Miresici frumoase de 2007 (4)

Miresici frumoase de 2007 (4) | Autor: josefine

Link direct la acest mesaj



Cap.1

Cap.2
Cap.3





Miresici 2007

46 miresici


Utile
www.romania.co.nz/rel/calendar.php" target="_blank">Calendar Crestin-Ortodox 2007


Postul Pastelui 19 februarie -7 aprilie
Postul Sf. Apostoli Petru si Pavel 4 iunie - 28 iunie
Postul Sfintei Marii 1 august - 14 august
Postul Craciunului 14 noiembrie - 24 decembrie



Aprilie 3 miresici
21.04 Ramonika, Iasi Casa de piatra!
28.04 sora lui BlueEyes Casa de piatra!
28.04 plici plici, MariottCasa de piatra!

Mai 4 miresici
??.05 Chloe, Hilton, Bucuresti
12.05 alyah, Iasi Casa de piatra!
19.05 andreea81 , hotel Ceahlau, Piatra Neamt Casa de piatra!
??.05 miria_cristina, Bucuresti

Iunie 6 miresici
02.06 GabyHilla,SibiuCasa de piatra!
02.06 clau_geo,BucurestiCasa de piatra!
09.06 anelize, Constanta
09.06 urmychance,Bucuresti
02.06 AndreeaElena,OltenitaCasa de piatra!
30.06 vulpitzayam, Sf. Mina; Restaurant Condor, Mamaia



Iulie 8 miresici
??.07 Silda
07.07 acnili , Domnita Balasa; Hilton, Bucuresti
07.07 CataAna , Iasi
07.07 ana_st , Pitesti
07.07 danutza77 , Salon Diplomat , Bucuresti
28.07 sunshine_rox,Bucuresti
28.07 josefine,Focsani
28.07 doina2222, ?

August 7 miresici
19.08 innaa , Restaurant Regal, Targu Jiu
25.08 daii , Biserica Sf. Maria, Restaurantul Vulturul, Bucuresti
25.08 matzoi,Restaurant Edy's Club,Braila
25.08 mexxa,Iasi
25.08 remiclea,?
25.08 carpediem, Restaurant Greenhouse, Craiova
25.08 laup, Biserica Domnita Balasa, Restaurant La Pechea, Bucuresti

Septembrie 7 miresici
01.09 Karisma, Iasi
02.09 floricik , Biserica Icoanei, Casa Centrala a Armatei, Bucuresti
07.09 Adryana_4u
15.09danuta-bel,Suceava
22.09 nitzuc, Turda
22.09 alivio, Biserica Sf. Mihail si Gavril, Restaurant Dori-Com, Bucuresti
29.09 canne-marie, Bucuresti
29.09 dyenusi, Rest. Ceahlaul, Piatra Neamt


Miresici indecise 14 miresici
??.?? alivio,Bucuresti
??.?? ana6,Alba-Iulia
??.?? ruanama ,Bucuresti
??.?? bep81,Bucuresti
??.?? BiancaN,Bucuresti
??.?? superkat
??.?? mihav ,Bucuresti
??.?? monid20 ,Bucuresti
??.?? jakelin
??.?? dana-alexia ,Bucuresti
??.?? Hadise ,Bucuresti
??.?? puf13 ,Bucuresti
??.?? kid2003 ,Bucuresti
??.?? mymylas ,Bucuresti



Nasici 2007 3 Nasici

??.09 roxygeo
??.?? Giova
25.08 Fany_23 nasica de Daii


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Multumim pentru noul capitol.
Cam bate vantul pe aici,chiar asa de ocupate sunte-ti mai miresicilor, de nu mai scrie-ti nimic?
As vrea sa va intreb ce magazine de verighte sti-ti prin Bucuresti, ca as vrea sa le luam si noi luna asta si nu prea stiu unde sa ma duc.
Am inteles ca la ITALIAN GOLD MARKET , au peste 6000 de modele de verighete,voi ati fost pe acolo? Sti-ti ceva ? Cam pe la ce pret se invarte gramul de aur ?
Astept raspunsuri.
' cesc miresicile.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna ziua, miresici!
Josefine am si eu o rugaminte: FANY 23 va fi nasica mea, asa ca te rog poti sa treci data nuntii mele 25.08.2007 in dreptul ei? Mersi frumos.
Am vazut ca vorbeati de aranjamentul salilor. Voi cam cu cat timp inainte ati mers sa vorbiti despre asta. Ideea e ca mai am 4 luni pana la nunta si inca nu stiu la cine sa apelez: la o firma specializata sau la cei de la restaurant care imi pot face orice aranjament vreau eu? Eu vreau sa am aranjamente numai din flori, nmk altceva. Ce sa fac? sa astept sa comanda aranjamentele la o piata de flori (am vazut unele facute asa la nunta nasei mele care aratau superb), sau sa apelez la o firma?

Apropo de buchetul de mireasa, eu deja stiu din ce flori si ce culori mi-l voi face si stiu sigur ca va fi unul destul de maricel, cam 30 de trandafiri.
Andreeutza, trandafirii sunt printre cele mai rezistente flori, mai ales cei cu marginile franjurate.

Pupicutzi

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Draga Canne-Marie, au verighete foarte frumoase la Italian Gold Market, dar sunt foarte scumpe...iei nu dau la gram, o pereche (indiferent de gramaj) costa minim 15 milioane, dar sunt frumoase....eu mi le-am luat de la Kirio. Daca te intereseaza, iti dau de la ei un nr. de tel.dar si astea sunt enorm de scumpe.

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

josefine - sunt pe 21 aprilie, da? ... mersi


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Buna miresici ! Josefine multumesc pentru primire
Imi pare rau ca intru asa rar pe DC (asta e a doua oara )...dar am o gramada de lucru la servici
Sper ca in acest week-end sa reusim(eu+ viitorul sot) sa ne cumparam verighete frumoase...
Aaaa era sa uit , voi pe unde mergeti la cautat de rochite frumoase?

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

ce faceti, miresici? a iesit soarele, s-a incalzit pe afara, dar sa nu uitati sa mai scrieti pe aici, da?

canne marie, chiar nu stiu de verighete, poate ne dau fetele ceva adrese. andreea, unde e firma de care zici? si cei de la italian gold market unde sunt? noi ne-am uitat doar pe la cellini si b&b, dar nu am vazut mai nimic asa ca sa ne placa, altfel le-am fi luat.
daii , eu intai mi-as face bugetul. daca iesi pe aproape cu firma de organizare fata de ce ai face tu, as merge cu firma, ca nu mi-as mai bate capul chiar inainte de nunta cand sunt atatea de pus la punct. dar, daca e mult mai ieftin m-as ocupa eu. si eu tot aranjamente florale vreau, dar unde fac eu, adica la munte, nu ma-ncumet sa intreb firma cat mi-ar lua. pana si de huse tot noi ne ocupam ca restaurantul nu are asa ceva in dotare.
ramonika , scuze, doar stiam ca esti pe 21, dar am dat copy&paste si am schimbat detaliile. sa ne povestesti cum a fost. cred ca ai niste emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlueEyes spune:

Fetelor... am nevoie de putin ajutor... Peste 2 saptamani, sorelina mea are nunta... si eu trebuie sa-i fac etichete pentru sticle... Mi-am facut eu anul trecut, dar n-ash vrea sa le fac la fel...si-n concluzie, sunt in pana de idei... Stiti cumva pe unde ash putea gasi ceva modele? pliiiiizzzz

Just married
Iubim sa fim indragostitzi...acesta este adevarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

blue eyes, la ce te referi? la design sau la ce?
am cautat ceva template-uri dar erau numai cu bani.

edit: cauta dupa " wedding bottle labels"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi_melinda spune:

Ma inscriu si eu pe lista facem nunta pe 13 mai 2007 .
Pe 6 mai facem un an de la casatoria civila .
Imi aduc aminte cand eram mica cat de mult imi doream sa fiu mireasa ...cred ca toate am visat de mici la rochii , la mire ...



[URL=http://good-times.webshots.com/album/557356798IdXxoI][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Buna dimineata, miresici!!!
Timi Melinda, bine ai venit, sa fie intr-un ceas bun si sa fi o mireasa fericita!
Josefine, multumesc pentru sfat. Mai mult ca sigur ca asa voi face. Acum suntem insa intr-un mare pom dpdv financiar si mi-era teama sa nu se scurga timpul si sa raman descoperita, dar......o rezolv eu cumva.
Fetelor, aseara am descoperit numele melodiei pe care imi doream eu sa dansam primul dans. O aveam in minte, dar habar nu aveam de unde s-o iau, nu stiam cum se numeste, nmk. Si aseara, rasfoind noul numar al reviste Ideal Mariaj, am dat peste un articol in care era mentionat numele unei melodii; am fugit rpd sa descarc, si....ghiciti ce??....era chiar melodia pe care o doream eu. Bineinteles ca am dansat cu sotul meu, si am improvizat niste miscari, astfel ca.....avem si valsul pregatit. Este superb!!!Sunt foarte fericita! Deja ma visez in sala frumos aranjata, cu lumina stinsa, si noi in mijloc dansand valsul...abia astept.
Si daca tot am gasit melodia, m-am gandit sa fie fondul sonor al intro-ului filmarii nuntii noastre.
Si tot in revista am vazut un model de sandalute foooarte elegante si fine pentru mireasa. Cand iau salariul ma pun pe cautari.
Cam astea sunt noutatile de la mine.

Va pup pe toate si va doresc un wend frumos!

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput