Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Multumesc mult, Alynutza...ai avut un voal foarte interesant. Krelia, am nevoie de struguri si de banane...80 de kg din fiecare asa ne-au cerut cei de la restaurant... si le-as cumpara din Bucuresti, ca in Neamt nu stiu daca gasesc o piata de en-gros!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ah, pai atunci nu-i nici o problema cu lazile..numai masina sa gasesti cu ce sa le cari ...da' ai ceva d eluat, nu gluma

In Piatra, n-ai pe nimeni sa iti spuna daca exista sau nu piata de fructe engros?...ma gandesc ca e totusi un chin sa te cari cu ele 400 de km...ca sa nu mai vorbim ca risti sa se mai imputineze pe drum.....ca doar o sa mai scapi si tu o bobitza d estrugura..o bananuca......hihihihi..


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Iubirea mea ai scris bine 80 kg din fiecare??????????? Ca eu una am ramas masca la asemenea cantitate! Cate pers ai la nunta??

[quote]Originally posted by andreea81

[font=Comic Sans MS][size=2][purple]Multumesc mult, Alynutza...ai avut un voal foarte interesant. Krelia, am nevoie de struguri si de banane...80 de kg din


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

si eu am ramas un pik mirata ...da' am zis ca o avea fata invitati multi...asa ca......andreea...cica exista piata centrala in Piatra Neamt, de unde poti cumpara fucte, legume, flori...si alea alea ....daca aflu de vreo piata engros...revin cu vesti


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Mai fetelor, sa nu radeti de mine, da' asa mi-a transmis soacra-mea...si am 400 de invitati (sa stiti k nu a fost ideea mea, deh), care vor fi asezati in 3 sali + 1 bucata terasa (daca ploua am inbulinat-o), 2 orchestre (cea cu care vin io de la Bucuresti are 7 oameni)...da' sa stiti ca o sa intreb inca o data, mai stii, poate le da fructe la invitati si la felul 1 si la felul 2 si la....
Krelia, iti multumesc din sufletel pentru cercetari...
Daii, ne mai vedem si noi? Raluca, sa stii ca ma rog din toate puterile, ca soacra-mea sa nu ceara firmei de organizare arnjament de scaune auriu cu albastru inchis!!!!!!!!! Io una moooooor!!!!!! Da deh, daca nu am banii mei....

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

aoleu..ce ti-e si cu soacrele astea.......pe de-o parte e bine, ca nu ai dureri de cap si nu dai banii d ela tine ...da' pe de alta parte, e nashpa ca nah..nu prea poti hotari, daca e o tipa scortoasa si hotaraste ea totul, ca deh, e soacra mare...
oricum, la 400 de invitati...mda...poate ca 80 de kg o fi proportia...oricum...eu tin minte ca la noi pe mese au fost cate 2 ciorchini de struguri )alb si negru), parca 4 mere si 4 banane....mai multe nici nu cred ca intra intr-o fructiera obisnuita, zau...fa si tu o socoteala provizorie (asta daca stii cine-ti vine si cum ii asezi, ca daca soacra-ta doar ti-a zis numarul...) si vezi cam cate ar trebui sa iei...
mama...cand ma gandesc la ce te asteapta...pupaturi cu 400 de persoane...vai de...obrajorii tai
ah, si nu ai pt ce..cu cercetarile

chiar, daii...cand ne mai vedem si noi...ca maine se fac 8 luni de cand nu ne-am mai vazut ....hihihi

quote:
Originally posted by andreea81

Mai fetelor, sa nu radeti de mine, da' asa mi-a transmis soacra-mea...si am 400 de invitati (sa stiti k nu a fost ideea mea, deh), care vor fi asezati in 3 sali + 1 bucata terasa (daca ploua am inbulinat-o), 2 orchestre (cea cu care vin io de la Bucuresti are 7 oameni)...da' sa stiti ca o sa intreb inca o data, mai stii, poate le da fructe la invitati si la felul 1 si la felul 2 si la....
Krelia, iti multumesc din sufletel pentru cercetari...
Daii, ne mai vedem si noi? Raluca, sa stii ca ma rog din toate puterile, ca soacra-mea sa nu ceara firmei de organizare arnjament de scaune auriu cu albastru inchis!!!!!!!!! Io una moooooor!!!!!! Da deh, daca nu am banii mei....



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Hello miresici scumpici!
M-a bufnit rasu cand am vazut 80 kg de fructe, dar stiam cati invitati are Andreeutza! Totul e in cantitati duble, triple. Imi inchipui o nunta asa de mare ca un bal de la palatele regale. Vai de obrajorii tai, Andreeutza, ce de buze rujate te vor pupa.
Eu am o alta problema: va tb sa-mi invit toti colegii la nunta, chiar daca nu vor veni toti, dar invitatie tb sa dau fiecaruia. Problema e ca am 40 de colegi, si 80 de invitatii in total. Deci va tb sa mai fac, nu? Aveti voi alta idee?
Andreeutza, Krelia si oricare alta mireasa, vreau nespus de mult sa ne vdm. Poate chiar acum in wend sau intr-una din zilele libere din minivacanta de 1 mai.
DUAMNA GURU, permiteti sa va urez LA MULTI ANI, MULTA IUBIRE, INTELEGERE SI COPII MULTI SI FRUMOSI.
De azi incepand, mai am 4 luni pana la nunta. Am si obosit de cand tot tai zilele din calendar.
Pupicutzi

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Andreea cam nasol ca nu poti decide tu. Poate o mai indulceste putin sotzul tau, ca totusi e nunta voastra, chiar daca nu voi platiti. Pana la urma tot atat costa husele alea, indiferent daca sunt pe placul tau sau al ei, nu? Cu fructele n-ar fi rau sa va interesati de preturi si sa vedeti daca merita sa le carati atata drum. Noi le-am luat din piata, am negociat si pretul si le-am si ales. Preturile erau oricum mai ok decat la Metro/Selgros. Insa noi nici n-am avut asa o cantitate.
Voalul de ce ti s-a parut asa interesant? Ca era cu margine albastra? La noi astea se poarta mult, si marginile sunt de diverse culori (de la alb, crem, bordo...).


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

[font=Comic Sans MS]Da Alynutza, voalul este interesant datorita bordurii de culoare bleu! Cand ma duc sa-mi iau voalul, o sa vad daca nu au la atelier sa-mi puna si mie bordura din dantela crem...ca sa fiu si eu frumusica... Daii, trebuie neaparat sa ne vedem, dar cand, nu stiu!!!/font=Comic Sans MS]

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, din motive independente de noi, nu mai facem nunta religioasa anul asta. Asa ca, sa ma scoateti de pe listuta, nu de alta, dar imi pare atat de rau!!!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput