Mamici de martie - aprilie 2007 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

Multumesc de urari fetelor!!
Ma pregatesc sa ma duc in oras


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

VCarmen sa ai parte de o nastere usoara si refacere rapida! Sa va dea Dumnezeu sanatate si tie si copilului tau!

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen94 spune:

La multi ani Cria!

Felicitari mamicilor!Multa sanatate bebeilor!

sa punem fetele la treaba!


Carmen 36cuDarius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

La multi ani Cria si Luiza! Sa va dea Doamne-Doamne tot ce va doriti de la viata!

Am si eu o intrebare pt Ralualexandrei. Am vazut ca in bagajul pt bebe ai pus scutec, pampers si scutec absorbant. Vreau si eu sa stiu "scutec" e acela de finet si ce e "scutecul absorbant"?
Ca eu imi fac bagajul si neuronul meu prost oxigenat nu mai stie ce sa puna in el decat daca citesc pe aici ce ati mai pus voi. Ca uitasem si de tacamuri si de hartie igienica.
Bine ca va am pe voi!
Pupici!

Ela in 38s+1z cu Thea Ioana

AMR pana la Ziua Cea Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am intrat sa va spunca PAXELA acum naste... LA 15.40 se interna, la in jur de 16.20 ii rupea membranele la dilatatie 2 si al ora 17 avea dilatatie 5. Cand mai am vesti, va spun... asteptam!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,aprilie 06, dec 06-ian 07, fev 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

HAI PAXELA!

FELIS sa ne tii la curent... ca vrem nastere in direct!

Rebiana 36+ Luca Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Sherbi apropo de garsoniere pot sa iti raspund eu.

Eu o sa nasc tot la Elias si am vizitat garsonierele (pe cele de la CMU) dar asistenta sefa mi-a spus ca cele ale Eliasului sunt similare. Costa 100 Euro si sunt departe (ca si comfort si aspect) de cele de la Euroclinic care costa la fel.

Au baie proprie, pat cu butoane care se ridica de la picioare, respectiv cap, buton pentru asistente si tot felul de dispozitive (pentru oxigen etc.). Au terasa, frigider, televizor, aer conditionat si doua fotolii pe care se poate dormi comod.

Apropo de aspectul general, inclusiv curatenie, asternuturi, este OK dar nu de 100 euro/zi. Ar trebui sa mai schimbe si ei mobilierul ca pare invechit si ar putea pune niste asternuturi mai de doamne ajuta ca la 100 euro pe zi si-ar permite. Chiar ma gandeam ca am facut amniocenteza la spitalul Tital si am avut niste asternuturi colorate foarte frumoase.

Eu una sunt hotarata sa imi iau o garsoniere fie la Elias, fie la CMU (care este pe acelasi palier cu Maternitatea Elias, practic se poate ajunge foarte usor cu copilul de la neonatologie la garsoniera). Problema este insa ca nu le poti rezerva in avans, deci este o chestie de noroc daca gasesti o garsoniera libera sau nu.

Tu la ce doctor esti?

Valentina 32+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Inca nu a nascut PAXELA... tocmai a intrat dr la ea acum 5 min si sotul Paxelei a vazut-o cd se dezinfecta pe maini...
Anestezie nu i-a facut... in consecintza o cam doare... i-a facut doar injectii de dilatare...
tinem la curent...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,aprilie 06, dec 06-ian 07, fev 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

hai Paxela!

Mult a fost, foarte putin a ramas...

Diana 34+ cu Mihai-Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

HAI Alexa!

roxana 38+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput