Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata burtici frumoase!
Va doresc o zi frumoasa si buna, eu azi nu cred ca mai merg la servici...ma cam doare burtica si as sta mai mult in pat.

In privinta varstei gestationale - ce zicea cristiana, ca bebe al ei e cu 5 zile mai mare - eu cred ca depinde si de echograf. Eu mi-am facut in decurs de o saptamana doua echografii la doi doctori diferiti. La primul mi-a zis ca bb e mai mai mare cu 4 zile, la al doilea ca e mai mic cu o zi. Si era in parametri normali la ambele, ceea ce e mai important.

Va pup
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata fetele!!
sunt bucuroasa ca bb e bine si ca mi-a venit confirmarea la rezervarea pt avion!!! in 25 am decolattttt !!!!!! o sa imi fie dor de voi, sa nu vorbim 2 saptamani avand in vedere ca primul lucru care il fac dimineata e sa va salut pe voi!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

neata fetele!!
sunt bucuroasa ca bb e bine si ca mi-a venit confirmarea la rezervarea pt avion!!! in 25 am decolattttt !!!!!! o sa imi fie dor de voi, sa nu vorbim 2 saptamani avand in vedere ca primul lucru care il fac dimineata e sa va salut pe voi!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik






Bravo, BB. Cred ca o sa ai 21 de saptamani atunci. Iti mai faci vreo echografie pana pleci?
Si...unde pleci? in concediu? Ca stiam ca pleci pe undeva, dar unde.. n-am aflat.

Pupici
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

creem,da imi fac eco morfo fetala pe 21 iunie, inainte de plecare. plec in sicilia.
pussi, mi-am rezolvat sa plec cu avion din TM.
mai sapt viitoare vin la lucru av\poi 1 luna concediu de odihna!!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata burticilor :)
BB, te invidiez si abia asteptam sa vedem poze din vacanta :)
Cum mergeti, cu bilete sau la cineva in Sicilia?


------------------------
Flory 17+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata burtoaselor.
Cum va simtiti azi?


anca 17+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

distractie placuta in vacanta....
si noi plecam pe 23 la albena.
pupici la burtici.
gabi +17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bbma bucur ca ai rezolvat cu ! E mai usor pt. tine!cu controlul, eu vineri am facut!
jasmina ce bine ca-l vedeti pe tati!
gabitz78bine ai venit! sarcina usoara si BB sanatos!
creem cu varsta gestionala, eu zic ca depinde si de dr., adica cat de exact masoara si stabileste limitele!
mihuta tu folosesti perna de gravi? ca eu mai nou in somn tot bag plapuma sub burta cand dorm pe o parte! Si cred ca-mi trebuie perna!


edit: noi azi facem morfofetala e primul trimestru!



PUSSI 12+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

pussi - bine v-am gasit...la fel si voua...cu multa sanatate...ca-i cea mai importanta!
succes la eco!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012

Buna, burtici.
Fetelor, sunt tare suparata. Azi am fost la ginecolog si cind i-am aratat eco de la Iosup mi-a spus ca IR la artera uterina dreapta are o valoare prea mare: 0,86. Zilele trecute zicea una din fete (imi pare rau, nu-mi amintesc care) ca Iosup i-ar fi spus ca cele doua IR la ambele artere uterine au valori cam mari de 0,60 si ceva, nu-mi amintesc exact). Sunt un pic cam suparata si pe Iosup fiindca mie nu mi-a zis nimic de asta (ba chiar la sfirsit l-am intrebat daca e vreo problema si mi-a zis ca nici una), tinind cont ca am o valoare atit de crescuta al IR dreapta (IR stinga e de 0,50, asta cred ca e bine.) In fine, medicul mi-a zis ca dupa eco de 20 saptamini o sa-mi dea probabil tratament, dar fiind pe fuga nu mi-a zis ce fel de tratament. Cred ca asteapta sa vad daca si la acea eco valoarea se mentine ridicata si probabil ca atunci va decide daca imi da tratament. Am o rugaminte, caci stiu ca multe dintre voi sunteti niste enciclopedii: ce implicatii are aceasta problema (caci eu nu stiu deloc) si cam ce tratament se da, si ce riscuri pot fi etc. Stiti voi. Stiu ca nu e ceva foarte grav ca altfel mi-ar fi dat tratament imediat, dar oricum imi fac griji. Of, mergea totul prea bine ca sa fie adevarat....

bebe si burtik



are dreptate, e relevanta incepand cu trim II.
Daca erau ambele crescute ti-ar fi spus ceva Iosup.
Tratamentul este 4 magneB6/zi, iar daca nu coboara se da si tratament cu pregnyl injectabil, depinde doza de caz.
Ideea e sa nu te stresezi/enervezi/fumezi/cafea multa/etc, si scad singurele.

Shery 18+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput