Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

... Si de ce sa fie probleme cu burtica grasuta? Tocmai am scris ca si eu sunt mai grasunica ... da' la eco se vede bine tot ce trebuie ... aparat performant dom'le ecograful asta ca trece si de stratul de grasime ....


[/quote]

Ce tare ai fost cu faza asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Salutare fetele!
Am vazut ce discutati despre ecografii......si preturi. Se pare ca din punctul asta de vedere sunt putin mai norocoasa pentru ca aici la Suceava o ecografie 4D 19-24 sapt. costa doar 1 milion de lei!Acolo pe la Bucuresti preturile sunt astronomice !
claudia+17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

A da.......programarile se fac in fiecareluni, mirecuri si vineri de dimineata ! Este clinica particulara. Sunt multumita!
claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor azi am intrat in sapt 19!! uhuu..
mai, cred ca incep sa depistez si eu niste zvacnituri mititele prin burtica, care probabil ca sunt de la dansul bebelinei...asa ca niste..gadilituri...ca un zgomot de mate cumva...nu/s cum sa explic..
cum va descurcati cu constipatia?
ma enerveaza cremele astea pt vergeturi, ca transpir de la ele..:(:(
ei.
mai, eu stiu ca nu mai e indicat, dc se vede bebe la eco abdominala, sa se mai faca intravaginala.
joi ma duc sa repet analiza ceea la listeria.desi nu m/a lamurit nimeni, 100%...de ce trebuie repetata..

18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

dany - pai nu-i asa?

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Uraaaaa ... am reusit sa ma programez pt. eco morfologica pe 2 iulie ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Victo

cum va descurcati cu constipatia?


18+ si gimnastul/a



Si eu am probleme ... un timp mergea cu kiwi sau prune. Da' probabil dupa ce organismul se obisnuieste ... nu mai tine faza. Dupa aia mai reusesm cu lapte si cereale ... da' iar nu mai tine ... daca mai stiti alte remedii ... as vrea sa stiu si eu ...

In schimb nu am probleme cu pipi ... elimin la greu dar si beau multe lichide ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

dany daca poti sa crezi nici nu am apucat sa o intreb la ce spoital o sa nasc, purt si simplu nu am apucat, eu ma dcu la clinica ei aprticulara, undeva in dorobanti.

Fetelor, e posibil ca aparatul eco sa aiba doua capete: unul pentru abdominala si unul pentru intravaginala? Asta nu stiam. Cand am fost data trecuta aveam 10 sapt asa ca inca se mai accepta intravaginala. Sa vedem ce-mi face la 14 sapt. Eu sincer credeam ca sunt 2 aparate diferit e si daca are eco transvaginal are doar aia nu altceva. Asa mai am si eu sperante.

Petro, hai ca ai fost dulcica cu burtica ta! Eu peste tot aud numai de rele cu burtica grasuta (metafora), la analize nu-mi gaseste vena ca e sub grasimuta, doctorita mi-a zis ca sa am grija sa nu ma ingras ca a avut o pacienta care a nascut prematur din cauza asta si ca nu avea cum sa-i scoata copilul de grasuta ce era... deci sunt socata, cred ca de-aia am si slabit ca nu manac prea mult sa nu ma ingras...

Deci sa mai incerc sa fac eco de 14 sapt sau sa stau linistita pana la 20 si sa ma programez direct la aia? ce parere aveti voi?



12+

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetele! as avea o curiozitate! acum cateva saptamani cineva mi-a spus sa nu stau cu piciarele incrucisate si sa stau cat mai cracanata (scuza-ti expresia) posibil. dar eu mai ales de atunci ma simt comod stand numai asa ;nu a vrut sa-mi spuna de ce doar ca ii fac rau lui bebe. si ceva legat de cordonul ombelicar. de atunci am o frica... dar ma trezesc intotdeauna ca sunt intinsa in pat picior peste picior ce pot sa fac ma simt f. comod!!! ce ar putea sa se intample?ma poate lamuri cineva?

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

laura - eu stiu ca erau probleme cu kg. in plus ca sa ramai insarcinata ... dar odata ramasa nu vad de ce sa fie probleme ... ce noi astea mai plinute nu avem dreptul sa fim mamici?
Stai linistita si traieste din plin aceasta perioada ... .
Nu stiu ce sa-ti spun cu programarea ecografiilor ... eu m-am lasat pe mana dr. si cand mi-a zis el ce sa fac aia am facut. Schimba dr. daca esti nemultumita ...

stefania - nu am mai auzit de chestia cu pozitia picioarelor. Care e este explicatia cu picioarele incrucisate sau cracanata? Sa respire bb ... nu-i mai vine "aerul conditionat" daca stai cu picioarele incrucisate ... glumesc, desigur ...
Iti spun si tie ... fara stress ... si bucura-te de aceasta perioada .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput