Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pey, n-auzi bre ca p'alea noi le primeste cu relatii? ..paote se duc relatiile la ghiseu sa dea nr. veki..si sa le ia p'alea noi...ce te bagi tu? ...ia-uite la ea..hm.....

bravo Gio...eu cand ma gandesc ca trebuie sa ma duc la cozi pt carnet...sa-l schimb..ma apuca groaza..da-l mai las....poate pana in vara...ca sia sa trebui sa si-l skimbe si al meu consort..si mergem amandoi

quote:
Originally posted by Alynutza

Gio dar noi am dat numerele provizorii numai cand le-am luat pe celelalte.



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

Hristos a inviat!!!!
'naziua dragele mele...am revenit si io din... somaju' DC. Deh, acomodarea asta ca noua nevasta si mult stres...in fine, astea nu sunt scuze!
Mi-a fost dor tare de voi ...Oricum ,sa stiti ca vin cu vesti...Pe 25 august suntem nasi! La prieteni foarte vechi ai sotzului meu! Si abia astept!
A doua veste e ca plec, en enteres de serviciu io, in Belgia (fara barbat, care ramane in tara sa se ocupe de afacerili lui noi dischise), pentru fo doi anishori!!
Asa ca o sa schimb impresiuni cu sora de nunti 2006, aka Ooana, asta daca doreste, avand in vedere ca ea are esperientza in acest domeniu...Oricum, voi o sa fiti una din legaturile mele dragi cu Romanica.
A treia veste e ca in sfarsit ma mut (adica se muta ai mei, dupe ce plec eu)in aparatamentul ala frumos de trei camere din spatele lu' Ruby Tuesday.

Revin, si intre timp va pup dulce, dulce , dulce de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Cuscrel pai cred ca facem echipa si mergem in grup organizat ca nici eu nici sosu din dotare nu mai avem permise (a avut mnealui grija sa le piarda pe amandoua)

Gio mie mi-a placut la Hl ca am vazut ca slabeste armonios, adik in proportii egale de peste tot. Insa iti trebe ceva vointa. Am remarcat ca ea s-a obisnuit insa cu shakurile, adica sunt deja automatism seara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Raluca si mie imi plac shake-urile si chiar tin de foame. asta zic toti ca se slabeste de peste tot si frumos. am obs. si la mine. sper sa merg in jos cu kg, si never in sus.
Aly noi am luat masina de la o firma din Buc., care a folosit-o 8 luni.Numerele sunt valabile 30 zile. mama s-a dus in Alba-masina fiind luata pe firma lui Clau, trebuiau numere de alba, a depus dosarul, a zis ce numere preferentiale vrem si cica din momentul introducerii datelor in calculator, nu mai exista numerele astea de Bucuresti. Mai multe nu stiu. sper sa le primim cat mai repede pe astea definitive.

la toata lumea, o seara placuta.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza! Azi e randul meu sa dau cafelutza.
Vad ca isi mai aduc aminte unele-altele de noi .

Gio am uitat ca voi n-ati luat masina direct de la dealer. Tin pumnii sa primiti rapid numerele noi sa puteti circula cu ea.

Nu mai vorbiti de cure si diete, ca eu pana nu termin prajiturile nu ma pot apuca de nimic. Asta e, ca am facut numai prajiturile mele preferate acum de Pasti si nu le pot rezista.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Neata si de la mine.

Rexanne si Ginutza, bine ati revenit! Ce frumos e cand reapar fetele.
Apropo eu ma tot uit la miresicile de 2007...Cat de putin au scris fetele astea Pai la noi se umplea capitolul la 2 zile maxim. Ele abia au cateva capitole. Ar trebui sa le invatm cum se face...



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Opaaa..lume noua!
Bun revenit Roxanicule si felicitari pentru cele 3 vesti!....o sa ne fie dor dor de tine...plecata in tari straine.......dar,poate "contractezi" si tu sa vii cat mai des acasi...sa nu se usuce nici "sosu" asa rau de dorul tau

cuscrelush....sa stii ca nu ar fi o idee rea..mai schimbam si noi o vorba...mai facem o gluma, un misto (ne-am si gasit, la udriste! ) si poate asa ne-o lasa si pe noi mai in fata ...pentru cat timp sunteti pedestrii?

Giova...treaba naibii cu numerele astea preferentiale, zau ...asa e vechile numere, in momentul cand se depune dosarul si introduc datele noi, una ca nu mai poti circula (ca nu mai ai actele necesare) si doi, de vreme ce ti-a rezervat numerele noi, alea vechi au iesit din sistem, ca daor n-oi avea 1 masina cu 2 numere de inmatriculare...

Aly, sa stii ca si eu ieri m-am spurcat cu o farfurioara d ecartofei prajiti..dupa ce toata ziua am mancat numa' mere, porto si morcovi......

no, bine ca iar m-au napadit hartoagele......

Ginusso...gata, te-ai fofilat?

bai ce nashpa e cu aftele astea...ale naibii ustura de nu mai pot......


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata si de la mine!
Aly, multam de
Prinde foarte bine in dimineata asta mohorata

Rexanne, Ginutza, bine ati revenit

Giova, tinem pumnii sa vina repede numerele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Aly mersi de .
Rexanne bine ai revenit.

Asa o fi cu numerele astea.Important e sa le primim cat mai repede.

Acum plec cu italianca cu HL pana in aeroport si pe urma la electro ca mai am 4 sedinte. daca mi-a stat Marco bolnav acasa nu am putut merge sapt. trecuta. si credeam ca le termin inainte de Paste.
Ne auzim la pranz. sa nu scrieti mult!!!
si spor la munci.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am uitat sa va zic: mi-am dat ochelarii la schimbat. Adica sa-mi schimbe lentila de cilindru pe una sferica. Nu mai puteam sa ma chinui, asta e. Am aruncat jumate din cat m-au costat initial ochelarii pe geam, dar ce puteam face? Am vorbit si cu prietena care a fost in vizita la mine de Pasti, si mi-a zis ca ei din gimnaziu i-au prescris ochelari cu cilindru si nu i-a putut purta niciodata si nu s-a obisnuit deloc cu ei. Acum are ochelari sferici si pentru prima data mi-a zis ca ii poarta si se simte bine cu ei. Macar daca apucam sa povestesc cu ea inainte sa-mi dau ochelarii la facut pe cilindru . Asta e, invatatura de minte, cand oi mai avea schimbari drastice la ochelari sa-mi fac lentile ordinare prima data sa vad daca ma obisnuiesc cu ele.

Dati-mi un sfat. Noi de la serviciu mergem in fiecare an sa ne facem analize medicale. Acum am aflat ca ne dau si o consultatie de specialitate. S-a potrivit numai bine ca exact la clinica la care mergem de la servici e un nenea doctor la care voiam eu sa merg pentru problemele de spate. Voi ce ziceti: sa merg prima data sa-mi fac analizele de sange si radiografiile si cu rezultatele in dinti sa merg la consultatie (as putea afla exact ce analize trebuie ca si bunica sotzului a fost la acelasi medic in iarna si o intreb pe socrella ce si cum) sau sa merg prima data la el la consultatie sa vad ce analize imi da de facut, fac analizele si ma duc dup-aia iara la el?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput