Mamici de martie - aprilie 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

HAI PAXELA nastere usoara
ANA 39+ cu MIRIAM RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

GATAAAAAAAAAAA fetitza de Paxela!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A nascut PAXELA!!!!!!!!!


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,aprilie 06, dec 06-ian 07, fev 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

LA MULTI ANI CRIA !!! SA AI O NASTERE USOARA SI UN BEBEL SANATOOOS!!!!



madi32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Adina adresa mea este diana13fudulu@yahoo.com

Paxela felicitari sa te refaci repede si fetita ta sa fie mancacioasa si sanantosa

La multi ani si pentru tine Luiza! am copiat de la Cria

Diana 35+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Bravo Paxela. BUN VENIT PE LUME FETITEI TALE! Refacere rapida.

Valentina 32+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

felicitari PAXELA
ANA 39+ cu MIRIAM RIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

FELICITARI PAXELA
Multa sanatate tie si bebelinei si refacere usoara!!!


laura35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Am intrat pe scurt timp- cit ma lasa ... bebelusa

Am nascut pe 6 martie la orele 12.55 o minune de fetita Ilinca - 3050 kg cu apgar 8,8 prin cezariana cu anestezie generala

La 8 martie eram deja acasa - am stata doar doua zile in spital - ma simteam bine si vroiam acaaaaasa - am bocit pe linga doctorita mea scumpa si draga si mi-a permis - desi nu se poate

Am intrat pe forum pe 5 martie sa va spun ca ma simt bine, nu nasc si ca doar fratele si sotul se roaga sa vina vbbebe mai devreme - pai a venit - noaptea am avut contractii - primele contractii di 10 in 10 minute, apoi din 8 in 8, apoi din 12 in 12 minute - eu nu-mi faceam griji - stiam ca am doar 37 saptamini si 4 zile si ca nu am bagajul cumparat nici pentru mine pentru bebelusa - asa ca dimineata le-am spus familiei ca mergem la piata. Am simtit ca a inceput sa curga putinlichid, nu m-am speriat dar cind am vazut singe - am intrata in panica - ,, eu nu vreau la spital, eu nu am bagaj, e prea devreme - eu nu ramin acolo, ci doar merg sa ma vada si vin Acasa,, - asta strigam in gura mare prin casa. Buun am mers la spital la 8 dimineata - doctorita mea draga era deja acolo - si a spus,, azi nasti,, ti s-au rupt apele - apopi a fost un consiliu si s-a hotarit cezariana din cauza miopieie totusi.

Operatia a avut loc la 12.30 - deci deliciile contractiilor din minut in minut le-am simtit din plin, si pe masa de operatii le aveam pina intr-un moment de cind nu mai tin minte nimic.

In acest timp sotul dupa usa intr-un colt mai sezind la podele din cauza grijilor, iar mama mea atit de mult isis facea griji ca i-a transpirat talpa la pantofi si cind pasea lasa urme umede - nicic nu stiu cui i-a fost mai rau lor sau mie.

M-am trezit usor(aceasta a fost prima operatie cu anestezie generala pentru mine) - ii auzeam pe ai mei in jur ca e foarte frumoasa bebelusa, cind mi-au aratat-o mie am spus doar atit ,, vai cei uritica,, - pai m-am inselat, cind mi-am revenit din anestezie bine - am vazut minunea si i-am crezut pe ai mei - e frumoasa - am sa pun poze

In spital bebelusa era cu mine in camera. eram doua fete - m-am ridicat in picioare si am mers linistit cu bebe la ora 6 dimineata - de atunci mai mult miscare decit sezut in pat - nu aveam dureri, chiar nmu aveam dureri - si intrebam la tot pasul cind o sa simt durerile ca trebuie sa vina si ele Bine dimineata si seara primeam analghin +dimedrol pentru dureri- asta doua zile - pentru ca apoi am mers acasa - acasa doar doua zile seara mi-a facut sotul calmante si gata - ma simt bine, rana e tot bine - ma cusut cu ata care se va resorbi si nu se va vedea tare taietura.

Am venit mai devreme acasa pentru ca nu mai suportam - desi comportamentul asistentelor era impecabil( medicul a spus ca sunt fina ei plus mama a platit binisor la fete) - doream sa merg acasa,a doua zi dupa cezariana eu plingeam ca vreau acasa, mai ales ca au venit rudele sa ma vada - toti fericiti pleaca acasa iar eu ramin - e prostesc stiu, dar eu eram convinsa ca ca acasa imi va fi mai bine si bebelusa va fi mai linistita - asa a si fost - de 8 martie dimineata am fost externata

Bebelusa am hranito cu titi in prima noapte - iau dat completare cu Nan de doua ori pentru ca nu se satura, acum nu am probleme - o hranesc cu titi si e bine.

Desi acasa e bine - sotul e un mare ajutor, mama mea la fel, chiar si fratele - doar ziua sunt singura - inspre seara ma apuca asa un bocet aiurea fara motiv, cu lacrimi mascati - asa nu am plins niciodata - nu stiu de ce - multumesc lui Dumnezeu nu am de ce ma plinge - dar starea asta nu mi-o pot explica - si ma tin mult plinsul - am crezut ca eu am sa trec peste perioada aceatsa - da iaca nu, daca in timpul sarcinii nu am avut emotii asa aiurea si fara motiv, acum le am - si in asa hal- ca sotul a venit azi la 11 acasa, si-a lasat pacienti si tot numai sa stea cu mine - desi eu cu bebelusa ma descurc si singura(inca nu-i facem baita) - s-a speriat de starile mele.

Bine m-am intins foooooarte mult - recunosc nu am citit nimic, abia azi am ajuns la computator- vad ce fac mai incolo- dar cred voi intra mai des - pentru ca bebelus doarme la balcon ziua si e alaturi de computator.

Mami de bebelusa Ilincuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

BRAVO FETELOR!!!!

FELICITARI PENTRU FETITE ALEXEI (PAXELA) SI ALIONEI!!! SA VA TRAIASCA SI SA FIE SANATOASE!

FELIS multumim pentru vestile despre Alexa!

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Paxela - felicitari pentru bebelusa- sa fie sanatoasa, mincacioasa - tu sa ai mult laptic, sa poti dormi noptile si sa nu stii ce inseamna oboseala cronica(spun din mica experienta)

Noi trebuia sa nastem in aceasi zi- dar uite ca fetele noastre au hotarit ca sunt deja mari sa poata decida sa vina mai devreme

Mami de Ilincuta

Mergi la inceput