***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Raluca!!!nastere usoara si Doamne ajuta sa fie totul bine!!!

fetelor mai aveti careva copii care nu dorm la plimbare?
eu obisnuita cu Theodora care dormea cu vedea caruciorul ieri am fost varza dupa ce am alergat doua ore cu Carina cu caruciorul de mi-au crapat picioarele si o ora a stat cuminte cu ochii mari apoi da-i scandal

Andrada cu intarziere La multi de Sf Anton!

Elteka si noi avem zile cand se sculca la 21 si papa la 2 si la 5 sau la 1 si la 4.si ziua tot la 3 ore , uneori la 4.

va pup ca s-a trezit si sunt mai mult de 4 ore de cand n-a papat

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

Neata fetelor.Nu v-ati trezit inca?
RALUCAMI bafta multa la medic.
Se cam micsoreaza lista gravidutelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

pentru Ralucami sa aiba o nastere usoara! nici nu-mi vine sa cred ca e ea la rand! ma obisnuisem sa fie cu mine la categoria "burtici-forever"

Si pentru michigan, daca nu a nascut !

nici pepsica nu a mai intrat de mult...

Andreea 38+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

elteka, asta e o veste buna. va doresc nici sa nu aiba. scuze pt confuzie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

mary_lou bafta multa azi si nastere usoara+bb mancacios si sanatos, ai de la mine un rand de majorete pentru sustinere
Vreau sa va intreb daca mai sunt si pui care mananca noaptea din ora in ora cate putin. Sunt diparata de nesomn. Prima masa inaintea noptii ( adica pe la 9) e ok, bb suge mult si ca urmare doarme 3 ore sigur, dar urmatoarele treziri sunt de scurta durata, cat sa suga 3-4 minute si adoarme lemn, de nu-l trezesti nici cu aspiratorul, ba mai mult se enerveaza ca nu-l las sa doarma, si deci dupa max. o ora urla de foame.
Si asta se intampla zilnic.
Sfatuiti-ma ce sa fac sa-l pot trezi. Nu merge nici cu gadilatul, nici impinsul barbiei, nici fortatul, nici batutul pe spate ( ca pentru ragait), nici schimbatul scutecului, nici desfundatul nasului, nimic.
Ma consolez ca poate cand mai creste o fi mai bine. Chestia e ca peste 2 saptamani trebuie sa mergem la un botez si nu stiu cum ma voi intoarce acasa din ora in ora si ce distractie va fi aia, si peste alte 4 saptamani il vom boteza pe el si iar probail ca voi absenta de la petrecere, intrucat ma tine legata.
Va pup si pun majorete si pentru ralucami
kay, imi pare nespus de rau sa aud astfel de vesti, ma rog la DD sa fie bine si sa treceti peste necazul asta invingatori. Doamne ajuta!

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Kay si Sosonica ne rugam pentru voi sa fiti bine

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Si mai pun doar majoretele pentru fete ca vestea despre Sosonica m-a dat peste cap

Ralucami, Michigan, MaryLou

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Ralucami, Michigan, nasteri usoare si copii sanatosi!


Sobi, Elteka, multumesc pentru aprecieri :) Si ca ati avut rabdare, am pus cam multe poze...Dar mi-a fost greu sa selectez.

Mi-a placut mult sa-l fotografiez pe Tudor si va sfatuiesc si pe voi ca macar saptamanal sa le faceti poze. Eu fac asta de 5 ani si ieri am fost uimita sa vad cat de multe lucruri poti uita, cat mult se schimba copii... si mai ales cat de repede cresc...Nu uitati sa datati fisierele, va veni o zi in care veti vrea sa faceti ordine in poze...Mie mi-a luat o vara sa mi le pun la punct :)

Legat de colici... am inceput sa am convingerea ca ceea ce spun pediatrii americani si japonezi e adevarat... Primii sustin ca nu exista medicament care sa trateze astfel de dureri (s-au facut studii, teste cu produsele de pe piata, placebo a iesit invingator). Iar japonezii au convins-o pe Elteka ca nu exista colici si uite ca cel mic chiar nu are! Incep sa ma gandesc ca durerile si starile micutilor sunt strans legate de ale noastre si ca doar linistea noastra le poate aduce si lor liniste...Sper sa ma conving de asta cand vine cea mica :)

Ati citit articolul de azi de pe site?...
Nu-mi vine sa cred cat de ... diplomati, sensibili si "political corectness" suntem chiar si cand se vorbeste de "placerea mamei de a alapta" in detrimentul sanatatii copilului!!! Sa fim seriosi. Alaptatul e un chin la inceput, e obositor, e jenant, te deformeaza cel putin pentru perioada in care alaptezi dar e necesar, vital pentru copil. Nu inteleg cum de o mama poate refuza sansa de a oferi copilului un sistem imunitar mai solid explicand ca i se slabeste ei sistemul imunitar daca alapteaza!!! sau i se deformeaza sanii si imaginea de sine!!! Si ma depaseste faptul ca se gasesc persoane care sa le inteleaga... Eu nu le inteleg!
Sa fii parinte nu e doar placere, nu e doar bucurie... e si o mare responsabilitate, trebuie sa fii dispus sa iubesti alt suflet mai mult decat te iubesti pe tine, sa fii dispus sa te sacrifici pentru el, sa faci totul si orice pentru binele lui...
Sunt mame care se simt vinovate ca n-au reusit sa alapteze (ELE ar trebui sa primeasca tot suportul si intelegerea tuturor)... insa altii incurajeaza libera alegere... Eu nu cred ca alaptatul e optional. Sa faci un copil e optional. O data ce l-ai facut, esti raspunzator pentru binele lui.
Probabil urla hormonii in mine si nu mai gandesc limpede de sunt atat de revoltata. Voi ce credeti?



Florina +37/38 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Florina nu vreau sa contrazic o gravituta care sta sa nasca
Hormonii mei de ex-lauza spun ca macar ar trebui sa incerce cateva zile si apoi sa decida daca vor sa alapteze sau nu.

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Mai aveti vesti despre Kay si Sosonica?...
As vrea sa existe o cale prin care sa le putem ajuta...Imi pare rau ca temerile s-au confirmat si chiar sunt probleme cu inimioara ei...
Cat vor sta internate pana la interventie? Operatia se va face in Romania?...

Sobi, Chris, va rog sa ii transmiteti ca suntem alaturi de ele si ca ne rugam pentru sanatatea Soniei.


Florina +37/38 Teodora si Tudor(5 ani)
www.onetruemedia.com/shared?p=2ec9af00903bd34b9e16cb&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Asa a crescut baietelul meu, Tudor

Mergi la inceput