Miresele anului 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kateryna ...La Multi Ani inca o data, pentru bebe, pentru sot...si pentru aniversarea voastra!

Aly, Kitzy....stiu ca acum Clujul e aglomerat, dar nu e cel mai pacatos din tara...vroiam sa va incurajez si eu...ca sunt si alte locuri mult mai aglomerate!
...lasa ca vin eu sa vaz ce e cu circulatia acolo peste cateva zile

Gio...super poze...cred ca a fost fain de tot si scurt ...ca asa e de obieci in concediu

cred ca pana la urma o sa pun pozele pe yahoo


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Kateryna tu ne rasfeti deja
Vad ca o tii din chef in chef
Le urez si eu la sotzior si bb si sa aiba parte de toata dragostea familiei si de toate bucuriile din lume.
Aly eu una n-am auzit sa nu te lase sa te urci la volan pana nu inveti legislatia. Cumnatul meu a terminat anul trecut scoala de soferi si o colega tot anul trecut dar nu mi-au zis asa ceva.
Or fi ceva reguli mai noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana vii pe la noi?
Ar trebui sa aranjam o intalnire cu clujencele care mai sunt pe aici.
Aly te bagi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz stiu ca vrei sa ne incurajezi . Cred ca de eram in Bucuresti nu ma incumetam sa fac scoala. Daca vii in Cluj poate-ti vad si eu nasucul.

Kitzy da, s-au schimbat multe reguli de anul asta, o data cu codul rutier. Intr-un fel e logic sa stii regulile si ce nu ai voie sa faci inainte sa te urci la volan, sunt tot felul de chestii, regulile de prioritate, in ce situatii n-ai voie sa opresti/stationezi/intorci, semne de circulatie, etc care sunt bine de stiut inainte, nu sa bajbai atunci la volan. Dar contraventiile lu' peste ma dau gata si nu inteleg de ce trebuie sa le stiu eu pe de rost. Oricum, am auzit ca de la 1 iunie se vor da chestionare simplificate, nu se ma da din contraventii/infractiuni/mecanica si o sa fie intrebari cu o singura varianta de raspuns corect, nu ca acum, ca pot fi toate trei variantele corecte, sau nici una. Sper sa fie asa, ca mie nu-mi vine randul la examen mai repede de 1 iunie.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

A, pai daca se simplifica poate ca o sa ma incumet si eu. Grilele astea cu mai multe raspunsuri ma termina. Stiu si eu site-ul cu chestionarele si legislatia, m-am uitat peste el ca mata-n calendar
Da o sa-l citesc eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kateryna multi ani fericiti impreuna. Piticului cat mai multe luni!!!
Kitzy am intrat ieri si am scris cum fu in concediu. cred ca ai sarit peste postarea mea .
Oana ma bucur ca a fost fain in Londra, si bine ca nu ati prins ploi.
Aly cand ne-am dus am innoptat in St. Polten si am platit 65 euro/noapte , micul dejun inclus.
la intoatrcere am oprit pe autostrada, super hotelul, dar a fost 85/noapte fara mic dejun. bine ca nu l-am platit, era 10 euro/pers. caci ne-am trezit tarziu si nu l-am mai prins.

Trupa aia sunt toti prietenii nostri din Italia, romani-studenti acolo. doar 2 sunt cu permise de munca, unul are cetatenia si parca mai erau si vreo 3 italiewni pe acolo. A mai venit si un prieten ce s-a stabilit in Franta. asa ca ne-am bucurat ca ne-am reintalnit cu totii.

Aly am fost la Outleturile din Austri, alea care se vad de pe autostrada. am pierdut 3 ore si mi-am luat un tricou.
au niste preturi...papuci de la 357 euro, redusi la 225 .
asa ca ne-am clatit ochii si am pierdut timpul.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

65 de euro e chiar convenabil. Si zici ca asa preturi mari erau in Austria? Eu speram sa mergem la sfarsitul lui august sa prindem faimoasele reduceri.

kitzy daca stii teoria si rezolvi un numar bun de chestionare nu ti se mai par asa grele. Eu prefer varianta aia de 1 intrebare - 1 raspuns, ca ti le corecteaza pe loc si asa retin ce am gresit. Primele chestionare le-am facut cu toata teoria in fata, ca asa am invatat mai usor si semnele si regulile.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Aly...asa e la outleturi...preturile nu sunt mari daca te uiti ca lucrurile sunt de firma...dar comparand cu ce poti cumpara din oras de la magazine gen H&M atunci preturile sunt uriase....
...cand vreti voi sa mergeti? parca ziceai la sfarsitul lui august nu?! Reducerile incep la inceputul lui iulie....si daca vrei ceva calumea ar fi bine sa nu mergi chiar la sfarsit
...insa reducerile daca le prinzi la magazinele din oras (Zara, Mango, H&M etc) atunci chiar gasesti haine super ieftine.(mai ieftine decat in Ro)

...si apropos de Italia...mi-am luat biletul de avion sa vin acasa in 17, iar cel mai ieftin bilet pe care l-am gasit a fost cu Alitalia...Dusseldorf - Milano si apoi Milano - Cluj ...asa ca o sa merg pentru prima data la Milano (doar in aeroport evident!)


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana la inceput de iulie nu putem nicicum, avem doua nunti la care trebuie sa mergem, din care una e a lui frate-meu. Pe urma plecam putin la mare. Si abia la sfarsitul lui august, inceput de septembrie vine si randul celei de-a doua saptamani de concediu. Oricum nu mergem special pentru cumparaturi, dar daca gasesc ceva frumos la reducere sigur nu voi rata.
Asa si carevasazica aterizezi pe Cluj?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

erau haine la p[returi bune la Mango, cam 20 euro un sacou de in, pantaloni alti 20 euroi. eu mi-am luat un tricou sport la 6 euro de la Cross(nu am auzit de firma asta).
Preturi mari la S. Oliver: la Nike, Adidas si Puma nu erau cine stie ce noutati. Pt. marco nu am gasit nimic sa-i fie bun de acolo.
In schimb erau niste mortalitati pt. copii la DKNY, Timberland, Marco Polo, dar si preturi pe masura.
am ajuns la concluzia, dupa multi bani aruncati, ca nu merita pt. copii haine de firma. I-am luat de la Toys din Munchen de 30 euroi: o camasa, un tricou, 2 perechi de pantaloni misto.
E clar daca gaseam Zara, H&M si C&A ii mai luam, dar asa....

Aly astea erau preturile la hotel/pensini pe autostrada, in orase nu stiu. In trento in piazza Duomo camera dubla e 100 euro/noapte. crest preturile in orase si mai ales la hotelurile centrale.
Oana macar vezi Milano din aeroport. mai bine, decat sa mori de inima cand vezi ce preturi sunt in magazine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput