Mamici de martie - aprilie 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Buna dimineata

Ela multumesc mult de raspunsuri...ma duc azi sa iau...eu am cautat in Real dar nu am gasit....ma bucur ca esti bine si au fost alarme false...dar te rog stai linistita....ca sa-i fie bine la bebelina

Elyanne felicitari in primul rand pentru noua saptamana....ma bucur ca sunteti bine si ca nu ati ramas la spital...pentru bebei cu cat stau mai mult acolo la burti cu atat mai bine.... ai zis ca ne pui p[oze cu noul lock si cu burti ...asteptam

Kmi tu ce faci ...eu pregatesc si pentru tine niste majorete asa preventiv

Hai Suzy!

Hai Tzuna!

Hai fetelor cu surprize!

Eu ma duc sa fac o ciorbita ne auzim mai tarziu...parca vad ca pana ma intorc se mareste listuta de mamici si bebei

Diana 33+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

ELYANNEfelicitari pe cele 36 de sapt si iti doresc sa ajungi si la 39 poatea sa mai cresc si puiutii putzin


TZUNA



SUZY

PENTRU CINE NU SE ASTEAPTA DA SE INTAMPLA ASA PE NEPREGATIE......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Gabdyd vezi ca ti-am trimis un PM

Diana 33+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna dimineata!
Felicitari andreea, loradin si aiia pentru bebeluse, sa fie sanatoase si mancacioase!
Pe noi ne chinuie in contnuare mancarimile, la modul cel mai urat posibil si imi pare rau ca o sa ma prinda nasterea obosita. Si tocmai scapasem de insomnii.
Am vazut ca toate mamicile de pe forum de pana acum, cu exceptia lui vani, au nascut prin cezariana. Abia astept sa inceapa si nasterile naturale si sa ne povesteasca fetele cum a fost.
Am fost la control ieri, dar nu am aflat nimic deosebit; colul este "binisor deschis" insa doctorita zice ca asta nu inseamna ca o sa vina bebe mai devreme.
Asa ca astept.
Mult curaj suzy, tzuna!

37 + Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelac spune:

buna fetelor ce repede se schimba subiectul,eu m-am trezit cam somnoroasa si acum trebuie sa plec sa rezolv ceva cu masina.am bagat-o in service ,e gata si nu vor astia sa ne-o dea.ma duc peste ei ca nu mai suport fara masina.vreau si eu sa ma duc sa mai cumpar una alta si nu pot sa bat orasul prin tranvaie.azi ma duc la dr.o sa revin cu vesti.
postez si eupt.cele care au devenit mamici .

ionela33w cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor!
Aseara am trecut prn niste emotzii,am avut o ora de contractii lungi si dese pe care abia le-am potolit cu No-spa ,astazi mergem la dr si aflu cum e cu,colul,eu sper ca Edy sa faca bine sa mai stea in burtica insa numai Dumnezeu stie.
Tzuna tinem pumnii
Suzy bafta multa,sa fie totul super bine
la burtici

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 36+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Si eu la raport ....

Am fost ieri la dr. si se pare ca colul a inceput usor sa se deschida, deci nici la noi nu va mai dura foarte mult. La sfarsitul saptamnii viitoare e dr. de garda si cine stie, poate convingem si bebelusa sa apara in ziua aceea , desi ar fi prea frumos sa se intample chiar atunci.
Azi de dimineata m-am speriat putin, pentru ca am avut o scurgere mai puternica dar nu s-a repetat si a fost cam putin sa fie totusi lichid amniotic. Doar o alarma falsa.
Dar incep deja sa am emotii!!!!!!!!!!!

Si acum sa punem majoretele la treaba

in special pentru Tzuna, dar si pentru posibilele surprize ce vor aparea !!!
Andra, incearca sa te odihnesti ca sa mai ramana bebe o vreme la caldurica!
Elyanne - baietii tai sunt adevarati luptatori! Felicitari pentru cele 36 de saptamani!

Fetele - se ofera cineva voluntar sa ii trimit SMS din spital? Ca sa fie noutatile la zi, nu la o saptamana distanta


37+
AMR pana apare martisorul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Andra mai pune-i si pe baieti la treaba si tu stai linistita.
Selene deci ne pregatim si pentru tine.

Cria31+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

Selene poate ne intalnim la spital......cine e medicul tau?
Eu joi merg la control sa vad ce mai zice doctorul atunci...si mai sper sa numai plece la Bucursti decat in 9 cum a zis si bebelusa sa vina pana atunci......uf ce greu e cand nu stii ceve exact,,,,,,, mai asteptam

Asta e......

Karra 38+ MARIA CRISTINA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

selene, si orcare dintre voi , puteti oricand sa trimiteti sms sau sa sunati si la mine
edit: selene ti-am dat pm
Alexa36+ Ana Deliasi Silviu Ionut( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput