Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

vad ca vb de vacanta! ce frum. ce e aia! distractie placuta tuturor celor care au timp si "posibilitate" pt. asa ceva nu va invidii dar sper ca vom reusi si noi (eu si sotul meu) sa facem o vacanta decenta; nu am maio avut o vacanta adev. de la luna de miere.... 3 ani

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by darleena

Ellis te cred ca esti suparata
Parerea mea e ca inainte de a lua vreo decizie cu privire la amniocenteza, sa mai faci TT-ul in alta parte.
Daca morfologica nu a aratat nimic "ciudat" eu zic ca sunt sanse ca totul sa fie bine.

Curaj!

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic




EU NU AM CUM SA REPET TT PENTRU CA IAU DIN NOU PREGNYL, PANA IN CE SAPTAMANA SE POATE FACE TT?


Ellis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

ce fac fetele?dar burticile un ptr ele.
PETRONELA iti fac galerie sa ai spor la calcat.
Pussi debia astept sa vi si sa ne spui si culoarea la celalalt carucior.
Eu am niste emotii ca mai este un pic si se apropie intilnirea cu puisorul nostru si merge de data asta si tati cu noi,sper ca de data asta sa aflu si eu culoarea caruciorului.Fetelor voi cu somnul cum stati? ca eu nici nu imi mai aduc aminte sa fi dormit o noapte de la cap la coada

MIRELA 12 sapt si 5 zile
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Shery,da, la el sunt, stii cazuri care au pierdut sarcina din pricina asta la el?; la ce dr sa ma duc - sa-mi fac inca o echo morfo, sau ce? ca fac pregnyl iar si mi-ar influenta TT; lasasem pregnylul din 14.05, pe 01.06 mi-au luat sange pt TT asa ca nu cred sa-mi fi influentat asta rezultatul, oricum 1/350, fatza de 1/3000 este mult si cred ca tot la amniocenteza ajung; e groaznic...


Ellis 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by ellis

Fetelor, din pacate am o veste trista mi-a iesit RISC CRESCUT LA TRISOMIA 18, ADICA 1/349. dr mi-a zis sa fac amniocenteza si mi-e f frica, nu pot sa cred ca ni se intampla asta si nu pot sa accept; fetitza mea e bine, ar fi trb sa se vada ceva la echo 3d, daca era ceva; nu stiu cum sa procedez cu amniocenteza, fac aici la dr T, sau merg in alta parte, in Ungaria , undeva? voi ce ziceti?


Ellis15+



Ellis, mai intreaba si alt doctor! Hai ca sunt sigura ca BB este bine, o sa vezi!

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by MIKUTA4


...
Fetelor voi cu somnul cum stati? ca eu nici nu imi mai aduc aminte sa fi dormit o noapte de la cap la coada

MIRELA 12 sapt si 5 zile
DARUL DE LA DUMNEZEU



Mirela, eu nu mai stiu ce-i ala somn toata noaptea de cand s-a nascut fiica-mea, abia acuma incepe sa doarma din cand in cand fara trezire, dar abia de vreo 6-7 ori s-a intamplat minunea!

De data asta mi-au iesit destul de multe cosuri pe frunte, la prima sarcina n-am avut asa ceva (in general eu niciodata nu am avut cosuri, nici la pubertate), oare cand vor trece?

Pussi, te astept si eu cu nerabdare!

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

ELLIS asa cum ti-a spus si adinag ai incercat sa te consulti si cu un alt medic si eu sint sigura ca bebita este bine si sanatoasa si curaj nu dispera ca ai sa vezi ca totul o sa fie bine

MIRELA 12 sapt si 5 zile
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

adinag sa speram ca macar cel de al doilea puisor sa te lase sa dormi,iar cosurile am citit undeva ca in trim al doilea vor dispare si chiar si parul cui ii cade nu ii va mai cade

MIRELA 12 sapt si 5 zile
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

fetelor am si eu o intrebare la voi,cum pot sa vad si eu pozele din albumul comun?scuzati-mi ignoranta,si va multumesc

MIRELA 12 sapt si 5 zile
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

hihihihiiiii ... pauza sprit !!!!

Fetelor, multumesc pt. galerie si pt. incurajari ... sunt pe calea cea buna ... adica mai am putin si termin.

Citind ce ati scirs voi ... ellis, daca nu gresesc, eu stiu ca eco morfologica si TT nu au nici o legatura. Adica ... TT depisteaza eventualele boli genetice, iar eco morfo malfomatiile fizice. Cel putin eu asa am inteles. Nu vreau sa te descurajez, dar faptul ca valorile ecografiei sunt bune nu are treaba cu rezultatul TT-ului. Oricum, stai linistita, eventual cere si parerea altui medic, iar daca va trebui totusi sa faci amnio ... nu te speria ... sunt multe fete care au facut-o si au bb sanatosi. Poate e mai bine asa, sa ai un rezultat sigur ... daca vrei, intra la fetele de sept.-oct. si cere sfaturi, pareri despre amnio ... ca sunt cateva fete care au facut-o. Hai ca o sa fie bine, ai sa vezi !!!

mirela - cu somnul stau asa si-asa ... in primul trim. dormeam ca o valiza in gara ... dar acum sufar de insomnii ... si pe de o parte e bine ca din cauza somnului usor pe care il am, am auzit hotii pe balcon si i-am speriat cu urletele mele .

stefania - nu va duceti in RO in vara asta?

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput