Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Roxana nu cred ca sunt creme anticelulitice recomandate in sarcina.
Daca gasesti sa ne spui si noua

17+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Roxanico lasa mama ca le dam noi jos dupa ce vin bebeii,Eu dimineata aveam 2+

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Trimiteti-mi si mie pe PM adresa comuna si parola, pleeaseee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nu ai PM activat

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor am gasit intr-o revista scrie ca sunt si pt sarcina dar cel mai sigur o sa intreb la farmacie inainte sa cumpar...va scriu aici ca sa va interesati si voi...CELL-PLUS(BIOS LINE), PACHETUL ELANCYL CEL VERDE DE LA GALENIC, pt insomnii incercati seara ceai de tei....iar pt constpatie(la mine merge)....beti apa multa cam 0,5-1l dimineata pe stomacul gol, noaptea cand va treziti..

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetelor,

cred ca m-ati uitat, sunt si eu o burtica de decembrie, dar mult mai mica decat voi, si pentru ca pe atunci nu prea erau burtici de varsta mea, n-am mai scris, doar cateodata la zuze...
Acumz am prins curaj, ca am mai crescut si noi! Am fost ieri la spital la control, initial era vorba sa-mi masoare pliul nucal, dar era abia prima zi din saptamana 12 si a zis ca e la limita, 1-2 zile prea devreme. Ar putea ea sa masoare, dar valorile internationale ptr comparatie sunt de la bb mai mari (bb trebuie sa aiba minim 45mm) si nu ar avea sens, deci sa revin saptamana viitoare.
Insa mi-am vazut BB, avea ieri 43mm si dadea din manutze si picioruse de nu-mi venea sa cred ce activ era!

In rest, eu sunt suparata ca m-am ingrasat tare. Sunt una din norocoasele fara greturi, dar cu pofta imensa de mancare, si asta de la inceput. Pe mine nu ma maiincap decat putine haine, port deja si pantaloni de gravidutza si deja ma simt ca un hipopotam... Dar nu stiu ce sa fac, pur si simplu mi-e foame, si incerc eu sa ma pacalesc cu fructe, din care mananc din belsug, dar degeaba!!! Si ma si ingras de felul meu foarte repede, adica la mine un kg de la o zi pe alta nu-i iesit din comun, cateodata merge mai repede!!!

Am destul de des o presiune in jos, nu stiu cum sa explic, pe care n-o aveam la prima sarcina. La prima sarcina eu la 18 saptamani inca purtam pantalonii obisnuiti, asa burtica cum am acuma am avut atunci abia pe la 20 si de saptamani... Dar asta e, ce sa fac? BB sa fie bine.

Acuma sper sa nu incurc, parca BB Yasmi zicea de controlul de ieri si de ce i-a facut control jos. Pai daca era o dr noua, la care nu ai mai fost, e normal, ca doar ea trebuie singura sa afle cum esti si sa te simta, nu se poate baza pe ce a facut alt doctor. In mod normal, intotdeauna la prima vizita la un ginecolog ti se face acest control.

Noi mergem in concediu in Italina, sf lui iunie, inceputul lui iulie, 2 saptamani, voi avea 14-16 saptamani, de-abia astept. Iar in septembrie, deci cu sarcina destul de avansata, vom merge si cu masina in RO pentru o saptamana, ca dupa aia, cine stie cand mai reusesc!

Cam asta, sper ca nu va suparati ca am reaparut asa din ceata, dar sa stiti ca v-am citit mai mereu!

Adina 11+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Adina bine ai revenit si ma bucur ca tu si bb sunteti bine,cat despre kg in plus eu zic sa nu iti faci griji ca le dam noi jos dupa ce vine bb.
Pup

anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADINA bine ai revenit, sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos!!!...stai linistita eu am luat pana acum 7 kg si nu-mi pare rau deloc...chiar nu ma intereseaza..sper doar sa iau pana in 20 kg...conteaza doar ca bebe sa fie sanatos...cat despre presiunea aceea si eu o simt mai ales acum ca misca bebe mult ..imi apasa pe "pasa"..ii simt miscarile si acolo
..cat despre control la "pasa"...eu fac la 2 saptamani..dr mi-a spus la o luna insa prefer sa stau linistita...la control imi spune ca e colul lung, inchis si ca ii simte miscarile lui bebe si pt mine conteaza mult mai ales ca nu pot merge zilnic la eco sa-l vad.

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

da adina ai dreptate!!
fetelor eu nu pot sa beau apa deloc !!! beau numai sucuri.....

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

pe mine ma nerveaza doar cand imi pune distantatorul ala...ma doare..blaech....plus ca mai nou de fiecare data cand ...pt mine e ca prima oara..Doamne..in loc sa ma "largesc" sa-i fac loc lui bebe pt cand o veni pe lume eu "ma lipesc"

ROXANA 20+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput