***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ramona, stai linistita... si eu am luat vreo 17 kg... Se duc ele, sunt sigura!

PS: acum suntem curatei si iarasi fomisti

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyonise spune:

buna dimineata dragele mele.
multumesc pentru intampinarea calduroasa. de acum inainte voi incerca sa tin pasul cu voi desi piticul meu e tare solicitant. Au inceput colicii si e jale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Neatza... nici-o miscare???

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

fetelor raportam ieri o zi super linistita, bebe cumintica si am primit si ungangurit.

pe burtica se intoarce cu capul de pe o parte pe alta lejer inca il mai si intinde sa-l dezdoaie.

insa nu a facut kk si de la 5 dimi o chinuie rau.
Mottanel asa si noi tare ne freaca kk asta...noi mai rezolvam cu cea de musetel.atentie la ceaiurile cu fenicul care constipa

Andrada super burtica.

Elteka si Carina se scoala fix la 2 si la 5 noaptea

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mey, fetelor, de KAY mai stie cineva ceva? Nu a dat nici un semn dupa ce a nascut. Sper ca e bine si ea si bebelina. Daca e vreuna din voi care a tinut legatura cu ea mai dati-ne o veste.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mai puneti voi poze d-astea dureroase ca-mi iau campii Ia uitati aici o www.dropshots.com/day.php?userid=294040&cdate=20070605&ctime=152310" target="_blank">balena esuata cum doarme cu copiii ei...

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

LA MULTI ANI !!! PETRA & MAYA & MARA
LA MULTI ANI !!! ELIZA IOANA
LA MULTI ANI !!! EDUARD ANDREI

La multi ani !!! BEBETA

Arati foarte bine Andrada

Eu am pus 14 kg in sarcina si acum mai am 2 kg din ele

Androix foarte tare filmuletul

Dominic 15.05.2007
POZE CU MARIO DOMINIC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Buna, mamicute!
Dupa chinuri am reusit sa-l adorm pe Daviduk pe perna,
cu suza in gurita in tipete infernale!Ne cam oare burtik
pt ca inca suntem constipati.I-am bagat un supozitor si astept sa se trezeasca ca trebuie sa faca acum!Ieri a facut kaka singurel si aseara am sperat sa faca la fel dar nimik.De dimineata s-a trezit in urlte ca se scremea si imik.Pana la urma m atentat la un supozitor.Mi-e asa mila de el...dar ce sa-i fac?Ii dau si 1 data pe zi in laptic Humana Milchzucker si ieri probabil ca si-a facut efectul.Sa vedem si azi....!
Elteka, tu ziceai ca de la ciocolata se constipa?Eu pap cate 2 patratele pe zi.O fi de la asta?Ciudat!
Sa inteleg ca si Dolofanel sta cu manutele stranse?a al meu pitik numai asa sta!Rar le desface!Cel putin la baita le tine asa strans ca i se albesc manutele!

Ieri am fost la dr la control(de 6 sapt dar avem deja 7) si sunt ok, m-a intrebat daca am inceput cu sotulache ceva....si ii zic:"Pai asteptam ok-ul dvs ca nu se atinge de mine altfel"!A inceput sa rada !:-))) SI.....avem libera practica de acum! la Mi-a dat niste pilule speciale cat tp alaptez apoi le schimbam!
SI.....aseara am trecut la treaba!Parca era prima data!Parca mi-era si frica!Si voi ati patit la fel?






Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

La multi ani piticilor de azi si felicitari proaspetelor
mamici!Sa va traiasca pruncisorii!


Androix, super privelistea!Nu te mai necaji!Ai 2 copii minunati!
Ce poate fi mai frumos?

Andrada,nu mai ai burtik deloc!Bravo!Cum ai reusit?Eu mai am ceva-ceva!Insa probl e cu soldurile! si sanii!Nu ma incap inca prea multe toale de dinainte!Esti o fericita!Eu mai am de dat jos 6 kg!
Bine ca sunteti mai bine cu toate cele!Poate ne vedem totusi intr-o zi numai ca acum am ramas cu o singura masina si nu ma pot deplasa!Depind pana si de sor'mea ca am carutul in masina ei si vine sa ne scoata afara!Ca 4 etaje cu carutul si copil....nu ma vad!
Pitica, si Davidiuk are bubite pe barbie albe si pe obrajori!ii trec si-i apar altele!Eu ii dau cu baneocin crema!Cele din babita i se accentueaza cand ii dau sa suga!Iar cu decalotatul....noi o face la baita dar nu foarte mult!Inca e mititel!Si-asa are o putika mica c-o pierd printre degete!:-)))

Yannis
, e un scumpel!

Dianalaura, eu am facut o cerere de mana iar contul poate fi de la orice banca!Azi trb sa ajung s-o iau!Si iti treb in 2 exemplare , unul ramane la ei si altul cu nr de inreg de la firma de iesire pt dosar!

Mica, avem si noi liber la

Ella,Daviduk adoarme uneori tot pe pernuta pe genunchi!L-a invatat mama leganat!La sotulache adoarme cel mai repede!Si mai devreme l-am adormit pe perna noastra insa in pat direct si l-am leganat!Ieri a treb sa plec la dr si i-am lasat sora'mii 2 biberoane cu laptic!Aseara mai ramasese si am vrut sa i-l dau si...a papat vreo 30 ml!Dar ii era foame!Si...nu vroia nici in ruptul capului de la bibe!Cum i-am bagat tzatza in gurita a inceput sa pape in disperare!Deci...pt el tzatza e sfanta!
Si....il tin in casa in body cu maneca scurta si cu sosete!Cica oricat de cald e trebuie sa aiba ciorapei in picioaruse!Al meu mai devreme l-am descaltat de ele si imediat i s-au racit asa ca....iar am pus sosetele!
Am auzit pe aici pe forum ca cineva(parca Andrada????) ca a dat drumul la aer conditionat la 20 grade!pai il tineti la asa teperatura?La mine sunt 29 grade in casa!

S-a trezit dupa cum v-am spus sa faca kaka!Am fugit!Revin dupa ce papam!





Alyna cu pitik de David Andreas(22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

Androix, i-am dat mesaj lui kay si mi-a raspuns...sosonica are inima pe dreapta si e suspecta de malformatii ale cordului, se duc acum la fundeni pentru o eco speciala. ne roaga sa ne pentru ea, sa fie totul bine.

Doamne, prin cate trece si copilul asta, nu-mi vine sa cred...

Andreea 38+ Vladut
POZE

Mergi la inceput