scris. In alta ordine de idei stai linistita daca nu ai alte simptome.Cecilia pana ai rezultatele analizelor incearca si niste ceai de cozi de cirese ca ajuta si am citit ca e indicat in sarcina.Myral27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by myral

Urmychance pe mine ma dor putin sanii de la inceputul sarcinii, dar de cand mi-au aparut si mie cateva picaturi si tot asa cred ca doar dintr-un san nu am observat nici o diferenta parca sunt mai putin tensionati. Daca nu doare tare nu cred ca e ceva a avut o fata probleme dar pe langa dureri la ea era rosu si fierbinte sanul respectiv. Dar nu cred ca e cazul la tine. Hai ca abia inteleg si eu ce am scris. In alta ordine de idei stai linistita daca nu ai alte simptome.
Cecilia pana ai rezultatele analizelor incearca si niste ceai de cozi de cirese ca ajuta si am citit ca e indicat in sarcina.

Myral27+




nu ma doare tare si nici permanent. Simt doar asa o tensiune, eu asa cred ca e de la colostru sau ca se desfunda canalele, o chestie de genul asta. O sa il rog pe dr. sa imi explice ce si cum si va zic si voua daca vreti.

http://s167.photobucket.com/albums/u154/urmychance/

urmychance26baietelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Annisia eu nu ma intrec cu tine...am 95 si mi se pare mult Oricum eu de felul meu am fost slabuta am plecat de la 62. Kg am pus 9 pana acuma...de la 48. Sper sa nu o iau prea tare la viteza de acuma...ca deja is ursoaica vb ta.

Iuli parca u intrebai de calcule...si eu tot acceasi dilema o aveam. Ori se calculeaza de la sfarsit...ori dupa saptamani. Si am cautat eu...mi'am facut calculele si tot acolo iesi. La mine tot asa mi'a zis DPN 12 sept. Deci atunci am 9 luni implinite. Luna 12 august - 12sept e luna a 9a. 12iulie - 12 august luna a8a, 12 iunie- 12 iulie luna a 7a. Daca o iau dupa saptamani in luna a 7a ar fi de la 28-31, deci peste vreo saptamana si ceva as intra in luna a7a. Deci cam tot acolo am ajuns. Sper ca nu te'am ametit cu numaratorile. Fetelor, daca credeti ca nu am numarat bine spuneti'mi si mie, poate gresesc.

Nu mai tin minte care a zis de tensiune. Exact asa am patit si eu azi. Palpitatii la inima asa...si deodata ma ametea, a trebuit sa ma asez sa imi revin. Nu mi s'a mai intamplat pana acum. Credeti ca e de la caldura? a fost f cald intr'adevar...insa e motiv de ingrijorare? eu nu am probleme cu tensiunea, de fiecare data a fost buna.

Hai ca m'am intins prea mult. Va pup pe toate

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ancasilv, sint zile in care bebe e mai agitat si zile in care e mai linistit, de asta nu trebuie sa iti faci griji! Dar de ce nu mergi la un eco sa te linistesti? Cu tensiunea, ai grija!

Sim, foarte dragut patutul si lenjeria e super! Aia verde e adorabila! Sa se bucure bebe Stefan de ele!

Tzuc, lasa nu te intrista, cand vine bebe uiti de toti neghiobii, proprietari sau oameni rai! Pt el, merita sa fii fericita! Asa un miracol...!

Urmychance, ce mortala esti cu papusa aia…Exerseaza, mami, exerseaza!

Roxana, Nana, Danielle mai puteti de atata diXtractie? Pe la noi cand mai dati ca ne e dor…?

Annisia, mi te si si imaginam cu ditai burtoiul in cires…o scena desprinsa din Creanga…Hai k esti haioasa!

Myral,esti cu moralul ridicat, da?

Pupici tuturor! O seara faina, eu sint singura, mi-am lasat baiatul in Delta, la relaxare! Ce sotie buna sint!!!!!!!!!!!!


Gabriela 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Tot eu , se vede ca nu am ce face in seara asta si ma mananca limba, iar voi sunteti cam ocupate va odihniti dupa cumparaturi sau la admirati.Urmychance binenteles ca asteptam parerea avizata a dr dar cred ca e normal.Eu am alta intrebare pt voi. Cum eu de obicei imi analizez toate senzatiile(din cauza nesuferitelor de contractii) am observat ca la un moment dat imi zvacneste burtica incet ca si cum ar misca bebe (dar el misca mult mai tare)si a durat cateva minute cred dar luuuuungi ca ma si speriasem sa nu fi patit ceva . Apoi am citit ca bebe ar sughita ce spuneti voi ati simtit asa ceva? (iar nu stiu daca am explicat bine)Myral27+

Mergi la inceput