Miresici de 2007 sunt?

Miresici de 2007 sunt? | Autor: nitzuc

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu si eu daca este cineva pe forum cu data nuntii pe 2007 si daca ati inceput sa va organizati sau sunt eu mai nerabdatoare decat toate? Eu am fost nevoita sa imi inchiriez localul deja. Am vrut august dar nu s-a putut. Asa ca am rama pe 22 sept 2007.Sper sa imi iasa planurile ca pana acum...Poate ca imi fac deja planurile ca sa treaca timpul si sa nu ma m-ai gandesc ca sunt departe de casa, iar atunci cand ajung acas vreau sa le am pregatite toate.
Va pup.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Bine-ai venit la !
Nu pot decat sa te felicit ca esti atat de hotarata in privinta nuntii si, mai ales, a datei....cu doi ani inainte!! Noi ne-am hotarat foarte in scurt sa ne luam: intr-un an am facut cununia, dupa inca unul nunta.
Ceea ce ma socheaza, insa, este faptul ca ai fost "nevoita" sa-ti inchiriezi deja localul!! Pentru 2007?? sunt miresici de 2006 care umbla buimace pe la restaurante, pt. ca li se spune ca rezervarile pt. anul urmator incep dupa 1 ianuarie (nu peste tot, intr-adevar). Asa ca sunt curioasa (si nu numai eu, cred) sa stiu cum de ai reusit performanta asta??
de bun venit!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigrutz spune:

si as mai adauga eu, care este acel restaurant care face rezervari cu 2 ani inainte?....numele, adresa, tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Ei bine si eu am fost socata dar asta este adevarul, am fost nevoita.Nunta va fi in Turda (compromisul meu ca eu vroiam in Cluj, dar am luat aptartamentul in Cluj ca asa vroiam eu, si uite asa).Oricum solutia logica era Turda ca avem cam 250-300 de invitati din Turda, comparativ cu 100 ai mei...Dar sa revin la subiect. Viitoarea soacra a fost in august acas si i-am zis sa vada de ceva restaurante in Turda. A venit si ne-a spus ca a fost, ii place unul si uite asa. Am mai lasat o luna pana au mers parintii mei in inspectie si aveam o data pt ei 18 august 2007, dar luna august+juma de sept era ocupata deja. Am uitat sa specific ca at cand a fost soacra mea in august mai era o data disponibila pt 2006. Oricum nu vroiam 2006 fiindca vom pleca d-aici (sper) in august-sept 2006,si viitoarea soacra isi va depune pt viza la sfarsit de 2006 si uite asa am ajuns noi la 2007.Long story, trebuia sa venim in vara definit acasa sa facem cununia civila dar planurile ies intotdeauna, asa ca am ajuns la 2007. Nu stiu sa iti spun de ce era ocupat, poate era ceva epidemie prin Turda de nunti, nu stiu ce sa zic. Cred ca probabil fiindca e un oras mic, si banuiesc ca era cel mai de Doamne ajuta local toata lumea il vrea pe asta. In orice caz daca nu ii cum vreau eu nu stiu ce o sa fac, ca noi tot asa suntem, luam decizii importante fara sa vedem ce si cum.Dar asta este, am incredere in mama, e tare pretentioasa la chestii din asta asa ca sper ca a facut o alegere buna.
Te-am pupat si sper ca nu crezi ca is nebuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Nitzuc bine ai venit pe DC. Nu-ti face griji, ca nu vei ramane singura miresica de 2007 pe acest forum, iti garantez asta!
Succes la pregatiri si felicitari!

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulpitzayam spune:

Si eu sunt miresica de 2007.... , 18 august....noi asa am hotarat.Acum pb. mea este ca nu pot decat sa astept macar pana la anu' , ca sa mergem sa cautam restaurant si toate cele.Dar , eu de pe acum am inceput sa ma documentez si sa caut tot felul de aranjamente , ca sa fie o nunta f. b. organizata si cu mult bun gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Vulpitzo..te mariti de...ziua mea de nastere...


Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulpitzayam spune:

HIHI , e ziua in care facem noi 5 ani de zile si peste 6 zile , adica pe 24 e ziua mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Vulpitzayam, felicitari. Si eu vroiam 18 august dar era ocupata sala deja. Si eu astept anu viitor, de fapt toamna viitoare, desi deja am luat-o la goana cu pregatirile (am restaurant, verighete, stiu ce flori vreau-cale, si in mare cum ar vrea sa arate rochia de mireasa, am nasi).Da, stiu ca sunt nebuna dar nu ma pot abtine.Cred ca din cauza ca am prea mult timp liber la servici sa stau pe net tre sa fac ceva util, asa ca studiez si ma hotarasc.
Te pup, felicitari si spor la treaba cu pregatirile, ca eu zic ca niciodata nu e prea devreme daca asta te face fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulpitzayam spune:

Si eu astept sa vina toamna viitoare , ca sa ma pot ocupa.....in general...am idei , flori parca tot cale as vrea..., ce aranjamente florale , ce invitatii...calcule peste calcule....ce bani ne trebuie.....
De-abia astept sa avem si noi listuta mare , ca miresicile de la 2005 si 2006.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

si noi ne-am gandit ca nunta sa fie cam peste doi ani,fie in iulie ,fie in septembrie 2007.
depinde cum fac eu cu facultatea,serviciul,cum le scot pe toate la capat.si mai vrem si bebe...cam prin 2008deocamdata ne logodm,ne mutam impreuna,punem tara la cale...pt nunta nu am facut altceva decat sa visam cu ochii deschisi.daca e sa ramana stabilit pt 2007,cred ca abia la anu prin toamna incepem pregatirile ca la carte.



http://photobucket.com/albums/c373/gabrielacatalin/

Mergi la inceput