Miresele anului 2006 (73)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Onutz pai ma chinuie talentul, mai ales la mersul cu spatele, zici ca-s in satelit mama, plutesc in spatiul cosmic, oricat ma stradui nu-mi dau seama pe ce lume merge masinutza mea. Dar, na, abia ce-am facut 2 incercari. Duminica asta am fost la tara la bunicii sotzului si de cand am intrat pe drumul de tara am trecut eu la volan, nu s-au plans pasagerii (socreii adica) si bunicul a fost foarte incantat cand m-a vazut la volan, numai sotzul din dotare a mai comentat, ca de, nu se putea altfel. La intoarcere mi-a pus gand rau si voia sa ma bage si pe sosea si-am zis 'no way' fara carnet nu ma duc, daca se intampla ceva, doamne fereste, is buna de 'mititica'. Dupa sarbatori sper sa-mi fac odata curaj sa ma inscriu si la scoala, deocamdata tot ma chinui cu teoria si testele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

je zic sa mai astepti...sa se linisteasca "citroen-el" cu taxa lui...si sa vezi ce-or mai scorni...ca, stii doar....decat sa dai putin pe ea si sa-ti ia jegurile la taxa cat nu face....mai bine te lipsesti...:)...(ia vezi cat te costa inchiriatu' unei masini si dk te lasa sa iesi din De cu ea ..ca poate asa iesi mai ieftin ...)

quote:
Originally posted by ooana

Gio...FELICITARI pentru masinutza...sper si eu pe cand ma intorc acasa sa vin cu una...ca m-am saturat de avion.
Daca tot e sa vorbim despre vise...eu as vrea un Audi A3 pentru inceput dupa care as putea sari fara probleme la un A8

Aly...scuze, da nu asta a fost intentia
...am uitat sa te intreb...cum mege cu "bicicleta"?
Krelia, pune-l mama sub cheie ca ai valoare nepazita
Katerina...mai pofteste la noi...sa-ti traiasca bebe-lu care e asa micut si deja are primul dintisor, felicitari!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon







E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

....siiiiiii...daca stau bine sa ma gandesc...visul visurilor....este fara indoiala.....

Ford Mustang Shelby GT 500 ... (si asta dinainte de a-l cunoaste pe fanaticul cu Fordurile )

http://www.dealsonwheels.com/database/cars/000369-200412-000073big.jpg
sau
http://privat.bluezone.no/moa/supercars/photos/67%20Ford%20Mustang%20Shelby%20GT-500.jpg


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kateryna ce baiat precoce ai!!! cam devreme au inceput noptile albe...poate nu-l dor chiar asa.
Krelia asa e...tata deja e super fericit ca ne poate ajuta, asa ca...ne-am scos cat lucreaza el acolo.
Oana sa dea domnul sa vi cu masinuta in RO. si noi am vrut second din Germania, dar cu taxa asta de prima inmatriculare....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Onutz pai ma chinuie talentul, mai ales la mersul cu spatele, zici ca-s in satelit mama, plutesc in spatiul cosmic, oricat ma stradui nu-mi dau seama pe ce lume merge masinutza mea. Dar, na, abia ce-am facut 2 incercari. Duminica asta am fost la tara la bunicii sotzului si de cand am intrat pe drumul de tara am trecut eu la volan, nu s-au plans pasagerii (socreii adica) si bunicul a fost foarte incantat cand m-a vazut la volan, numai sotzul din dotare a mai comentat, ca de, nu se putea altfel. La intoarcere mi-a pus gand rau si voia sa ma bage si pe sosea si-am zis 'no way' fara carnet nu ma duc, daca se intampla ceva, doamne fereste, is buna de 'mititica'. Dupa sarbatori sper sa-mi fac odata curaj sa ma inscriu si la scoala, deocamdata tot ma chinui cu teoria si testele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




bravo...tine-o tot asa! O sa vezi ca anul asta o sa iti iei carnetu...si dupa vin la Cluj sa imi arati cum stii tu sa conduci
...da intrebarea cum stai cu "Bicicleta" = ochelari


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Originally posted by krelia

je zic sa mai astepti...sa se linisteasca "citroen-el" cu taxa lui...si sa vezi ce-or mai scorni...ca, stii doar....decat sa dai putin pe ea si sa-ti ia jegurile la taxa cat nu face....mai bine te lipsesti...:)...(ia vezi cat te costa inchiriatu' unei masini si dk te lasa sa iesi din De cu ea ..ca poate asa iesi mai ieftin ...)

quote:
Originally posted by ooana

Gio...FELICITARI pentru masinutza...sper si eu pe cand ma intorc acasa sa vin cu una...ca m-am saturat de avion.
Daca tot e sa vorbim despre vise...eu as vrea un Audi A3 pentru inceput dupa care as putea sari fara probleme la un A8

Aly...scuze, da nu asta a fost intentia
...am uitat sa te intreb...cum mege cu "bicicleta"?
Krelia, pune-l mama sub cheie ca ai valoare nepazita
Katerina...mai pofteste la noi...sa-ti traiasca bebe-lu care e asa micut si deja are primul dintisor, felicitari!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon







E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.



pai costa aprox 100 euro/zi...cam mult

Eu ma gandeam sa imi caut si sa imi cumpar inainte de plecare...ceva micut de oras, asa pentru mine ...cu euro4 evident si sa mai platesc in Ro 1000 euro taxa de prima inmatriculare!

Nu stiu daca e adevarat ce am auzit ca in Ungaria dupa ce UE a acstigat procesul statul e obligat sa restituie taxa de prima inmatriculare celor care au platit-o. Ar fi bine...


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ungaria era??....ca auzisem si eu de faza asta...dar nu stiam sigur despre ce tara e vorba....

Aly...bravo mama...da-i bice cu testele..insa...moust important sing...ceteste decretu' tata...ca si ala e de baza...nu numai testele si chestionarele...serios!
iar cu sofatul in "neregula"....nu te lua dupa al tau...stai pe fundul tau si lasa ca va veni s vremea ta sa circuli legal pe strazi, cu carnetul la purtator si cu manevrele iesite din prima!!


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Oana e clar, sunt zuzu rau. Cu ochelarii... tot zic (,) ca merg la doctora sa-mi dea alta prescriptie si tot aman nu stiu ce tot astept. Parca parca un pic m-am mai obisnuit cu ei, dar tot exista o anume senzatie de ameteala pe care n-am sesizat-o cu ceilalti ochelari, plus ca in momentul in care ii dau jos, e super nasol, parca e tot o ceata in jur. Asa ca refuz sa ma obisnuiesc cu acest tip de ochelari. Sa vezi ce haios o sa fie daca merg la doctora si probez iar ochelarii aia la care tot iti schimba lentilele si mi-a pune lentila din asta cilindrica si i-oi spune ca vad... cred ca ma ia bataie.

Cu taxa asa e, dar in Polonia i-a obligat sa restituie taxa, nu Ungaria, din cate stiu eu. Ai nostri nu stiu cum sa mai traga banul din buzunarul contribuabilului, ca ar fi fost mai eficient pentru innoirea parcului auto sa interzica pur si simplu inmatricularea masinilor sub anumite norme si sa mareasca binisor impozitul pentru masinile poluante. Asa au reusit sa creeze un haos total, plus ca eu am auzit ca si daca de exemplu eu imi vand masinutza, cumparatorul e obligat sa plateasca si el o groaza de bani pt inmatriculare (desi taxa se numeste 'de prima inmatriculare' si masina a fost o data inmatriculata in Romania).

Musai sa editez, ca na, pana ma mocai eu la un mesaj... Krelia iti dai seama ca n-am vrut sa ies in sosea, desi era drum comunal sau ceva de genul, si slabe sanse sa intalnesc politia, dar, vorba ceea mai bine 'safe than sorry'. Am citit si teoria (si codul si regulamentul), dar eu invat mai bine practic, asta e, ca nu pot toci. Si ma chinuie sistemul lor de puncte-penalizare de rahat si nici moarta nu inteleg cu ce ma face pe mine un sofer mai bun daca stiu pe de rost penalizarile lu' peste. Sau asta e ca sa nu se mai chinuie sa le invete si politzaii


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

SH cu euro 4...am inteles ca tb sa fie din 2000, 2001 incoace....micutz..hm....la ce te-ai gandit?

quote:
Originally posted by ooana

Eu ma gandeam sa imi caut si sa imi cumpar inainte de plecare...ceva micut de oras, asa pentru mine ...cu euro4 evident si sa mai platesc in Ro 1000 euro taxa de prima inmatriculare!



Gio, ma intreaba nebunu' din ce an e Fordu'


E mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia e din 2006, inmatriculat in iulie. mai avem 3 ani si ceva garantie, are 18.000 km.
sa nu ma intrebi caracteristicile, ca astea le stie Clau.
e Diesel, are airbag in fata si spate, geamuri fumuri, 6 viteze, scaunul soferului se regleaza automat pe inaltime si in fata/spate, aer conditionat, geamuri electrice fata/spate. mai multe sa mor de stiu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput