Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca si mie la fel!! dar eu tot ma intrebat cate luni vine asta??? si exista atatea metode de calcul ca sunt in ceata!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

BB eu nici nu l-am mai intrebat...ce sa ma mai chinui???

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

De durut, pe mine nu ma doare, dar parca domnul nu prea are chef, si eu ma simt cam mare si inhibata, nu stiu...

In general, la prima sarcina m-am msimti mai bine, adica parca eram ceva deosebit, toata lumea avea grija de mine, eram oul de aur!
Acuma, nimeni nu ma intreaba nici cum ma simt, ce fac, ce face burtica, mama se mira cateodata ca de ce nu-mi e bine, nu-i acelasi entuziasm ca la prima data.
Dar si asta cred ca-i normal!

Si da, asa este, la a doua sarcina cresta mai repede uterul, corpul are in memorie ce si cum. SI in afara de asta, muschii abdominali sunt largiti si slabiti (in comparatie cu prima), si asta-i o alta cauza.

Vad ca voi ati aflat tare devreme sexul lui BB, aici nu se spune asa repede, cica nu-i serios, ca prea multe erori sunt si nu vor sa faca iluzii... Dar eu vreau sa stiu!

Ah, in ce priveste kg in plus, eu sunt de acord cu voi, oricum sunt fericita ca n-am greturi si-mi pare tare rau ptr fetele care au probleme asa mari. Eu la prima sarcina am pus f multe kg si mi-a trebit enorm sa scap de ele, si cu multa vointa si renuntari. Din pacate nu fac parte din femeile care slabesc in timpul alaptarii,, dimpotriva! Deci abia la un an jumate dupa nastere am avut greutatea initiala. Dar am o fetita frumoasa si isteata si sanatoasa, deci merita din plin!

va pup
Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Si mie imi calculeaza tot in saptamani dr. L-am intrebat la controlul anterior cate luni am si mi-a spus ca am fix 3 luni (asta la 14 saptamani).

Eu am mai incercatar e naspa rau, n-am senzatii prea placute, asa ca incerc cat pot sa evit. Sotu saracu...e cam trist din cauza asta, dar dupa ce ca mi-e rau si ma dor toate alea, sa ma mai chinui si cu asta

Important e bb, sa fie sanatos, ca am avea timp si de .

Pupici
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

adina si aici sunt unii dr care nu iti spun pana la 20 de sapt, eu am nimerit doi! dar pe unul atata l-am zapacit de cap pana mi-a zis 70% fetita , akuma nu stiu dc mi-a zis doar ca sa scape de mine....., iar al doilea sa mentinut pe pozitie, nu a raspuns provocarii mele
am citit aseara in una din cartile mele ca sexul la baieti este format de la 12 sapt, pe cand la fetite se definitiveaza pe la 20 de sapt!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Felicitari pentru bb-ici, am vazut pozele pe adresa comuna, sunt super super!
O sa pun si eu, dar cand o sa pot sta mai mult la calc, ca acum ma cam doare burtica si satu mai mult in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB si mie tot in saptamani imi calculeaza..bine si uit mereu sa-l intreb dar dupa calculele mele si cele din carti sunt in luna a cincea...

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

si la noi tot in saptamani se calculeaza, iar toate cartile pe care le am (6, toate nemtesti) calculeaza cu 10 luni a 28 zile.
La prima sarcina si pe mine ma enerva ca nu pot sa zic in luni, ca ma intreba lumea (mai ales cei fara copii), si nu stiam sa zic. Insa m-am obisnuit, le zic si eu ceva aproximativ.

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Pai si eu le zic ceva aproximativ, care sa fie cat mai aproape de adevar.

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai eu stiu ca nasc pe 9 noiembrie ,asta inseamna ca in fiecare luna pe 9 mai trece o luna de sarcina.Nu?

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput