Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

[purple]It is called..."astenie de primavara"....I guess ...
bey, dar sa stii ca LCD-ul nu e asa scump..fatza de o plasma..si din cate am inteles, cica () chiar ar fi mai bune...in ceea ce priveste reparatia lor ...lol...cica noi nu avem inca tehnologia de service foarte dezvoltata la plasme...ma rog...ideea e ca, pe langa camera mea..mai pui vreo 3-5 milioane maxim si iti iei LCD





E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



offf Kreliut de ar fi asa de ieftin, acu m-as duce sa o iau...ce vreau szotul e mai bine de 1000 euro
uite cam asa ceva
http://www.mediaonline.de/shop/ProductDisplay?storeId=5000&categoryPath=5000.12050.10201&jspStoreDir=mediamarkt&productId=366044&langId=-3&catalogId=5000&ddkey=CategoryDisplay

...in schimb acelasi lucru l-am inteles si eu referitor la plasme de asta vrem un LCD

EDIT pusesem chiar de exemplu in loc de LCD o plasma ...astenia asta de primavara


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly pai asa e cu Herbalife. dimineata si seara bei un shake si proteine, care-ti tine de foame. iei si vitamine si fibre. la pranz vit. si fibre si manancare. seara iar shake+proteine si vit. si fibre.
Intre mese se poate manca 1-2 fructe, sau batoane de cioco de la ei, care au calorii fosrte putine si mai tin de foame. 2 l de apa/zi si cam asta e tot.
eu ma mai abat si mai gust una alta, dar rar.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Nici macar nu ati vazut ca avem si noi un dintisor..



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, felicitari si de la mine! ...si s-o stapaniti sanatosi!!...intr-adevar, e super frumos modelul, sa stii...iar Ford e o masina buna....(acu' sunt sedata de la sotz, care e fan Ford...deci nu ma lua in seama...dar transmite-i lu' Clau )
cat priveste visele....lasa maica...odata si odata...ni s-or implini si noua visele, nu?.....eu la capitolula sta, nu-s deloc modesta...kiar as vrea o Octavia si un Chevrolet Captiva ...

Oana....nush ce sa zic..m-am uitat si eu dupa al nostru, pe net....desi, nu ii cuynosc marca exacta..si s-ar putea sa ma insel...dar...cred ca-l bag in seif ...daca intr-adevar o costa tot cam cat al tau...(ca noi l-am primit de la nasi, deci, habar n-am cat e si nici nu am avut curiozitatea sa aflu..am zis, domle cadoul e cadou si gata )....(dar o sa iau maine codul exact sa vad...)
...desi, eu stiam ca LCD ar fi ceva mai ieftin decat plasma...de fapt..si palsma poate ajunge la la 60 de milioane..deci, 30 de mil..intr-adevar...e mai ieftin, nu? ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

...ba da, cum sa nu!!

dar...am folosit o metoda strategica sa te facem sa mai intri pe aici......si uite ca a dat roade!

asa ca, acum...la prima interventie dupa ce ne-am facut ca te ignoram ....iti spunem...

Traiasca dintisooooruuuullll!!!!!


PS..fata, da' ce-i dai la cupkil sa manance de are omul la 4 luni deja un dintisor??

quote:
Originally posted by kateryna

Nici macar nu ati vazut ca avem si noi un dintisor...




E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio greerelul meu trebuie sa stie ca nu-i chiar asa ingradit, ca altfel o ia razna si proceseaza numai mancarica. Si ca sa fiu sincera, la ce diete am tinut la viata mea (si n-au fost putine) asta cu mancat sanatos si light a fost cea mai eficienta. Am tinut si cura chineza cu o zi orez fiert, o zi iaurt, o zi carne fiarta, in loc de 3 kg am dat jos 2 si 1 l-am pus rapid la loc, iar a doua oara cand am tinut-o, dupa terminare am lesinat - pentru prima data in viata mea, asa ca m-am jurat ca nu mai tin veci dieta aia. Am tinut ceva dieta cu mancat la ore fixe alimente prestabilite (gen: la 8 o cana de cafea, la 10 un ou fiert) - de la asta mi se pare ca m-am ingrasat!!! Cura cu ciorba de varza + diverse combinatii, o zi fructe, o zi legume, o zi mai stiu eu ce - n-am slabit nici macar un gram. Cel mai ok mi-a fost cu mancat echilibrat si miscare, neaparat miscare, iti da si o stare de bine.

Kateryna nu stiu cum de-am ratat. La mai multi (sau la toti cei 32 - parca atatia sunt? ). Ai baiat mare, ce mai.

Onutzule da' ce-ai mai labartzat pagina....

Si daca tot vorbim de vise... al meu e un Mertzan... poate o sa ajung si eu sa conduc unul la batranetze macar (o sa fiu o babutza din aia modernista, chic si in Mertz decapotabil)... da' vorba ceea prima data sa-mi iau carnetul


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kateryna felicitari pt. dintisor!!!
Fete va multumesc.
Krelia mersi de info. chestia e ca e sf. de serie, apare noul model la Mondeo...dar ....
Bai ne-am scos cat de cat...piese scumpe rau...dar tata e mecanic la Ford.
stiu ca al tau e cu [masina], mersi de info.ii transmit lui Clau.
Cat despre Octavia...si noi vroiam sa luam...dar cica nu sunt asa de bune, dupa ceva timp toate plasticareale suna in ea. Cattiva, , dar e 30.000 euro. tocmai a primit un prieten ca masina de firma. e faina si ciudata in acelasi timp.
pt. mine...raman pe BMW, iar Clau...ceva Jeep.
sa dea domnul sa ni se indeplineasca la toate visele cat mai repede.
Aly eu nu pot tine cura de slabire, ca tot la papa ma gandesc. dar cum shakul asta ma face satula...nu mai imi trebuie.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

quote:
Originally posted by krelia
PS..fata, da' ce-i dai la cupkil sa manance de are omul la 4 luni deja un dintisor??



Mersic kreliutza. Asa deci, vreti sa intru mai des? As intra eu, de fapt chiar intru da nu pot sa si scriu ca de obicei sunt cu piticul in brate. Doar va citesc, nu de alta dar sa fiu si eu informata.
Aaaa...bebe papa doar laptic de la maria sa vaca...de ma-sa (adik eu). Tzatza 100% cat se poate. Si inca ceva...nu avem 4 luni. Avem doar 2 luni, 3 sapt si 6 zile astazi.
Aly, Gio multumim



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, mda...am inteles ca piesele ar fi cam scumpicele...pt tipurile noi de masina...dar, las ca aveti un avantaj ...si ...intotdeauna vor exista piesele SH..la nevoie..si in functie de ce trebuie schimbat la ele...care, din intamplare la Ford, sunt ok...al meu a trecut acum de la un ford din 78, la unul din 88...si poate peste alti 4 ani la unul din 98 ...asa ca...marca Ford e ca si copilul lui ....

Octavia (si Skoda in general), la ora actuala, din ce am inteles, ar fi cam cea mai accesibila masina eleganta, fiabila si relativ accesibila ca pret...ca nah...dk nu ai bani pt un passat, iti iei o octavia...
..iar faza cu plasticaraia...am auzit-o si eu....dar...pana una alta, toate masinile astea noi, facute la norma...la un mom. dat tot va ceda ceva in ele...asa ca..daca stai sa te gandesti la toate detaliile...pana la urma nu-ti mai iei nimic ...
...cred ca mi-a spalat creierul al meu sotz...de am inceput sa vorbesc asa....pe bune...da' serios daca nu are dreptate...pai, cum sa garantezi tu, ca producator, durata medie de folosire a unei masini, sa fie de 8 ani? (caz fabia)....si o masina veche de apr. 30 de ani sa-ti mearga ca pe roate..fara reparatii capitale??

gata gata...ma opresc..ma duc sa bag nsite morcovi la masa de pranz

Kate...scuze..m-am imbatat..eu de fapt scrisesem initial 3 luni..nush ce mi-a venit de am skimbat in 4...(am facut eu socoteala lu' peste..ianuarie, februarie, martie, aprilie...cica...gata...4 luni


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...FELICITARI pentru masinutza...sper si eu pe cand ma intorc acasa sa vin cu una...ca m-am saturat de avion.
Daca tot e sa vorbim despre vise...eu as vrea un Audi A3 pentru inceput dupa care as putea sari fara probleme la un A8

Aly...scuze, da nu asta a fost intentia
...am uitat sa te intreb...cum mege cu "bicicleta"?
Krelia, pune-l mama sub cheie ca ai valoare nepazita
Katerina...mai pofteste la noi...sa-ti traiasca bebe-lu care e asa micut si deja are primul dintisor, felicitari!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput