Mamici de martie - aprilie 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

pt Tzuna, Suzy si celelalte mamici grabite
haide-ti fetelor curaj, si asteptam vesti

noi raportam o zi de ieri fara nici o no-spa am luat doar seara preventiv ca am bagat o baita si un epilat care m-au obosit si am zis sa nu risc
azi as vrea sa mai asez prin casa cate una alta si sper sa nu deranjez bebita

un ceiut? un laptic? un capucino? sunt calde si va asteapta

Alexa36+ Ana Deliasi Silviu Ionut( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Felicitari Eliana pt 36 saptamani si sa stea cuminti Mihai si Andrei si tu la fel.

Cria31+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vcarmen spune:

Salut
am venit si eu la discutii in dimineata asta .

BUN venit pe lume RIANNA, ANA, MIHAELA FABIANA. Sa cresteti marisi sanatoase si sa aveti mult noroc in viata.

Pt mamici refacere usoara si numai ginduri bune.

despre mine ce sa va spun ? nu avem nimic nou. desi sunt in saptamina 37 nici o durere suspecta, nici o ..........,nimic . probabil ca fiind baiat o sa vina mai tarziu.
dar ma duc miine la doctor si o sa am mai multe vesti.
SUZI78 pt tine se cere galeria



dar si pt Tzuna(imi pare rau pt fetita prietenei tale , dar nu te mai intrista , bucurate ca o sa iti vezi printesa.)



Dar si pt mamaicile care ne iau prin surprindere.


Andra multumes pt PM .

Carmen 37 sapt si bebe Andrei-Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

eliana, feliciari pt cele 36 de sapt , si poate cine stie vedem si 37, de ce nu chiar 38

Alexa36+ Ana Deliasi Silviu Ionut( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Buna dimineatza burtici!

Felicitari proaspetelor mamici! Sa aveti bebei mancaciosi!

Bine ai revenit Paula! Te asteptam cu povestea ta cand ai timp!

Eu maine am 39 de saptamani, si nu stiu ce e aceea contractie dureroasa. Se mai incordeaza burtica din cand in cand, dar pentru foarte putin timp si nu simt nici o durere.Mai sunt gravidutze in aceeasi situatie?

Florina 38 s +6 z Martha Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Suzy78 si Tzuna curaj fetelor
Acum sa mai itram si noi la raport caa nu am mai fact-o de mult:santem asa si asa cu durerile de rigoare ne revenim acum dupa un sfarsit de saptaman super agitat,azi face printesa mea 3 anisori si duminica i-am sarbatorit ziuaa de nastere am avut ceva invitati si asa m-am obosit ca seara nu ma mai puteam ridica de pe canape de rau ce ma durea spatele.Bebica e bine creste de zor bate in continuare in toate partile nu s-a intors cu capul in jos inca si cred ca nici nu se va intoarce cred ca stie ca voi face cezariana.
Stie cineva vreun leac natural pentru durerile de cap ca nu mai pot de cateva zile ma chinui..
Cateva incurajari pentru fetele care or sa nasca in curand ceva incurajari.
Roxanici super ideea ta sper sa treaca mai repede timpul si sa pun si eu poza puiului meu in album.Elyanne asteptam vesti,sa stim daca mai avem doi baieti pe listuta,numai bine va doresc.
Va pupic pe toate si va doresc o zi buna!!!
33+ARTHUR

wolf elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Elyanne acum am vazut ca santeti bine dupa ce am trimes mesajul,ma bucur ca or sa mai stea bebeii la caldurica,aveti grija de voi.
33+ARTHUR

wolf elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

bravo elyanne!! ce maternitate e in renovare?

kitty si eu am aceeasi impresie: in fiecare zi cred ca e ziua cea mare ... cred ca e si nerabdarea de a ma intalni cu bb.

38+ Matei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by ioanaradu

bravo elyanne!! ce maternitate e in renovare?

kitty si eu am aceeasi impresie: in fiecare zi cred ca e ziua cea mare ... cred ca e si nerabdarea de a ma intalni cu bb.

38+ Matei Stefan

Cantacuzino.


si multumesc mult.
Al meu sot mi-a spus ca parca vede ca ma apuca 39 de sapt. dupa cat ne-am stresat ca nu ajung nici pana la 34 de sapt. Nu prea cred... ca nu mai au loc... asa simt eu. Dar sa ajung la 37, sa scoata firul... si gata... pot sa nasc linistita... Deci inca o sapt. satu stresata


Eliana (36 sapt.) cu Mihai & Andrei
www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena (23 octombrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Neata burtici,
Felicitari din nou Aiia, Andreea si Loradin
Sa va traiasca puiutele, sa va bucurati de ele si sa veniti cu bine acasa si pe la noi sa ne mai dati vesti.
Tzuna si Suzy punem majoretele la treaba
Eliyanne felicitari ca nu a trebuit sa ramai in spital, si spor la stat la caldurica inca putinel.
In sfarsit am reusit sa intru si eu pe grupul din yahoo si am pus doua poze cu bb. O sa devin mai harnica de acum incolo cum de la 1 intru in concediu, nu chiar de tot dar in cea mai mare parte.
Nu stiu cum sa fac sa apar si acolo cu userul de aici, nu cred ca se poate, ma rog, nu e o problema dar sa nu par o necunoscuta.
Si eu mai am contractii, unele dureroase, si destul de puternice, se intareste burtica precum fruntea. In special cand ma ridic de pe scaun sau din pat, imediat se intareste burtica. O sa incerc sa stau mai linisita.
Voi puteti intra pe prima pagina a site-ului? Eu nu am putut intra decat direct pe forum, si ieri si azi. E oare de la browserul meu?
Mamicile care deja ati nascut, vrem sa vedem poze cu bbeii, ce ziceti, mai treceti si pe la noi?
Va ,


Diana 30+, mami de Julie , 14.11.2003

Mergi la inceput