Mamici de Noiembrie-Decembrie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

petronela!nu m-am suparat cum sa ma supar, asta-i culmea da ce-s copil!
cat despre barbati ca nu le place femeile grasute (pufulet7)depinde sotul meu ii placea de mine un pic mai grasuta si cand nu eram insarcinata.lui nu-i plac femeile slabe dar depinde de barbati; pe aici majoritatea barbatilor spun ca e mai frumoasa o femeie in(cu) carne decat o schiloada pe care nu au pe ce puna mana, in fine daca sotul tau te iubeste si asa ce mai conteaza....de ce spun ceilalti in schimb poate fi mai ingrijorator faptul ca imi poate da probleme sicea mai mare ca ma poate face sa fac cezariana ceea ce ma ingrozeste

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heeloo

am venit si eu sa "raportez" ce mi-a spus dr asta "noua" la care am fost:
-bebe era fff bine, ne-a tratat cu "fundu'" la inceput...
-sexul lui bebe nu a vrut sa mi-l spuna, si ea mi-a zis la fel; ca cel mai bine si mai sigur se vede dupa sapt 20 (deci la fel ca dr meu!!)
-i-a masurat diametru capusorului si lungimea femurului sunt exact cat ar trebui.
-tensiunea mea e 110/90 , ma cantarit si m-a felicitat ca nu am pus pe mine deloc (a zis ca am timp suficient sa pun de akuma in colo! ) (la fel ca dr meu)
-in legatura cu TT mi-a zis ca dr asa vad cel mai bin din analizele alea 3 ce mi s-au facut si ac interpretarea aia nu e obligatorie (la fel ca dr meu)
-ceea ce ma nedumerit a fost ca mi-a facut control " la masa" acuma la 18 sapt!!!! si mi-a zis ca am o rana fff urata!! eu nu stiam de asa ceva! mi-a luat pt papa nicolau si joi am rezultatul
-am intrebat-o cate luni am la 18 sapt si mi-a raspuns ca sunt 2 moduri de calcul: ddupa cel medical peste o sapt intru in luna a 4-a iar dupa cel babesc maine intru in luna a 5-a. (la fel ca dr meu!!)
-in schimb mi-a zis sa nu mai iau utrogestan ca nu are nici un rost
-si mi-a zis categoric NU calatoriei cu avionul, desi dr meu gineco si med de fam a zis sa iau 6 utrogestan/zi si no spa cu o zi doua inainte de plecare si nu ar trebui sa fie pb.

in concluzie, raman la dr meu initial, mi sa redat increderea in el!!!
ma doare un pic burtik jos o fi de la control????

hai ca m-am intins.......

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aaa si am uitat : mi-a aratat stomacelul si vezica urinara care s-au format bine. placenta e ok, lichidul amniotic la fel iar colul e in regula si inchis!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

bb - bravooo pt. vestile bune !!! De ce ti-a zis nu cu avionul?

stefania - ma bucur ca ai simtul umorului si ca nu te-ai suparat.

Am fost la farmacie .... tensiunea e 114 cu 69.

Si pt. ca tot vorbeam de constipatie ... am mancat un castron de cirese si dupa aia am baut apa ... nu va spun ce viteza aveam spre baie. Macar asa mai "pacalesc" si eu organismul .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro, a zis ceva de forta gravitationala..........

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

heeloo

am venit si eu sa "raportez" ce mi-a spus dr asta "noua" la care am fost:
-bebe era fff bine, ne-a tratat cu "fundu'" la inceput...
-sexul lui bebe nu a vrut sa mi-l spuna, si ea mi-a zis la fel; ca cel mai bine si mai sigur se vede dupa sapt 20 (deci la fel ca dr meu!!)
-i-a masurat diametru capusorului si lungimea femurului sunt exact cat ar trebui.
-tensiunea mea e 110/90 , ma cantarit si m-a felicitat ca nu am pus pe mine deloc (a zis ca am timp suficient sa pun de akuma in colo! ) (la fel ca dr meu)
-in legatura cu TT mi-a zis ca dr asa vad cel mai bin din analizele alea 3 ce mi s-au facut si ac interpretarea aia nu e obligatorie (la fel ca dr meu)
-ceea ce ma nedumerit a fost ca mi-a facut control " la masa" acuma la 18 sapt!!!! si mi-a zis ca am o rana fff urata!! eu nu stiam de asa ceva! mi-a luat pt papa nicolau si joi am rezultatul
-am intrebat-o cate luni am la 18 sapt si mi-a raspuns ca sunt 2 moduri de calcul: ddupa cel medical peste o sapt intru in luna a 4-a iar dupa cel babesc maine intru in luna a 5-a. (la fel ca dr meu!!)
-in schimb mi-a zis sa nu mai iau utrogestan ca nu are nici un rost
-si mi-a zis categoric NU calatoriei cu avionul, desi dr meu gineco si med de fam a zis sa iau 6 utrogestan/zi si no spa cu o zi doua inainte de plecare si nu ar trebui sa fie pb.

in concluzie, raman la dr meu initial, mi sa redat increderea in el!!!
ma doare un pic burtik jos o fi de la control????

hai ca m-am intins.......

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik






bb,, felicitari pentru rezultatele bune de la acest control la noul medic...ma bucur ca ti-ai recapatat increderea in medicul tau... sper sa iasa bine si rez de la testul Pap.

pupici tuturor

adalia 17+


PS: eu am urmatorul eco joia viitoare..de abia astept sa ma intalnesc din nou cu iubirea mea mica... si maine cu iubirea mea mare ca al meu sot a fost plecat in delagatie de joia trecuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a mai facut careva control "pe jos" dupa sapt 13???

adalia, fate pt maine!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Eu citisem ca daca nu sunt probleme cu sarcina (si la tine vad ca nu sunt, ca toate valorile sunt in norma) ... nu sunt contra-indicatii calatoriei cu avionul. Mai ales ca nu dureaza mult calatoria (2-3 ore). Aia cu forta gravitationala este explicatia interzicerii din luna a 7-a incolo ....

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

a mai facut careva control "pe jos" dupa sapt 13???

adalia, fate pt maine!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 18+

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Cum control "pe jos"? Adica vaginal? Pai mie mi-a facut pana in sapt. a 12-a asa, iar de-acum numai abdominal. Vorbesc de ecografii. Mi-a facut control ginecologic normal, pe jos ... iar eco abdominala ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput