Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Andreea si eu am vrut cu dantelutza initial, insa m-a sfatuit doamna de la salon sa pun mai bine saten, pentru ca rochita era destul de incarcata. Eu l-am facut singurica si asa mi-a iesit la 20% din pretul de magazin.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Neata miresici frumusici.Am si eu o intrebare .Care ati fost prin oras si va-ti si cuparat rochite,pe la ce preturi se invart?
Eu am nunta in septembrei si vroiam sa imi i-au rochita prin august,dar mi-a zis tata sa nu o i-au atunci, ca vor fii scumpe rau,ca atunci e in sezonul nuntilor.Eu am fost intr-o seara pe Lipscani si am vazut ceva frumos,dar erau inchise magazinele la 19..

V a rog daca ati fost pe Lipscani si ati vazut rochite sa-mi zice-ti si mie pe la ce preturi sunt,eu nu am decat vrea-o 10 - 12 mil,sa dau pe ea.

MULTUMESC MULT.

'CESC MIRESICILE.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

annes eu nu te sfatuiesc sa lasi rochita pe ultimul moment. Nu cred neaparat ca vor creste preturile, cat va fi nebunie, si tu vei fi innebunita de pregatiri, iar rochitza este in lista de super-hiper prioritati. Daca mai ai nevoie de ceva modificari sau de facut modelul care iti va placea pe masura ta si asta dureaza. Fa-ti timp si mergi pe la magazine, probeaza (musai!) si cumpara. Cred ca vei gasi si rochite la pretul de care ziceai tu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Alynutza, sa stii k ai dreptate....si eu am rochia mult mai incarcata decat as fi vrut initial...crezi ca danteluta de pe marginea voalului contribuie si mai mult la nivelul de " incarcare " general??? Las' ca vorbesc io cu croitoareasa!!!!! Daii, sa stii ca nu e neaparata nevoie sa le dai si colegilor invitatii, daca tu crezi ca e un efort un pic cam inutil...poti sa-i chemi si verbal, chemandu-i la tine in birou, oferindu-le un pahar cu suc si o bombonica..sau, poate vrei sa-ti recomand firma de la care am luat eu invitatiile, firma la care angajatii au fost foarte prompti cu comanda mea...Canne-marie,sa stii la suma de care dispui tu, cred ca o sa-ti gasesti ceva frumos pe Lipscani...eu mi-am luat rochita dela White Lady, doar ca atelierul lor fiind in Neamt unde voi avea si eu nunta, mi-a fost mai usor sa ma duc acolo, sa fac comanda pentru rochitica...miria-cristina, imi pe rau pentru voi!!!
P.S. Daii, adica EU nu primesc inviatieeeeeeee????!!!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Da, cam contribuie. La mine mai era o problema, ca pe marginea voalului mergea pus un rand mic de floricele din dantela, insa ce aveam eu pe rochie era altceva, si ce sa gasea in comert in materie de floricele de pus pe voal altceva. Asa ca am renuntat, desi as fi vrut voal cu floricele pe margine, si sa lipesc din loc in loc cate o floricica si cu un stras. Dar arata foarte bine voalul si cu paspol simplu alb sau crem sau in culoarea din care ai tu insertii pe rochita (daca ai).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna ziua, fetelor!
Andreeutza, buna idee ai avut! Si normal ca vei primi invitatie de la mine, nu era de la sine inteles...?????????
Miria Cristina, pacat pt voi, dar timpul nu e pierdut, si anul viitor tot miresica te vei numi!
Pupicutzi la restul miresicilor!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

ce faceti, miresici?

am citit tot, am retinut asa:
miria-cristina nu mai poate face nunta:( la anul o sa ai experienta, vei stii exact ce sa cauti si o iasa mult mai frumos. pe vremea asta, cred ca si mai tarziu, anul trecut, nici nu stiam ce sunt marturii, cocarde, crinolina:D
andreea e trista ca s-ar putea sa se trezeasca cu decoratiuni albastre si aurii. ma gandesc ca poate ajungeti la un compromis. domnisorul nu poate sa vorbeasca cu mamita sa ii spuna ca nu merge si ca nu v-ati dori asa ceva? in plus, am citit si de numarul ala mare de kilograme de fructe. acum nu am inteles daca e totalul sau doar cantitatea necesara pentru un tip de fruct. eu ma gandesc ca fiind vara se vor manca fructele.
zilelea astea ma gandeam ce bine ar fi fost sa ne permitam noi singurei sa facem nunta cum am vrea. pana acum au fost frecusuri mici, de genul ora de la biserica de pe invitatii, ordinea numelor, etc. dar ma gandesc ca or sa fie si mai mari discutiile mai incolo, cand chiar trebuie organizat cum trebuie asa ca, pana la urma o sa facem si ca ei dar si ca noi, ca nu putem altfel.:(
daii, de ce nu organizam si noi o intalnire a miresicilor? la un suc, la o inghetata, ca e asa frumos...
canne-marie, cred ca iti poti lua rochite foarte frumoase la banii aceia. nu sunt putini deloc.

sa zic ce am patit cu decoratiunile: noi facem in varful muntelui nunta, la o pensiune. restaurantul nu are decoratiuni (huse, fete de masa) si am zis ca le facem noi, dar nu ne-am gandit cam cat costa. am fost in europa si am lasat-o balta pana la urma, ca nu ne permitem. acum cautam de zor o firma care sa ne ajute. voi cu cine lucrati?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

quote:
Originally posted by daii
De azi incepand, mai am 4 luni pana la nunta. Am si obosit de cand tot tai zilele din calendar.
Pupicutzi[/purple]

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"



noi trei si un pic:D de-abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai, nu prea ai alta solutie..ori mai comanzi in plus...daca mai poti..un nr. de 40 de invitatii..ori, te gandesti la ceva diferit, original..si daca imprejurarile iti permit, cu o imprimanta alser, un carton nici prea prea, nici foarte foarte...le poti face la servicel (dar nu in timpul prgramului )
si eu le-am dat la toti, desi stiam clar ca nu ma vor onora cu prezenta in proportie de 100% dar, spre bucuria mea, au fost cam 90% din cei carora le-am dat, iar din cei 10%, 5 au venit la biserica (ce calcule....)

quote:
Originally posted by daii

Eu am o alta problema: va tb sa-mi invit toti colegii la nunta, chiar daca nu vor veni toti, dar invitatie tb sa dau fiecaruia. Problema e ca am 40 de colegi, si 80 de invitatii in total. Deci va tb sa mai fac, nu? Aveti voi alta idee?


moaammmaaa...ce protocolara ai fost ..ma faci sa rosesc de tot...saru'mana...si eu va doresc din suflet tot ce e mai frumos in viata...si nunti de poveste, sa le savurati clipa cu clipa, secunda cu secunda ca sunt momente unice, cu care nu va veti mai intalni niciodata...si apoi, o sa va apuce nostalgia si o sa bociti ca noi astea, babele ...
iar cu copii...sa stii c anu vreau decat 2...si daca s-ar putea sa vina amandoi deodata...sa fie f+ b...sa scap ..chit ca dupa...mor cu ei de gat.......
quote:
DUAMNA GURU, permiteti sa va urez LA MULTI ANI, MULTA IUBIRE, INTELEGERE SI COPII MULTI SI FRUMOSI

...nici n-o sa-ti dai seama cand vor trece.......
quote:
De azi incepand, mai am 4 luni pana la nunta. Am si obosit de cand tot tai zilele din calendar.



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Multumesc, fetelor!

Vroiam anul asta ca sa scap de o grija, dar ne-am apucat tarziu pentru ce vreau eu, plus ca ce ne va tine pe loc cu tot este casa in care vrem sa ne mutam si pe care deabia am cumparat-o.
Nu putem face 2 lucruri atat de importante in acelasi timp si cum suntem deja casatoriti civil o sa amanam pentru primavara viitoare.

O sa fiu mireasa batranaaaa!!!!!!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput