***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Androix,am vazut filmuletul...Sa stii ca m-a binedispus...Si ce tatic mandru!Alina 24,pt constipatie la bebei,daca nu merge altfel poti incerca sa-l stimulezi cu capatul termometrului(cum ii iei temperatura in fundulet)...dar sa nu devina obicei,asta e o masura pe care trebuie s-o iei in calcul cat mai rar.Of Doamne,acum am citit despre Sosonica!...Ne rugam pt.ea...Dar cum n-au vazut doctorii la nici o eco aceste afectiuni?Nici chiar inima pe dreapta?


Album foto | Slideshow | Clip Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

quote:
Originally posted by Sobi

Androix, i-am dat mesaj lui kay si mi-a raspuns...sosonica are inima pe dreapta si e suspecta de malformatii ale cordului, se duc acum la fundeni pentru o eco speciala. ne roaga sa ne pentru ea, sa fie totul bine.

Doamne, prin cate trece si copilul asta, nu-mi vine sa cred...

Andreea 38+ Vladut
POZE



Offf, Doamne! Sper sa nu fie nimic grav ci doar sa fie inima pe dreapta si atat! Domane ajuta!

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

buna fetelor. Sunt cu ochii in lacrimi. de ce trebuie sa se intample si lucruri mai putin placute. Azi cand eram atat de bucuroasa ca implinim prima lunita pe pamant, acum citesc despre sosonica si nu-mi vine sa cred ca dupa atatea probleme nu se poate bucura si ea ca noi toate mamaicile. Si chiar asa de ce nici un medic la ecograf nu a vazut nimic? Sunt chiar atat de prost pregatiti. faptul ca are inima pe dreapta cred ca e destul de vizibil. Sunt chiar socata.
Ma uit la printesa mea si plang singura doar la gandul ca ar putea pati vreodata ceva, deci in sufletul Lui kay nici nu as vrea sa patrund. Dar ma gandesc ca Dumnezeu e mare, si face atatea minuni pentru noi toti, asa ca haideti sa ne rugam impreuna pentru mititica.
Noi ca mame si viitoare mame cred ca o intelegem cel mai bine.
mihamora.


Sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Nu pot sa cred prin cate trece saracuta Kay si Sosonica ei!
Ne rugam pt ele
!

Eu i-am dat sms acum 2 zile si nu mi-a raspuns.Speram sa nu fie nimik grav!

Ieri am primit mesaj de la Chiquitita si sunt bine amandoua doar ca ea se cam chinuie cu lapticul iar printesica ei are un ochisor care-i curge si nu prea-l poate deschide!I-am transmis totate cele bune din partea noastra, a tuturor!SI Daviduk al meu are ochisorul drept care-i curge cand plange, se strange ceva galbui acolo.Mergem zilele astea cu el la ofta!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Mihamora, ne rugam pt Sosonica!

Chris, am incercat cu termom dar nimik!Tot cu supozitor a mers!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Doamne prin ce trece fata asta Imi vine sa plang de ciuda. Sosonico ne rugam pentru tine sa fi sanatoasa si sa veniti repede acasa.




Androix - Stai sa vezi si la mine
Ia uitati fetelor aici Cand stau in picioare parca nu e asa rau se mai lasa toate alea in jos si parca ma mai subtiez
Gripe water ii dau numai o data pe zi adica seara (pe la 8-9 inainte de a manca) tocmai pt ca si eu am observat ca il sedeaza... si peste zi il vreau mai activ


Carrie - nu stiam ca ceaiul de fenicul constipa. Al meu insa nu cred ca e constipat...face doar o data pe zi si e destul de molut. Si ceai mai mult de 50 ml nu bea.

Elteka - centura mi-a spus sa nu port ca sa las muschii sa lucreze. Si de la 6 saptamani mi-a dat liber la abdomene.

Andrada daca mai pui poze din astea....

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

I-am dat sa manance, l-am adormit cam pe la 09:30 si apoi m-am apucat de treaba: calcat rufe(ale lui Antonio), facut curat prin casa, iar acum sper sa apuc sa servesc si eu masa... pana se trezeste... Mai am pretentii si la o baita... dar nu cred ca apuc pana la urmatoarea masa a lui ANTONIO

Alyna24, imi pare rau ca aveti asa mari probleme cu durerile... Al meu, vad ca si-a facut program... 3 ore din 24 le sta treaz si ne caraie sau urla... In rest, dupa fiecare masa n-are astampar, dar i-am invatat obiceiurile.. si ori il plimb ori ii pun caruselul muzical de la patut sa cante si il las in patut... Creste si el si se face intelept... Sau o fi linistea dinainte furtunii: nu de alta dar la 6 sapt ar trebui sa fie PUSEUL de SCANDAL... Asa scrie la carte

Imi pare rau sa aud astfel de vesti despre KAY, si imi pare rau ca mi se confirma inca o data calitatea anumitor dr. . In fine... sarmul unor doctori ii fac sa PARA (ca doar par... nu si sunt!!!) niste experti! Ei bine... cate ecografii nu a facut KAY, chiar nu era de comunicat ca are inima pe dreapta??? Eu cred ca da... dar cine sa deosebeasca inima de ficat!!! Nu vreau sa par rautacioasa... deis SUNT , dar mi se pare inadmisibil sa nu fi observat nimeni acest lucru, de anomalii sau alte probleme nu mai vb, ca deja dupa o astfel de gafa, par lucruri de finete!!! In fine, ma rog pentru Oana sa incapa de-acum incolo pe maini mai bune! Si sosonica ei sa fie bine sanatoasa, si fie ca aceasta "malformatie" sau fie de fapt tot o "eroare medicala de interpretare a ecografiei".. .Ea sa fie sanatoasa!!! KAY, iti tinem pumnii si ne pt. tine!!!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

andrada,
bravo, esti supertare, arati beton!; kilogramele de care zici ca ti-au ramas nu se vad.
Io mai am doar 1kg de dat jos, m-am cantarit de dimineata si arata 55.
daca stiam ca bantui asnoapte pe net, intram si io, ca de la 3 la 4 am avut ora de leganat, avea ochii cat cepele, nici poveste de somn iar mie imi cadeau ochii-n gura

alyna,
de ce nu incerci debridat? regleaza tranzitul intestinal si sigur o sa faca caca cel putin odata pe zi; al meu de la debridat se umple pana la gat, zici ca are o petarda in curuletz, desi noi il folosim pentru colici, ca al meu face oricum caca.

androix,
mortal filmuletul...n-aveti nici o taina, doar tie iti lipsea suzeta, ca dormeai la fel de prunceste

, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada, ne lupta zilnic cu crizele de urlat care le are de reula dimineata si seara inainte de baita!Si urla....de nu-l lnisteste nimik!La tati insa parca se linisteste cel mai rpd!
La plimbari si ture prin casa suntem castigatori!Dar uneori nu-l potoleste nici asta!Are asa nervi cand ii e foame de ex(atunci avem cele mai mari crize) ca ii tremura barbita de nici nu i-o vezi :-))) :-))) si da din picioare in ultimul hal!
N-am auzit de copil mai rau de foame si tzatza(nu bibe) ca al meu!E criminal!Dar il ador, ...pana si cand plange ca tare dulce mai e!

Acum doarme ca i-am dat sa pape!Si...surprinzator a adormit singurel in patut!

Voi ce mai mancati, mamicilor?????






Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Oh doamne, nu imi vine sa cred. Mi se face rau numai cand citesc. Saraca Kay prin cate poate trece!! Ne pentru ea si nu inteleg cum nu s-a putut vedea asta la ecografie. Totusi, sper ca totul sa fie bine cu Kay si Sosonica Nici nu imi pot inchipui ce e in inima ei

Anca de Manu
din burtica
asa cresc eu

Mergi la inceput