***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Bravo Michigan! Vei fi mamica!

Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Salutare, fetelor! Nu mai reusesc sa tin pasul cu voi! Pe Teodora o chinuie colicii, insa cred ca e si alintata! Ar sta toata ziua cu tzatza in gurita ... de suzeta nici nu vrea sa auda ... o molfaie de 2 ori, vede ca nu curge nimic si ... eject! Mai bea ceai Baby Drink cu sticluta, de obicei afara la plimbare ca sa evit statul pe post de suzeta!

Teodora face kk 1 data pe zi ... de multe ori plangand si crispandu-se desi kk e moale. u inteleg de ce .... ma streseaza! Dupa ce face se relaxeaza si doarme, dar greu face!

Si Teodora are ceva bubite pe fata ... ca niste cosulete rosii cu arfulet alb, insa trec dupa o zi .... si apar in alt loc si tot asa! Andrada, te rog sa-mi spui cum arata la Antonio!

Eu o alptez si in oras ... inainte ziceam ca voi incerca sa evit aceasta situatie, insa ea e dependenta de tzitzi si .... decat sa urle mai bine imi scot tzatza imediat. Sunt atenta sa ma acopar cu o pelincuta sa nu agresez privirile celorlalti oameni!

Felicitari noilor mamici! Sa va traiasca puiutii!

La multi ani bebeilor sarbatoriti zilele acestea!

Bafta viitoarelor mamici!

Pupici si noapte buna!

Asa creste Teodora-Iubita ticker vechi

Asa creste Teodora-Iubita fotografii album comun

Motannel si Teodora Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Mey, eu m-am dilit

Dolofanel se trezeste o data la 2 noapte si o data la 5..si eu dupa asta nu mai pot sa dorm, asa ca bantui pe forum...Oare cat o sa rezist cu 3 ore de somn pe noapte? Dar ma simt tare bine, si asa nu-mi placea mie sa dorm ...

Liviana, nu e constipat, exagerez eu...Dupa ce facuse numai chestii lichide, a trecut pe o chestie gen placinta, si mai rar .... Dar la cata ciocolata mananc eu, precis il influenteaza...

Eimotto, nu mai e suzeta pe piata, nu le vrea si gata, sunt mai buna eu...Adevarul e ca nu vrea, decat o data pe saptamana, cand ii vine de stat agatat la san.

Mica, multumesc ! Adevarul e ca Dolofanel e tare cuminte deocamdata, nu plange niciodata, decat cand vrea papa si eu nu ma grabesc. Si are accesul ala de nedormit si supt non-stop vreo 6 ore o data pe saptamana...

Miniuta, ma bucur sa citesc asa un mesaj de la tine . Din pacate am uitat sa fac poze la felicitari inainte de a le trimite . Oricum, am pus o amprenta de talpa (ca mainile nu i le pot desface) si datele lui, si pe cealalalta parte o poza de-a lui si am trimis-o la parinti si bunici.

Sa stii ca si eu l-am scos in nebunie, aici e circulatie mare...Din prima zi l-am scos vreo 2 ore (si am trecut si apa ), ieri l-am scos vreo ora jumate, ca era deja intuneric (peste zi a fost infernal de cald). Si mai batea si vantul, asa ca am spart toate superstitiile Dar pe strada e nebunie, trec masini intr-una...Atat ca in Japonia nu prea e poluare...Dar n-am cum sa-l feresc de chestiile astea...Si ma bate gandul sa fac o incursiune la magazin...asta inseamna sa iau metroul...

Dar ma tot gandesc...cum n-are nici un vaccin...Aici se da primul vaccin, ala de hepatita la o luna...

Ce vaccinuri se fac in Romania si cand??

Cu spalatul...eu n-am apucat...ca tre' sa-l prind in faza in care suge de la 2 sani, si sa-l spal intre...dar asta nu se intampla prea des...Pana acum l-am spalat de 2 ori Aici imi spune lumea sa-l spal numai cu apa niste luni...

Raluca, eu am Johnsonul vechi dar mi se pare ca miroase a chimicale...Am vazut gama noua, dar nu stiu de ce a inceput sa ma enerveze firma asta...poate fiindca nu am alta alegere (decat chestiile japoneze). Si mai este SebaMed, nu stiu nimic de ea...

Multumesc de linkuri! Am reusit sa rectific si comanda, asa ca nu iau decat bouncer-ul si o sticla cu biberon, sa fie. Din pacate s-a comandat ieri 12 si vine doar in 15...

Nu stiu ce sa fac cu pediatrul...Am programare la spitalul meu, peste o luna...Sotulache zice ca daca Dolofanel e ok, de ce sa mergem la doctor mai devreme...

Fetele, voi cat de des vizitati pediatrul (nu in caz de nevoie, ci vizitele regulate)?

Iris, eu nu decalotez nimic ca mi-e frica Socrul meu e doctor, cand ajung in Europa il intreb pe el ce sa fac. Sotul meu e cu chestii d-astea mai naturale, nici nu ma lasa sa-l bazai. Asa si cu batista bebelusului, nu e zi care trece in care imi demonstreaza ca nu ne trebuie , ca stranuta bebe singur... Deh...

Andrada, ce e cu bubitele alea? Si Dolofanel are, mici si rosii cu varf alb, dar nu multe. Din spital mi-au zis ca sunt "millia" (??) si ca trec, sa nu cumva sa-l dau cu Clearasil

Tincutza, pe mine m-a suparat operatia in prima saptamana, paralizam si de spate de la alaptat stil incovoiat...Acum mi-am revenit (daca am mutat si mobila) si nu ma doare decat cand fac abdomene (nu intentionat, dar ma mai ridic din greseala cu burta in sus). Si ma mananca siliconul asta care mi l-au pus de-mi vine sa moooooooooor... Pe bebe nu-l mai alaptez din brate decat in primele minute, ca la noi e fantana arteziana, orice as face, si-l enerveaza...ne luptam de numai pana ajunge sa se agate de san...Si trage niste icnete si ma trage de par de nu-i adevarat...e un pachet de nervi

Cu kilogramele...Eu mai am vreo 4-5 din 17, dar zic sa nu exagerez ca am 12 zile de la operatie... Andrada, hai zi tu cat mai ai din tonele alea!

Si mai am o burta flasca...nasol...de marimea celei a lui Sobi in saptamana 25, dar nu asa frumoasa...Eu tot nu stiu ce sa fac: sa pun burtiera sau nu??? Ca se lenevesc muschii...sau ca se lasa, neajutati...

Cine intreba in ce tinem copiii imbracati? Eu il tin in camasuta de bumbac si pampers. Sunt cam 20 de grade in casa...Cateodata ii mai pun sosete, ca are mainile si picioarele reci (desi asta nu e relevant, spatele e cald bine). In general fac cum a zis Androix: daca eu stau in sutien, nu-i pun mai nimic nici lui...De doua ori i-am pus un body din ala lung, si s-a trezit din somn tot rosu si fierbinte...

Eu nu stiu ce sa fac, copilul meu se rasuceste pe dreapta orice as face...O sa i se deformeze capul...Daca il intorc pe stanga si-l imobilizez cu perna, se trezeste imediat,nu-i place...De pe sapte se intoarce in 2 minute, si isi pune manuta sub cap, asa doarme mereu...poate apuc sa-l filmez. Ce sa-i fac???

Lavini, Brambushca, felicitari!

Michigan, fetele! *

* cu exceptia lui Sobi, pana vine tati de bebe Sobi acasa


Asa creste bebe
Elias, sau DOLOFANEL, Fat Frumos cel Chel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

ankaa, nici noi nu avem somn si cred ca o sa iesim sa mancam ceva la ora asta
alynta27, nici noi nu nastem saptamana asta, parca avem o presimtire. Cred ca o sa nastem cand tati o sa fie ocupat sau cand ne asteptam mai putin

Ramona 39+ Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankaa spune:

RAMONA pe la 12 am papat si noi ceva.Dupa m-am apucat sa-i cant puiutului,doar doar adoarme,dar degeaba,avea alt program.Asa ca am purtat o discutie despre cum va fi afara din burtica,dupa care s-a linistit.Abia acum ma ia si pe mine somnul,asa ca va spun NOAPTE BUNA tuturor si somn linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Intru si eu acum ca m-a trezit fi-miu... asa ca cu o mana il tin la san, cu alta scriu ... A adormit la ora 21:00 si s-a trezit la 02:00... Se pare ca azi-ieri nu am avut colici... dar oare scapam si acum? nu cred... ca mi-a dormit non-stop... asa ca e fresh de concert...

Carrie, multumim!

Brambushka, felicitari! Sa-ti traiasca bebelinul!

Pitica eu i-o decalotez din prima zi acasa... si o data am tras asa tare ca i-a dat sangele De-atunci mai trag chiulul la decalotat

Michigan, ma bucur ca ti-a purtat noroc... si hai sa mai punem majorete

ELTEKA:
- La noi se face BCG-ul si anti vHB din maternitate. Apoi abia la 2 luni se mai vaccineaza copilul;
-Asa sunt si bubitele lui... doar ca una langa alta pe toata fata si pe gat, mai mult ceafa... avea si pe cap, dar i-au trecut, mai are doar cateva pe la ceafa. La noi e vorba de o stafilococie cutanata... si asteptam sa treaca
-Eu mai am vreo 8 Kg peste ... dar acum ca-l am pe Antonio parca nu ma mai stresez asa tare... Am eu timp sa le dau jos
-Si al meu isi suceste caputul... ii place sa doarma pe falca dreapta... Asa cum statea cu capul in burtik...

Gata, ii dau aerul afara, deci am nevoiie de cele doua maini!!!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ora 03:30... Cu o ciocolata calda in fata si cu un bebe leganat pe picioare.... ca sa taca din gura... e paradisul pe pamant... De ce? Pentru ca tocmai mi-a zambit!!! E suficient sa-mi treaca oricu somn si orice oboseala!

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

andradap, ce frumos, noi tocmai ne-am intors de la plimbare si papa si ne-am bucurat sa gasim o imagine asa frumoasa :)

Ramona 39+ Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Pun si eu 3 poze cu burtik mea pozata la 3 sapt dupa nastere... apoi fug sa-l schimb pe copil, ca tocmai s-a umplut de kk la fund... a dat si pe din-afara

POZE BURTIK

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

andradap, ce burtik ok! Super, asta inseamna ca mai am o sansa (am luat cam multe kg) :)

Ramona 39+ Razvan

Mergi la inceput