***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Am mai pus si eu cateva pozici cu pitik mik!
Dar nu ma mai lasa sa pun altele.....De ce oare?





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Rugaciune pt Sosonica!

Nici nu vreau sa ma gandesc ce-i in sufletele parintilor

Vorbeati de kg...eu am luat 20 in sarcina si s-au dus fara efort 12...ma multumesc daca pana la botez mai dau jos 4.

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

Androix super tare filmuletzul!!!!
Multumim!!

Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

alyna24,
ce mare s-a facut Davidutul tau si seamana cu tine leit.
Si ne dam cu Peg Perego prin parc la fal ca noi.
Iar la colici Davidutii nostri sunt campioni...a, sa nu-l omitem pe Antonio al Andradei.

Poohy,
acum ti-am vazut pozele; ai o printesa, e tare dulce; a fost frumoasa inca de la maternitate ceea ce nu pot spune despre bebelusul meu; dar acum a mai crescut si mai seamana si el a pui de om.

despre Kay nu stiu ce sa spun...si mie cand mi-a zis dr. ca David are craniul incalecat din cauza ca n-a avut loc in burtica, am simtit totul se termina, a cazut cerul pe mine

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina spune:

Buna dimineatza... la pranz :)

De 3 ore va citesc cu zambetul pe buze, am uitat si sa-mi hranesc copilul de dimineata, m-am pierdut printre poze cu bbei si burtici si la sfarsit am impietrit...

Doamne, Kay ne rugam ca totul sa fie bine cu fetita ta! E revoltator ce se intampla, cum de nu si-au dat seama pana acum?!...
Stie cineva la cine a facut ecografiile? Tot la Tutunaru?...
In reportajul despre gemeni de pe National Geographic explicau de ce exista oameni stangaci si cu organele interne "in oglinda". Spuneau ca sunt la fel de sanatosi ca ceilalti. Ma rog sa fie si cazul Sosonicai si singura "anormalitate" sa fie faptul ca are inima pe partea dreapta. Si tot cosmarul sa se incheie aici si sa se bucure linistiti de minunea lor cat mai curand...

Elteka, multumesc frumos. La primul copil nu numai ca m-am chinuit sa nu mananc decat 2-3 alimente...dar am mai facut si exces de carne . Mancam la greu piept de pui fiert, mi-era cel mai simplu si la indemana. Voi fi mai chibzuita acum desi, sincer, nu stiu cum reusesti sa mananci doar 5 capsuni!!!
Legat de alaptat - si eu faceam la fel, intai sanul plin plin si dureros si apoi al doilea...Eventual il poti goli pe cel "pe jumatate", daca simti nevoia.
Iar de schimbat, il poti schimba si in somn daca vezi ca e plin plin scutecul si se irita de la pishu. Ai incercat? Se trezeste?
Uite aici vaccinurile obligatorii si optionale din Romania, precum si cele din SUA si Europa:
http://www.p a r i n t i.com/modules.php?name=News&file=article&sid=336 (sper sa mearga acum...)

Sobi, super burtica! Ce circumferinta are? E mult mai mare ca a mea si, din cate vad, la fel de sus. :) Am fost ieri la control si mi s-a spus ca micuta mea mai vrea sa stea! Incep sa ma intreb de ce m-am mai chinuit cu cerclaj, mi-e mult mai bine acum, fara... Luni mergem din nou la control (dar la spital de data asta). Sper sa nu ma opreasca acolo. Deja imi place ideea de a naste cat mai aproape de termen. Sau dupa. Sau de Craciun :)
Super tare faza cu parfumul :) Tare dragut sotul tau.

Minuta, . Stiu ca am sa slabesc...si mai stiu ca astea nu sunt probleme, important e sa fim sanatosi si vom vedea...cand slabim, cum si la ce nunti mergem... daca mergem :)

A_da, sunt sigura ca vei fi o mireasa frumoasa! Si felicitari pentru decizie. Si de noi au tras toate rudele sa ne facem nunta o data cu botezul dar mi s-a parut prea complicat... Si am ramas fara:( Acum, la botez, vreau ceva doar in familie...pentru ca botezul lui Tudor a fost chiar ca o nunta si acum cred ca nu asa trebuie sa fie un botez...

Iri, nu-l mai decalota, lasa-l in pace... Se chiunuie degeaba. La noi decalotarea a facut-o pediatrul la 4 luni la un control (fara consimtamantul nostru, a tras pur si simplu "sa vada ce-i acolo" ). In primii 2-3 ani se decalota foarte greu la baie (bunicul avea mania sa-l spele peste tot...) dar de la 4 ani n-au mai fost probleme. Dar nici n-am mai umblat. Am vazut ca se decaloteaza usor si l-am lasat in pace. Daca ii speli zilnic e suficient.
Din cate am citit e indicata decalotarea cand sunt mici (ca sa nu-i doara prea tare cand sunt mari) - dar o singura data, nu la fiecare baie...

Andrada, tu parca spuneai de showroom-ul celor de la Babycomfort...Imi poti spune te rog unde e? Trebuie sa ajungem si noi pentru saltea...

Paflo, de ce te chinui cu ceiutul daca alaptezi? Eu stiam ca lapticul nostru tine si de sete si ca nu e necesar ceiutul cat timp alaptam.

Stiti cumva unde pot gasi cat mai multe produse de la "primii pasi"? Vreau sa-mi iau de la ei pompa de san, interfonul pentru supraveghere si un carucior cu 3 roti, fain de tot, pe care l-am vazut la o vecina... Oare au vreun magazin de desfacere?

Mult a fost, putin a ramas... Nu stiu ce m-as face fara voi, asteptarea e tot mai grea dar timpul parca zboara cand va citesc pe voi.

Felicitari noilor mamici si nasteri usoare celor ce urmeaza!


Florina +37Teodora si Tudor (5 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Am citit si eu despre Kay si am ramas interzisa! Incredibil asa ceva! Dupa n-spe ecografii sa nu poti observa, ca medic , faptul ca inima se afla in partea dreapta?!?!?!?! INADMISIBIL asa ceva! KAY sunt cu gandul la tine si sper din tot sufletul sa vii cu vesti bune despre tine si Sosonica!



Pe mine ma doare rau spatele ( cred ca din cauza ca stau la calculator prea mult), plus ca simt niste contractii nedureroase si o durere surda in partea de jos a burtii. Sper sa nu vrea Maria sa apara azi. ( nu stiu de ce, dar nu-mi place deloc ziua de 13 ca data de nastere pt papusa). Ca sa nu va zic ce morcov am! Nu vreau sa nasc, mi-e fricaaa!

Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu26 spune:

IMPORTANT

Am si eu o intrebare: a folosit cineva sau stiti ceva despre leaganele automate pt bb? Cica fac minuni pt colici. Cum si eu am o mica terorista , ma gandeam sa iau unul...dar pretzul e cam piperat si atunci as dori sa aflu cate ceva de la cei care fol sau au folosit!!


Lulu si Alessia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ella, ce ma bucur ca zici ca seamana cu mine!
Sotulache e mandru ca toti la inceput au zis ca seamana
cu el....dar acum....multi mi-au zis ca aduce cu mine tot mai mult!Ce mandra sunt!Dar seamana si cu tati...macar la frunte si dracusori :-))).
Si....sunt mai multe fete din cate stiu cu Peg P.Sa nu facem reclama.........

Vorbeati si de vaccinuri ca mi-am adus aminte:eu vreau sa i-l fac pe acela care se cumpara(e 3 in 1) mi-a zis pediatra ca e mai bun dar nu stiu cum se cheama!Mai avem un pic si noi pana la vaccin!

Acum inchei ca trebuie sa ma pregatesc ca iesim prin mall un pic la cumparaturi.Sa-i pregatesc cu ce sa-l imbrac, sa-mi pregatesc si mie ca....prima ma imbrac eu, apoi el si-i dau sa pape.Inca doarme de la 11.45

Va pupic!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

kay nici nu stiu ce sa mai spun. Bafta multa la dr si sa ii dea Dumnezeu multa sanatate Sosonicii tale.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Mai scriu 2 randuri pana vine sotul meu ( i-am dat telefon si am bagat spaima in el, saracul).

Sobi ce burtica frumoasa ai!!! Si e mare, mult mai mare decat am mea. Comica faza cu sotul tau! Eh uite ca nu mai e mult pana sambata si poti sa stai linistita.

Cristinamaria mi se pare tare interesant caruciorul de la Stokke dar m-a dezarmat pretul. Am inteles ca poti sa iti cumperi pe segmente: intai landoul, apoi partea sport etc.

Andrada arati super super! Si vad ca ai si buricul la locul lui! Sper sa imi revin si eu la dimensiunile normale dupa ce apare Maria.

Poohy am vazut pozele papusii tale! Ce delicata si frumoasa e! Are si cercelusi! I-ati facut gaurile la spital? Si dupa ce ati facut gaurile, ati avute ate sterile pt urechiuse? Cum ati procedat? Mi-ar place sa-i pun si eu Mariei cercelusi, dar mi-e frica sa nu o doara, sau sa apara alte complicatii.

Elteka bine ca ai refacut comanda si ai gasit ce te interesa. Dureaza totusi multisor ( 3 zile) pana face livrarea. Parca ma mai intrebai ceva - ma duc sa recitesc mesajul ca azi nu ma pot concentra deloc. Sunt tare adormita, poate si de la vremea asta ploioasa. De-acum sa te tii ce umiditate si caldura o sa fie!!


Am vazut ca multi bebelusi au aparut in preajma aniversarilor parintilor ( data de nastere, X ani de la cununie, X ani de cand s-au cunoscut etc). Daca ar fi sa ma iau dupa tiparul asta, atunci Maria mea ar trebui sa apara in octombrie (atunci sarbatorim 7 ani). Sincera sa fiu, la ce frica de nastere m-a apucat, nu m-as supara.


Raluca si Maria Bucuria


POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput