Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Da sa stii ca ma irita rau.

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Parca ne fac in ciuda.
Stiu ca in legatura cu bannerul de la Pampers o mamica de septembrie-octombrie le-a scris moderatorilor, insa raspunsul a fost ceva de genul: nu avem ce face, exista optiune de inchidere a bannerului deci foloseste-o si nu te mai plange atat. (ma rog, cam asta era ideea).

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..Doamne nici eu nu am avut chef primele luni..dar acum..imi cam curg balele.....inainte doar visam prostioare..acum nu mai visez....VREAU!!!..dar e naspa...doare..frate parca nici prima oara nu a fost asa...cu spatelevad ca nu mai am probleme mi-am mai revenit....incercati bai caldute cu no-spa, stat pe spate sau intr-o parte cu ceva cald, o perna ceva pe spate...cat mai putin stat pe scaun...plimbari lungi...a fost greu rau la inceput insa vad ca mi-am mai revenit....si acum vreau sa dau cateva telefoane pt gimnastica sau fitness pt ravide..ca nu mai tine smecheria..prea m-am delasat....plus ca deja sunt multe exercitii pe care nu le maipot face decat cateva saptamani..din tr 3 e mai greu si mai riscant..asa ca saptamanile astea cate mai sunt din tr 2 vreau sa profit la maxim ca pe urma cine stie daca mai pot ajunge si pana la baie

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Deci nu avem incotro......

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Eu o sa incep sa ma duc la piscina sa inot.
Abia astept

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Darleena ffff marfa.....
Stiti cumva in ce lege gasesc ca daca am program redus la 6 ore trebuie ca salariu sa raman la fel?

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by RGE

pe mine ma nerveaza doar cand imi pune distantatorul ala...ma doare..blaech....plus ca mai nou de fiecare data cand ...pt mine e ca prima oara..Doamne..in loc sa ma "largesc" sa-i fac loc lui bebe pt cand o veni pe lume eu "ma lipesc"

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!



Roxana, e normal, ca in timpul sarcinii si alaptarii suntem mai uscate, si de aia! Nu te teme, nu te faci mai ingusta...
Si distantatorul ala ma enerveaza si pe mine, dar ce sa-i faci? Mai bine stiu ca totul e bine.

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Ancutz- cadrul legislativ este
OUG nr. 96/2003, respectiv art. 13 din aceasta ordonanta:

"In baza recomandarii medicului de familie, salariata gravida care nu poate indeplini durata normala de munca din motive de sanatate, a sa sau a fatului sau, ,are dreptul la reducerea cu o patrime a duratei normale de munca cu mentinerea veniturilor salariale, suportate integral din fondul de salarii al angajatorului, potrivit reglementarilor legale privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale."

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Voua cate luni va spus dr ca aveti????
lucia, bine ai venit!! eu il simt pe bebe, ff bine. unele il simtim mai devreme altele mai tarziu!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB mie imi calculeaza in saptamani .
Darleena mersi mult.

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput