Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

pai...cica ar fi cam asa....
3 zile - legume + fructe
3 zile carnissa + lactate

Io am inceput-o de acu..nu mai las nici un Paste...ca am lasat la zile sa treaca...si fir-ar el sa fie de cantar......
eh..si dk oi muri..o gura de cozo'...nu se pune ...

eu, oricum te astept cu cura...dupa Paste....cand vrei tu..

quote:
Originally posted by ooana

Kreliut, spune aici ce fel de cura?

Fetelor eu am o propunere...vad ca punctul comun e aici ca fiecare vrea sa dea jos 2-3-4 kg...eu propun sa tinem o cura impreuna, poate asa reusim mai bine ...datorita solidaritatii in masa

...dar dupa Pasti, ca vin si eu acasa la papa bun...da dupa, ne oprim din papat dulciuri ca altfel stricam cantarele


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon







E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.




io stiam altfel
3 zile legume + fructe
3 zile lactate
3 zile carne

...nu vreau sa te dezamagesc dar mie cu zilele de carne mi-a fost asa de greuuuuuuuu ca le-am inlocuit cu alea cu fructe

oricum ne apucam dupa Pasti

sa vedem daca mai sunt si alte doritoare?


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kreliutz deci esti de azi -ista. si eu stiam cura la fel ca Oana.
Oana, Aly dupa lungi dezbateri si decizi, adica de la Passat, am ajuns la un BMW uzat, si ne luam....FOrd Mondeo.
Luam passat in leasing, dar cum sotul vrea sa plece de la firma, si cum nu vom sti ce salar va avea si cate lucrari va face...ne limitam la cat ne tine plapuma. vroiam o masina mai mare sa incapa, carucior, scaun de masina si bagaje. asa ca o avem de maine dimineata. ca nu e Passat...ne-om obisnui si cand ne vom permite ne luam.
Oricum eu sunt mancata pe BMW seria 1, aia e o masina buna de mine si de oras. dar tot asa...vise....
Kitzy daca ai sti ce terorizata am fost azi, in parc cu piciul...tot la unghii ma uitam. sper sa ma obisnuiesc cu ele.

nu mai stiu ce si cui vroiam sa-i zic...merg sa-i dau iaurtul lui Marco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Neazza fetele!

nah...ca apuc si eu sa dau prima cafelussa!!

Da, si eu stiam ceva in genul...cura tinea pe 12 zile...era 3 zile legume, 3 zile fructe, 3 zile carne, 3 zile lacatate.....dar...probabil, tot din ideea ca nu poti rezista 3 zile numai cu carne...s-or fi comasat 2 cate 2.....oricum...cred ca voi avea numai 2 zile de carne si lactate...ca sambata plecam "pa pa"...si acolo ne asteapta toate hali bunataturi....nici nu vreau sa ma gandesc......desi...s-ar incadra...gratarel, outze.....drobu' si placinta cu carne nu prea-si au locul...dar....nu se poate sa le ratam ....si cozonac...
...mai nasol va fi cu drumul.....dar...ne descurcam noi ...


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Neaaaaaata, doamne ce somn imi e la ora asta.
Deci cuscrel...conform regulii mele de trei simpla, soacra ta are cont pe acilea si te urmaresteeeee :))))
Mai fetelor eu am pus ochisorii mei lacomi pe ceva fain la Altex. Un cuptor mumooooooos, da mumos rau de tot, cu microunde si grill si prajitor de paine incorporat. M-a sedus ca sa zic asa. Acum insa stau si ma tot gandesc - merita nene sa dau sase milioane, in condtiile in care restul de microunde sunt pe la maxim 3? E chiar asa util in bucatarie sau il iau si fac ca si cu friteuza care sta acum pe post de mobila? Zau ca nu as vrea sa arunc acu cu banii, insa mi-a ramas neuronu blond la afurisenia aia de cuptor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Super tare...bravo!

Cat priveste cuptoriul...hmm...nush ce sa zic...daca tot nu te folosesti atat de des de el...sau..te folosesti numai de anumite functii ale lui...mai bine iti iei din ala simplu....(daca nu le primeam la nunta..iti vindema eu unul, ca si-acum e in cutie , nedesfacut...dar...nah...e kkdou )

dar, la faza cu neuronu' sa stii ca te inteleg perfect..ca si eu am neuronul plecat la o camera video........

quote:
Originally posted by ralucah

Neaaaaaata, doamne ce somn imi e la ora asta.
Deci cuscrel...conform regulii mele de trei simpla, soacra ta are cont pe acilea si te urmaresteeeee :))))
Mai fetelor eu am pus ochisorii mei lacomi pe ceva fain la Altex. Un cuptor mumooooooos, da mumos rau de tot, cu microunde si grill si prajitor de paine incorporat. M-a sedus ca sa zic asa. Acum insa stau si ma tot gandesc - merita nene sa dau sase milioane, in condtiile in care restul de microunde sunt pe la maxim 3? E chiar asa util in bucatarie sau il iau si fac ca si cu friteuza care sta acum pe post de mobila? Zau ca nu as vrea sa arunc acu cu banii, insa mi-a ramas neuronu blond la afurisenia aia de cuptor.



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata...merci de cafeluta Krelia!
Doamne, doamne...ce se intampla...aici fiecare cu problema lui...camera, cuptor...io cu lampa ...si pe langa mi-ar mai place si mie o camera, un LCD...sa mai continui???...cred ca nu e cazul!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

'Neatza si de la mine.
Am aparut si eu intr-un final, m-a tot sabotat forumul ca nu mi se incarca pagina nicicum.
Neuronul meu s-a calmat, pentru ca aseara am luat cantarul. Pana la urma se pare ca al meu arata 2 kg in plus la mine si 3 la sotz, deci era ceva procentual... in fine, ideea e ca era deja numai bun de aruncat pe geam si ca eu am de dat jos 2 kg, nu 4. Dar asta dupa Pasti, ca pana una alta n-o sa stau sa si altii sa manance. Promit ca nu fac exces de ... zel. La ceva cura ma raliez si eu, dar nu la disociata, ca nu poci s-o tin neam, asa ca o sa tai dulciurile din lista, si o sa pap mai light, salatzele, fructe, etc, fara prajeli, plus musai sa pun cele 3 litere in miscare.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

It is called..."astenie de primavara"....I guess ...
bey, dar sa stii ca LCD-ul nu e asa scump..fatza de o plasma..si din cate am inteles, cica () chiar ar fi mai bune...in ceea ce priveste reparatia lor ...lol...cica noi nu avem inca tehnologia de service foarte dezvoltata la plasme...ma rog...ideea e ca, pe langa camera mea..mai pui vreo 3-5 milioane maxim si iti iei LCD

hmm...ce verva am...se apropie intretinerea..si d-aia...sa vezi ce tac dupa.......

quote:
Originally posted by ooana

Doamne, doamne...ce se intampla...aici fiecare cu problema lui...camera, cuptor...io cu lampa ...si pe langa mi-ar mai place si mie o camera, un LCD...sa mai continui???...cred ca nu e cazul!



E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Marco a pisat putin ochi cand l-am lasat la gradi si asta din vina mea, ca l-am intors din drum sa-mi dea pupa.
Am fost cu Clau pe urma si am luat . e super faina si mareeeeeeeeeee!!!! Am condus si eu putin, e nasol cu ambreajul ala care prinde jos, nu sus cum am zis initail. dar m-am descurcat si cu vitezele. oi vedea eu de maine-poimaine cum e cu ea in trafic. azi merge sa-i faca si Casco ca sa stam linistiti. pana una alta eu am Clio...ma simt super cu el, il cunosc si cu asta nu mi-e frica.

Krelia mersi de .
raluca sa iei cuptorul cat mai repede.
Ali lasa ca te reapuci de dieta dupa Paste. mor si eu cand ma gandesc ca trebuie sa mananc moderat..si o data pe zi . papa ca si papa, dar la mine cu praji e mai problema. o trece si sarbatoarea asta...ce sa zic.

Bai terminati cu plasma...ca noi avem locul gol aici in living...gata pregatit. sa vedem cum stam cu banii si poate dupa paste facem un weekend prelungit in Austria si venim si noi cu unul acasa.Al meu sot e mancat rau....chestia e sa strangem niste banuti.ca sa nu scoatem din cont sau sa cerem imprumut.

si acum....


... doar trebuie udata masina...macar virtual....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Gio iti mai urez o data s-o stapaniti sanatosi. Auzi, dar tu de ce papi o singura data pe zi? Eu stiam ca e mai ok sa mananci mai des si mai putin. Eu sigur n-as putea, la ce probleme am cu stomacul, tot la 2-3 ore trebuie sa ciugulesc ceva (chiar daca e un pufulete, o banana, un popcorn fara grasimi), altfel ma ia o durere de stomac si tare greu trece dupa si cu medicamente. De aia ziceam mancare light si miscare multa, ca de facut foamea la mine nu merge. Aseara ma gandeam sa vina vara, sa o dau pe capsuni, cirese, persici... dar tot mai mult visez la pepene rosu, am mancat si anul trecut de ne-am spart.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput