Mamici de martie - aprilie 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sherbi spune:

felicitari, PAXELAAAAAAAAAA!!!
sa-ti traiasca puiul mic si sa aveti tu si familia ta parte de ea!
fetitza de paxela, eu iti urez viata lunga, fericire si noroc alaturi de mami si tati.
asteptam sa vii pe forum cu vesti bune si povestea nasterii, paxela.

VAL- iti multumesc din suflet pt. raspuns. banuiesc ca FLOPICI va intra mai rar, din cauza de bb. si eu cred ca o sa optez tot pt. garsoniera, pt. ca sunt mai pretentioasa de fel si plus de asta vreau neaparat sa-mi tin copilul langa mine dupa ce-l nasc.
eu sunt pacienta dr. FILIPESCU.
daca afli si ceva de tarifele practicate, ti-as fi recunoscatoare. daca nu, atunci te anunt eu, ca o sa nasc inaintea ta. eu ma gandesc cam la 10 mil. pt dr. si cam 1-2 mil pt. restul(moase, neonatolog, anestezist). la asistente 50-100 de mii cred ca sunt arhisuficienti.
tinem legatura.

36+ bb david

violeta patrichi
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vioserban_79/album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Wow...a nascut Paxela!!! Felicitari, refacere rapida si mult laptic pt printesa mica!

Am intrat sa va dau vesti despre Eliana si pinguinii ei.
Eliana nu vine nici maine acasa...m-am saturat eu, dar ea saraca...de abia asteapta sa plece de acolo. Pe bebei ii tine in continuare la lampa pt ca au icter si nu le scade bilirubina (zicea ceva de o valoare 15). Eu cred ca are in lapte acea enzima care intretine icterul si din cauza aceasta nu le trece asa usor bebeilor dar care nu-i afecteaza cu nimic. Ei papa bine, cam 70 ml la o masa in medie si sunt perfect sanatosi. In greutate nici ea nu stie prea clar cat au luat pt ca i se spun diverse valori care nu prea credem niciuna ca au legatura cu adevarul. Cica Andrei ar avea tot 2300 si Mihai 2700.
De data asta nu i s-a mai dat nici un termen cand ar putea pleca acasa.
Tare greu trebuie sa-i fie! Eu tot sper ca sa plece maine acasa asa ca ma rog sa scada valoarea aia la bilirubina caci asta o tine pe loc.

Pupici!


Mihaela ,Robert Andrei20.01.2007 si Alexia- Maria26.08.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Sunt bine amandoua!... si fetitza de PAXELA, in ciuda aprecierilor anterioare are ... 3,660 KG... Felicitari si refacere rapida!... pupam bebelina...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,aprilie 06, dec 06-ian 07, fev 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Felicitari Alexa, mi-a dat si mie mesaj ca a nascut dar uite ca Felis e mult mai rapida decat mine
Avem o fetita 3630 50cm paxela - fuse spusele ei.


Aliona, sa ma prapadesc de ras, nu alta, am zis io ca nu imi mai fac griji cand dispari ca de data asta va fi din cauza ca nasti. Si asa a fost.
Bine ai revenit acasa si tu si bebelina sa fiti sanatoase si fericite.

roxana 38+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

SA VA TRAIASCA PUIUTELE ALEXA SI ALIONA, SA FIE SANATOASE SI CUMINTELE SA CREASCA MARI SA-I BUCURE PE PARINTI!!!

ROXANA, tot INCERC SA SCRIU dar vad ca nu reusesc deloc, nici acum nu cred ca mi se arata ca se intinde si se trezeste a mea fetita;

ii dau un pic sa pape poate adoarme iar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Felicitari alionushca si paxela pentru fetite!

kmi, subscriu la rugamintea sa ne povestesti si noua cum a fost cu nasterea.

39+3 Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by kmi78

ROXANA, tot INCERC SA SCRIU dar vad ca nu reusesc deloc, nici acum nu cred ca mi se arata ca se intinde si se trezeste a mea fetita;

ii dau un pic sa pape poate adoarme iar...



Kaamiiiiiiiii, scrie in document cate o fraza doua, dai save si in 2 zile poate termini....ca asa sigur nu te va la sa bebelina sa scrii toata povestea odata.

roxana 38+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am vorbit cu Paxela!!!!!!!!!!! Rectificare 3,630 kg 50 cm!... Paxela se simtea bine... nu iesise inca din sala de travaliu!...
Sotul Paxelei retinuse 3.660

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,aprilie 06, dec 06-ian 07, fev 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna seara la burtici si la mamici!

Felicitari noilor mamici si bebeilor lor, multa sanatate si numai bine le doresc!

Cria - La multi ani!

Luiza - La multi ani!

si evident ...majorete la apel

madybulancea- cind io m-am vaitat la dr. ca bb nu prea misca...mi-a zis sa ma asez intinsa (cit mai confortabil, eventual pe o parte) si o ora sa stau acolo, timp in care sa numar miscarile lui bb, netinind seama daca sunt doar fulguieli sau suturi puternice, deci orice se contorizeaza...ideea e ca trebuie sa fie minim 10. Mai trebuie sa tii cont si de perioada cind misca de obicei, la mine de referinta e dupa-amiaza 15-16 si seara...sper ca ti-am fost de folos...macar un pic

Io azi am ajuns pina la serviciu...ca m-au chemat ca se fac evaluari, saptamina viitoare avem negocieri...asa ca azi mi-am revazut colegii dupa doua luni..care au fost tare draguti..si cu toate ca am suferit cind am fost pusa sa stau acasa..n-am avut nici o urma de regret pe ziua de azi...ce face bb din noi???

Apropo naste careva la Polizu...sau a nascut???????????

Va pup

Roxgeo 34 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Buna, roxygeo!
Noi suntem miresici de 2005, nu-i asa?
Eu voi naste la Polizu!De ce?Si tu?Pe cand?

Alyna 31+cu

Mergi la inceput