***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Alyna, poti sa-i dai 2,5 mil de Debridat de doua ori pe zi, regleaza tranzitul intestinal si poti continua cu Bonnisan care e natural.

noi portia de plans o avem seara inainte de nani, cred ca e mai mult o descarcare nervoasa e un plans zdravan de vreo jumate de ora

Andrada mi-e frica s-o culc noaptea pe burtica, da ziua doarme beton si-si invarte capul ca titirezu!tu-l culci si noaptea?

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am fost la biserica...si Antonio a stat cuminte toata slujba!!! Spre sfarsit chiar a deschis ochii si vreo 20 de minute a dat din maini si din picioare si a zambit aproape un minut intreg... Era asa scumpa mogaldeata!!!

Alyna24, pai am avut voie in biserica, dar nu am voie sa ma impartasesc pana la cele 40 de zile cand imi face nu stiu ce slujba.. Ba chiar, la sfintirea crinilor (asa se face de Sf. Anton), l-a stropit si pe Antonio cu apa sfintita! Nici n-a clipit puiul meu drag!!!

Carrie, eu mereu il tin numai pe burta... Il intorc doar cand dupa 4 ore de somn, in timpul noptii incepe sa caraie... ii schimb pozitia si mai doarme o ora sigur...

V-am pupacit... Pe maine... la noapte sau pe zi depinde... oricum de la 19:30 nu mai doarme si se agita, plange... isi face rondul de seara si poate la noapte doarme... Sa vedem!


EDIT: Lulu26, tu ce leagan iei???
Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Buna fetele, am venit si noi de la spital!!! Papusica mea e o dulce si o grasana, mami nu se prea pricepe la alaptat si a facut si depresii dar spera la mai bine. Scriu mai multe maine (sper)!!!

Adaug ca am stat in salon cu numai_eu care are o dulceata de baietel, dar o las pe ea sa va impartaseasca restul amanuntelor!

Chiqui+Livia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Buna fetelor.Acum am reusit sa intru si eu.Azi am avut o zi tare urata,m-am trezit cu chef d plans si vestea despre Sosonica lui KAY m-a dat peste cap.Oare prin cate mai trebuie sa treaca?Sper si ma rog ca totul sa fie bine cu amandoua si sa se intoarca acasa cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

CHIQUI bine ai revenit printre noi.Bafta cu alaptatul si multa rabdare,ca vei reusi pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Ne pentru Kay si Sosonica ei.
Ciqui bine ati venit acasa

Dominic 15.05.2007
POZE CU MARIO DOMINIC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

la toate mamicile.
Am ajuns tarziu pe listuta vostra, dar m-am atasat destul de repede de voi si acum sunt tristutza pentru Kay si Sosonica.
pentru ele si pentru toti copiii

Ramona 39+ Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Gravidute,nu mai naste niciuna dintre voi?Pun niste pt Michigan.Parca spunea ca azi sau maine isi tine si ea puiutul in brate.Si pt celelalte burtici nerabdatoare sa vina bebeii.Mai putin la mine,ca eu nu ma grabesc deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Chiqui, bine ai venit acasa!

Alyna, m-am uitat la poze, tare e scump Davidutzu si chiar seamana cu tine (norocoaso! )

Florina, frumos film iar Tudor are asa niste ochi Mi-a mai dat si mie sperante, ca Dolofanel e inca la faza de legumitza, abia astept sa devina si el mai social, sa rada, sa citeasca...

Dyonise, eu ziceam de ciocolata - dar ca il constipa, nu ca ii da colici. Noi n-avem colici, Doamne ajuta.

Azi noapte am si marit un pic intervalul dintre alaptat: 23, 3 si 7 uraaaa! Iar dimineata asta n-avem chef de agatat la san mami, pur si simplu cand a supt de ajuns l-a dat afara si - somn!

Ieri am facut si baie, a doua fara plansete, ba dimpotriva.

Si am primit 100 de telefoane din Romania, ca am trimis link cu poze la toate rudele: sa nu mai scoti copul afara asa mic, sa nu-l tii in vant ca uite ce bubite are pe fata, sa nu-l mai tii in sus si pe burta ca e prea mic si ii afecteaza coloana... Pai Andrada cum il tine numai pe burta si uite ce flacau???

Si ce sa fac numai in casa la caldurile astea tropicale din Tokyo? Cum sa nu-l scot pe vant, ca aici sufla vantul non-stop, ca doar e la ocean. Cum sa nu-l scot seara, ca peste zi e teribilde cald si umed? Si cred ca bubite face de la caldura si pana se obisnuieste, cum zice Paflo. Asa ceva...mi-au stricat tot cheful...

A evoluat treaba cu crescutul copiilor (bine ca nu ma pune nimeni sa-l leg de picioare cu panglica, sa nu fie cracanat)...dar cand se pun matusile astea cu gura...u-huuuuuuuu

Burtici, care mai nasteti???




Asa creste bebe
Elias, sau DOLOFANEL, Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Elteka eu cred ca nasc!

Ieri dupa ce m-a durut spatele ingrozitor si aveam si contractii nedureroase ( dar contractii au fost sigur pt ca mi se intarea toata burtica!!), azi am pierdut dopul. De fapt cred ca e dopul , trebuie sa caut poze pe net sa vad. Ca sa nu mai zic ca si sangerez putin (chestie care mie nu mi s-a intamplat pe parcursul sarcinii).

Plec la doctor sa vad ce vesti are pt mine. (desi nu ma doare nimic, tare cred eu ca azi /in noaptea asta va fi ziua Mariei)

Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput