Mamici de martie - aprilie 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

nu merge ... ... cred ca nu stiu eu sa pun linkul ... mai studiez.

37+ Matei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

FELICITARI ADINA

SA-TI TRAIASCA ALEXIA SI SA VA BUCURATI DE EA !!!

Iti doresc refacere usoara si multa sanatate!!!



PT. FETELE CE URMEAZA SA-SI TINA PUISORII IN BRATE!!!

Noi suntem bine atat cat se poate si asteptam cu nerabdare sa vina acea zi si la noi!

laura32+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vcarmen spune:

FELICITARI ADINA SI BUN VENIT PRINTRE NOI BEBELINEI Sa iti dea DD multa sanatate si noroc.

Tzuna am uitat sa te intreb , in cit timp ai parcurs drumul de la Piata Victoriei pina la Piata Unirii? . ca mie mi-ar lua cel putin 2 ore . eu ma misc asa de incet incit as putea sa numar ulucile din gard

Carmen si bebe Andrei Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

ioanaradu: problema este cu linkul in sine, din ce imi dau eu seama e un link cu acces limitat din interiorul unei firme... cauta eventual domeniul firmei (ceva cu nume_firma.ro sau .com sau ceva de genul asta), pentru ca "http://reclama/" se rezolva doar din reteaua interna a firmei respective... Sau spune-mi cum se cheama si caut eu pe net

Diana 31+ cu ... Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

deci pompa este MEDELA mini electric. o gasesti la bebelusul tau si tot acolo gasesti si celelalte modele.


37+ Matei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Wow... Felictari Ghibuadina! Multa sanatate. Sa veniti repede acasa.
Alexia mult noroc si sa ai o viata frumoasa!

arissa asa s-a hotarat el la un mom. dat, ca nasc vinerea asta... Cred ca mai multa rabdare are el, decat mine...

ioanaradu linkuri catre siteuri ca si desprecopii sunt inlocuite automat cu "reclama" De-asta nu merge.
Cine vrea sa vada ce si cum, sa bage in loc de "reclama", "bebelusultau.ro"

Krissy eu nu prea imi dau seama de ce ma tem cand ma gandesc la nastere... de fapt acum nu prea ma tem... nu's normala... Imi fac atatea griji despre altele (sa nu nasc inca, sa nu mi se rupa colul de la cerclaj), ca nici nu mai am cum sa ma gandesc pana la nastere. Poate e mai bine, pt. ca atunci cand se va intampla sigur nu mai o sa am timp sa-mi fac probleme despre asta. O sa ma concentrez la ce spun restul din jur... si o sa fie bine.
Cred ca ma tem sa nu ajung la cezariana. Atat.


Eliana & (35 sapt.) si Elena (23 octombrie 2004)www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">
S-a mai nascut o stea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Adina a nascut azi pe la 13, desi apa i s-a rupt azi-noapte .A mers la spital, dar pt k nu incepusera contractiile au lasat-o pana la pranz.Eu am crezut k este o gluma cand m-a sunat sotul ei si 5 minute nu am vrut sa cred .Mi-a dat-o si pe ea la telefon, dar credeam k se preface....Ieri fusese la mine si spunea k e nerabdatoare sa isi tina bebelina in brate , k i se pare k mai are o multime de asteptat pana pe 27 martie cand era programata la cezariana.Acxum am vb din nou cu ea si incepe sa se dezmorteasca din anestezie si sa o doara.Bebelina re 2,300 kg, intelesesem eu gresit 2.800 si seamana cu gabi, sotul ei.Va tin la curent cu vestile despre ele.

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Mersi, am gasit link-ul:

http:// www . bebelusultau . ro /produse.php?categorie=Pompe+pentru+san

(fara spatii)

si de acolo va uitati la fiecare firma si model...

Eu personal mi-am luat o pompa manuala, de la farmaciile Dona, a fost 155 ron, si contine pompa, 2 recipiente de 125 ml (unul atasat la pompa si unul cu biberon), ceva protectie de silicon pt san, si inca un capac pentru recipiente. Nu e ceva firma celebra, eventual cand ajung acasa (acuma sunt la munca) va spun si ce firma e...

Diana 31+ cu ... Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuizaS spune:

...uite pentru cine fac galerie si uite cine naste

Ghibuadina sa va traiasca sa fiti sanatosi amandoi si sa va refaceti repede tu si bebe dar ce s-a intamplat ca m-apuca spaima ca si eu sunt in 34 sapt si inca nu am bagajul gata....

Fetelor o sa ma credeti nebuna dar eu nu azi noapte .... noaptea trecuta tot visam ca scriam pe forum si toata lumea o felicita pe Adina pt nastere.....incat ieri cand am intrat pe forum m-am uitat in ce saptamana e Adina si am zis ca nu se poate ca m-am ticnit.....

Bravo Elyane mai tine-i la caldurica

, si



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amma23 spune:

Mama, chiar surprize.
Felicitari, Adina! Sa-ti traiasca Alexia , sa fie sanatoasa, somnoroasa, mancacioasa.
Krissy, chiar ma gandeam la tine zilele astea. Vroiam sa te intreb de CD-urile pe care ziceai ca le-ai primit pentru travaliu. Poti sa-mi spui cum se numesc, cine e autorul? Ma gandeam ca nu te mai prind inainte de nastere
Elyanne,Roxanici v-am notat numarele de telefon, asa ca va anunt pe voi cind o fi .Sper ca e ok.
De ce mi-e frica? Ca nu se intoarce puturosenia asta de copil.Al meu e tot in fund si mi-e groaza de cezariana.Ar fi chiar culmea, ca io tot sunt fan naturism. Sper din tot sufletul sa nu fie nevoie. Deocamdata cred ca tot capsorul e in stanga sus. Asa-l simt.Vedem si maine la nenea doctorul. Tineti-mi pumnii. Si eu il simt tot in partea de jos sughitand, asa ca nu stiu exact cum sa interpretez asta.La ecografie mi-a zis ca e cu spatele catre dreapta.Ma gandesc la toate variantele, poate sta asa, fiindca eu dormeam tot pe stanga si sta si el pe burta.De citva timp am inceput sa mai schimb si pe dreapta, poate incearca ceva miscari ca de doula luni tot asa e. Zici ca am innebunit, sa ma vedeti prin casa cum incerc sa-l conving sa se intoarca, da' daca-i berbec (ca tac'su) pot sa-mi tot racesc eu gura.
Si mai am un stres: Sa fie sanatos, sa fie totul in regula cu el. De dureri nu mi-e frica...inca.da' daca nu stim cum e...e normal.Vedem atunci, vorba Elyannei (cred) ...de scos tre' sa-l scoatem.
Kile, am Doamne-ti multzam. 20 kile, atata am luat.Au inceput sa ma doara talpile, daca ma plimb mai mult de 1-2 kilometri am pus-o, abia mai pot pune talpile jos.Tre sa stau o tzara in pat sa-mi revin. Asa-mi trebuie daca nu ma pot abtine.


Amma35+

Mergi la inceput