***Mamici de mai-iunie 2007***(68)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Michigan iti tin pumnii sa vina bebe cat mai repede, asa cum iti doresti!

Ella_74, deci ai ajuns la vorba mea cu colicile... ca nimik nu le potoleste... nici-un medicament, nici-o picatura, nici-un ceai! Doar caldura noastra sufleteasca, plimbatul ore in sir in brate, etc... Deci ce concluzie sa tragem??? Ca avem niste bebelini cam nervosi si mofturosi! .. evident GLUMESC

Poze Antonio
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2c47cedd7a1ec45cec68bb" target="_blank">VIDEOCLIP Antonio


Andrada FERICITA de Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Michigan ne rugam ptr tine, o sa fie bine vei vedea!

Diana, nu e un formular specail ci ceva de genul: Catre conducerea ........., subsemnata ..........angajata a firmei in functia de , prin prexenta va aduc la cunostinta ca incepind cu data de ..... voi intra in concediu de ingrijire a copilului pina la implinirea virstei de 2 ani.
intrucat sunt in bransa va sfatuiesc sa va faceti din timp dosarele ca uneori dureaza luni pina le proceseaza ei

Miniuta si eu cu Theodora numaram mililitri bauti ca tare rau manca si uite ca are 4 ani si e o zgatie plina de energie, deci relax.

Ella tinem pumnii sa treaca colicile rautacioase si sa nu mai chinuie bebelu.noua ne-a mai prescis Debridat pe care i-l dau cand vad ca o doare burtica.

Andrada sanatate multa si sa treaca bubitele!

pupici

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

fetelor a nascut brambuscha
a nascut normal, un baietel pe nume Stefan de 3,8 kg.ii uram bun venit pe lume , multa fericire si mamicii recuperare rapida si mult laptic


Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

felicitari OANA! chiar ma miram ca nu esti pe mess!
bun venit pe lume Stefan, sa cresti mare si cuminte ca al meu Stefanut!
carrie, merci de raspuns!
diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Miniuta - pai si eu ii numar ml...si ce ma enervez cand nu bea tot...sunt obsedata ca nu papa suficient...si ma pun si notez la fiecare masa cat papa si apoi sun pediatra si ii spun...si mereu e bine.. si dupa cateva zile iar ma apuca nevroza ca nu mananca...

Ella- si eu am decis sa ii cumpar vaccinul deoarece cu Iulia am patit la vaccinul de 4 luni o reactie foarte nasoala (cu febra peste 39 facuta peste noapte si sperietura de rigoare). Deci acum i-am luat Pentaxim (DTP, polio si "influenzae") si Engerix B (hepatita B). Oricum si pe prospectele lor apar o gramada de reactii advese dar sper sa scapam.
Pentru colici ai incercat "Gripe water"? Ca eu am observat de la el o vaga ameliorare

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Mey am actualizat in semnatura linkul catre poze...ca sa vedeti ce flacau are fata

Brambusca - felicitari mamico

Mamica de Iulia Eleni(06.02.2004) si Yannis Victor (09.04.2007)



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Brambuscha felicitari mamico! Sa-ti traiasca baietelul! Recuperare rapida!
Miniuta faina faza ca nici o femeie nu ramane nenascuta! Nu o stiam! Acusica vin si eu in "clubul" vostru!
Michigan bafta!

Alina-Mirela 38+ cu DAVID
Poze burtica

Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

andradap,

pai nu stiu ce sa mai cred cu toate leacurile astea , ca el saracu urla cat il tin plamanii, in special seara.
dar ne facem noi mari...

carrie,
ii dam si debridat, dar singur efect e ca face caca imprastiat; rolul lui este sa regleze tranzitul intestinal, dar la noi il face mai repid, se pare.

eimotto,
gripe water zici...o sa incercam si pe asta, ca de altceva n-am auzit si sa nu fi folosit.


, mamica de David
www.flickr.com/photos/7556221@N02/?saved=1" target="_blank">poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tincutza spune:

Fetelor cu cezariana, cum suportati "plimbarile" cu bebe in brate, la crize de colici si la alaptat? Eu am incercat sa alapez "culcat" dar nu am reusit prea bine:(((( iar in popou ma rupe si spatele si burtica de greutatea lui bebe (cred ca a trecut deja de 6 kile).
Cand vine tati acasa il plimba el, in rest ma chinui eu, iar puiul nu vrea in ruptul capului sa se potoleasca altfel, simte cand ma asez si incepe plansul, iar operatia mea "plange" si ea de durere...

Miki
http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
http://www.babiesonline.com/babies/f/florianjr/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Hello

Sa va descriu imaginea din casa:iris danseaza de zor de la muzica de la TV e fff conentrata ,Cosmin doarme in carut pe balcon dupa un kaki mareee ,si eu am pus o fripturica in cuptor si...n-am apucat azi sa dorm la pranz ...data viitoare

Ce chestie cu obiceiurile astea.Sa speli copilul ,sa nu-l speli.Noua din spital ne-a zis sa-l spalam.Doctora lui ne-a zis dupa ce cade buricul.Eu l-am spalat de cand l-am adus.
Bubite avem si noi ,dar de la san in combinatie la laptele se pare gras.I-au aparut in barbita si sa-u extins si pe obrajori.Acum sunt pe duca.Si i-am dat cu violet de gentiana.
Eu nu l-am cantarit.Am ambitie sa faca luna

Fetelor voi cat mai aveti de dat jos?Eumai am inca 6 kg si nimic nu ma incape desi burtica e mica .Asa ca Mica...cunosc.
Mimiuta ,merci de compasiune

Mie mi-au iesit niste bubite pe...fund seamana cu cele ale lui bebe,dar cu siguranta au alta natura sunt rosii si au cap alb ,mi-am dat cu fel de fel de creme.Acum am fundu violet .Si asa pana la sex mai am 2-3 saptamani.Mica ce misto de voi,asta fiindca ai facut cezariana?!

MAMICI DE BAIETI:CE FACETI CU PUTICA BAIETILOR,O DECALOTATI DEJA????Eu nu am puterea sa fac asta.Mi-a arata nasa,mama de baiat si am simtit ca mor,i se si crapase imprejur.



Mergi la inceput