Eu totusi in cate saptamani sunt !?

Eu totusi in cate saptamani sunt !? | Autor: virgo

Link direct la acest mesaj

Salut , fetelor , am fost ieri la tanti "moasa" care a facut ochii mari si s-a crucit de zece ori prin cate am trecut cu bebe asta . Dupa calculele ei eu sunt in doar ... 5 saptamani ! Dupa ale mele , in 6 ...

Deci , ultimul ciclu : 26 aprilie , data conceptiei 10 mai .

Ma ajuta cineva ? Stiu ca este un tabel , dar nu-l mai gasesc .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Nu stiu exact ce inseamna o moasa la voi... Dupa UM, caci asta conteaza, maine, pe 6 iunie, faci 6 saptamani. Ia un calendar si numara saptamanile... o sa iti dai seama...

Ioana

bebe?! - decembrie 2006



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Uite aici: http://pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm
Pe 6 iunie implinesti 6 saptamani.
Sarcina usoara si bb sanatos

Roli 6+ si mamica lui Marc (9 iunie 2006)
http://bd.lilypie.com/uGYJp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Saru'mana . M-am lamurit .

Moasa e cea care ma tine sub observatie si tot cu ea am sa nasc ... aicea e Evul Mediu , nu jucarie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna!aceeasi nelamurire o am si eu ! dupa calculele mele eu am 11 sapt dup calc dr. am aproape 13 sapt. UM 08/03/07 concepiment:22/03/07 dupa mine

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Doctorul tau are dreptate. Repet ca ultima menstruatie conteaza la calcul. Data conceptiei nu se stie cu siguranta, asa ca nu e atat de importanta...teoretic vorbind. Sentimental e altceva...

Ioana

bebe?! - decembrie 2006



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc ioana!

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Virgo te asteptam la mamici de ianuarie-februarie

9+
Poze Laura
Puiul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Sunt deja la Ianuarie Februarie . Cica nasc pe 1 februarie , probabil .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Virgo, rapunsul este: depinde in ce tara traiesti.
In Romania, atit medici cit si pacientele considera saptamina in curs, cind calculeaza sarcina. E ciudat ca adopta metoda asta, pentru ca astel bebelusul se naste in saptamina 41...
Aici si cred ca si in Olanda, se calculeaza numarul de saptamini implinite. Adica chiar daca tu esti in timpul saptaminii 6 de sarcina, ai de fapt in burta un fetus de 5 saptamini si citeva zile, deci de 5 saptamini (considerind fireste si cele 2 saptamini de ne-gravizenie de la inceput). Conform acestei metode, bebelusul se naste la sfirsitul celor 40 de saptami incheiate.
Eu am avut UM 26 ianuarie si am nascut pe 3 noiembrie. Poate nasti si tu tot pe 3.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Asa se calculeaza , intr-adevar , dupa numarul saptamanilor implinite .

Mergi la inceput