Miresici frumoase de 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Bine ai venit, timi_melinda! Suntem amandoua miresicii de MAI 2007!!! Cum stai cu pregatirile? BlueEyes, ce fel de etichete iti trebuie? K io habar n-am! Si poate mi-ar trebui si mie ....Josefine, daca dai o cautare pe net, ai sa gasesti adresa lor exacta: Italian Gold Market sunt pe Stirbei Voda, iar Kirio pe fosta Ana Ipatescu, intre Piata Romana si Piata Victoriei, pe partea stanga daca te duci dinspre P. Romana spre P.Victoriei....Patronul de la Kirio e foarte de treaba, dar la ce preturi areeeeee, e normal sa fie asa....oricum, pe mine m-a convins, si mi-am luat o pereche de verighete nu foarte late, cu un briliant mic, mic, mic, doar din aur galben de 14 Karate, cu un sant din aur lucios pe mijloc, si pe parti aurul este mat(mi-a zis patronul k asa sunt mai rezistente in timp...). Timp de un an orice modificari sunt gratuite, in afara de cazul in care se pierde piatra, si daca e din cauza mea, o platesc...singurul incovenient la verighetele loreste k sunt cam ..INALTE,si dau impresia k sunt masive (de fapt si sunt, k ambele au 16.5 grame!!!!).

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Josefine, saru-mana mult pt modificarea din listuta. Ai scris super frumos, ce-mi place cum suna "nasica de Daii!!!"Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Salutare!

Christos a inviat!


Daii si nu ne spui si noua numele melodiei?

Nici noi nu am ales nimic .

Ma gandeam la Cuando seas mia a lui Luis Fonsi care ne aminteste de prima intalnire dar ramane in discutie.


Eu sunt in pom cu husele de scaune cum ziceam la un alt subiect...

Cocardele le-ati luat?
eu am gasit unele dragute pe povestea nuntii dar astept sa definitivez cu culorile de la restaurant sa pot alege si cocardele in ton.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi_melinda spune:

Pregatirile ? ...ca pe roate , la noi totul vine de la sine , am mers la o firma speciala pt nunti care organizeaza absolut tot pt a fii o seara perfecta .
Au incepand de la catedrala ( in cadrul aceleasi cladiri ) pana la clopotele bisericii la iesire ca sa anunte ca suntem casatoriti ...
Chiar ca asa organizare nu am mai vazut .
Noi anul trecut am facut starea civila si Party de dupa ( 25 de pers ) in Romania iar acum vrem sa facem aici cununia la biserica si party pt familia din Japonia si prietenii care ii are sotul meu , dar acum imi dau seama cat de mult inseamna pt o mireasa sa fie linistita ca totul v-a fii super si organizatorii se vor ocupa de tot pana in ultimul detaliu .
Va doresc multa bafta tuturor , anul trecut mi-am batut capul si eu cu multe , anul asta merg la propria-mi nunta ca si cum as fii invitata si nu mireasa ...

[URL=http://good-times.webshots.com/album/557356798IdXxoI][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Va pup, miresici!
Inna, valsul nostru se numeste "Once upon in December"
Pupici

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Salutare!

Vreau sa va intreb si eu ceva dar sa nu dati cu rosii. Are ceva daca nu vreau tort cu frisca? Mie nu imi place decat ciocolata! Asa ca vreau tortul cu ciocolata. Sau s-o putea face cu ciocolata alba? Ca sa fie alb..na!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

lol, nici mie nu prea imi place cu frisca. mor dupa ciocolata. asa ca o sa fie din multa ciocolata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Daii, si noi tot la "Once Upon a time in December" ne-am gandit inca de acum un an...dar oare se potriveste, k io am nunta in mai??!!!!!! melodia asta cantata de Anastasia e suuuuupeeerbaaa!

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Fetelor, eu mi-am cumparat si o diadema mica mica, pentru ca sa stea voalul pe crestet bine, bine.....offff, si nu voiam de nici o culoare....

~Este mai importanta; pacea decāt dreptatea...(Parintele Arsenie Boca)

~Tragedia vietii nu este ca se termina atāt de repede, ci ca am asteptat asa de mult sa o īncepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daii spune:

Asta cu diadema ma enerveaza si pe mine. Nici eu nu vreau, o sa-mi caut ceva dragut, niste agrafe elegante.
Nici nu stiu ce coafura vreau.
Andreeutza, tu ce-ti vei face la par? Si voalul cum il prinzi?
Ramonika, cum esti? Mai ai atat de putin...

http://daisyPath.com/days/070825/0/1/+1/1.png"

Mergi la inceput