***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

chris, eu am primit mesaj de la ea acum... daca vrei da-mi mie pm si-ti trimit nr.

din pacate vestile nu sunt grozave pentru sosonica lui kay, i s-a confirmat ca are o malformatie la inimioara, care era vizibila ecografic, insa nu a fost vazuta de dr ei...stau internate pana mai creste, apoi vor face cateterism si apoi se pare o interventie.

mi se rupe inima... noi burticile ne vaitam ca ne-am ingrasat si ca abia asteptam sa scapam iar mamicile ca au bebelusii colici, dar va dati seama ce e in sufletul ei?!

Andreea 38+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Offf, ce rau imi pare.
Kay a facu eco la iosup, doua la numar la 14 si la 20 de saptamani, daca n-o fi facut vreuna in plus fta de ce recomanda tutunaru. In rest la consult tutunaru nu masoara decat ir-urile, osul piciorului si circumferinta craniului, calculand cat a crescut bb de la ultimul consult.
Sper sa fie bine pana la urma. Multa sanatate si ma rog pentru voi sa scapati cu bine!

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Chris,Apeleaza-ma la alinafobl pe mess.





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am reusit sa activez Pm...Va rog nr ei!Sobi,mai ales pe tine,te rog!


Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am sunat...a raspuns din nou mesageria...

Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Chris, ti-am trimis nr lui Kay pe pm.





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

salutare
vad ca toata lumea are probleme cu colicii. o mamica spunea ca ar fi din cauza ciocolatei pe care o mananca ea. eu una ma indoiesc ca exista o chiar asa de mare legatura intre alimentatia noastra si colicii bebelusului. altfel de ce ar avea colici si copiii care mananca exclusiv lapte praf? in ceea ce priveste remediile, eu una folosesc sab simplex (echivalent bonisan sau espumisan) dar nu cred ca ajuta prea mult. nici calma baby (sirop) recomandat de doctorita pediatru nu are efectul scontat. in schimb ce are clar efect este vechea metoda de a-l tine cu burtica lipita de burtica mea. se linisteste si adoarme. si atunci cand nu doarme, incerc sa-i distrag atentia cu ceva, caruselul, sau ii fac toaleta fetei si , prins in joc, mai uita de durere. plimbarea de seara il linisteste iarasi. dupa ce depasim intervalul dintre 5 dupa-amiaza si 9 seara, se linisteste.
ceea ce ma necajeste tare este ca nu are scaun fara supozitor. mi-au spus ca pozitia orizontala e de vina si faptul ca are si lapte praf in alimentatie si ca se va rezolva imediat ce sta in fund, ca supozitoarele nu dau dependenta dar ...
Apropos de reluarea vietii intime, chiar astazi imi spunea doctorita ginecolog: ei, bine, e cazul sa reincepeti, cu cat mai repede, cu atat mai bine, altfel va piere cheful si nu prea o sa mai fiti interesata. m-am amuzat,dar daca stau bine si ma gandesc zau ca mi-e un piculet frica. pai dupa ditamai taietura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

chris, o sa vada ca i-ai dat mesaj, si cand va putea iti va scrie cu siguranta, probabil era ocupata cu formalitati de internare, cine stie...

fetelor, v-am admirat ultimele poze: florina mi-a placut montajul, ce blondut era tudor cand era mai mic, alyna clar seamana cu tine david - i-ai luat alte hainute?! androix sunteti mortali toti trei... iar andrada esti slaba ca o scandurica, nu stiu unde sunt restul de kg de care vorbesti..

Andreea 38+ Vladut
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

mamici care ati scapat de leuzie,

ce tot vorbiti de ?
io am zis ca nu incerc pana nu termin cu alaptatul, ca mi-e sila cu laptele asta care shiroieste pe mine, da' m-am razgandit si mai bine nu ma razgandeam, ca aveti dreptate, parca a fost prima oara si in toiul activitatii, ca plecasem cu mare chef la drum dupa atatea luni de pauza, m-am lasat pagubasha si am zis ca nu mai imi trebuie.
Dupa ce-am tras atatea dureri cu cezariana asta, ma gandeam ca vine momentul mult asteptat si am si io parte de altceva... si culmea, tot de durere dau!
Ce-i drept am incercat cu "ciubotica cucului", cum zice dr. meu, si m-am gandit ca de la asta a durut (desi a fost cel mai senzitiv din gama D_rex)...Uf!!! n-am agreat niciodata plasticele astea.
Si vad ca voua dr. v-a prescris anticonceptionale pilule, iar mie mi-a dat sa fac o singura injectie care cica ma tine 12 saptmani cu conditia sa alaptez.


, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Fetelor mi se rupe inima cand vad prin ce incercari trece Key! Este o fata tare puternica daca ei i se intampla toate astea! Sa ne rugam pentru ele!

Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput