Mamici de martie - aprilie 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina.todor spune:

Buna fetelor!
Felicitari noilor mamici si multa sanatate si refacere cat mai rapida!
Raportez noapte neasteptat de linistita, am dormit pot spune chiar foarte bine.
Ieri am fost la dentist si mi-a rezolvat caria care ma durea. Pe viu ca sa nu ma anestezieze. Dar acu sunt foarte bine ca nu ma mai doare maseaua si sunt mai linistita.
Azi merg la clinica sa monitorizam starea de bine la BB, deabea astept sa vad cum se simte, sper ca bine.

Va pup Doina 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Sa va dau o veste buna.....Ghibuadina: a nascut
Alexia a venit pe lume cu 2,800 kg la 34 de sapt prin cezariana si amandoua sunt bine sanatoase. a nascut la maternitatea din Medgidia, cu Dr Balasa Eduard
Sa ii uram Alexiei bun venit pe lume, iar parintilor multa sanatate si pricepere in cresterea si educarea ei

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Uau! A nascut Adina... si aveam DPN-uri-le apropiate!!!

FELICITARI ADINA PENTRU BEBITZA VENITA ASA DE REPEDE PE LUME! REFACERE USOARA SI RAPIDA SI SANATATE TIE SI BEBELINEI!

Rebiana 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Surprize surprize pe la noi! ghibuadina, felicitari, dar ce grabita ai fost! Sa-ti traiasca puiul!

ioanaradu, am incercat sa intru si eu pe linkul de la tine, dar nu merge.

danuta, mancarimile apar la multe gravidute. Mie mi s-au calmat doar cu comprese cu apa rece si creme. Tzuna foloseste ulei de catina.

elyanne, sotul tau nu mai are rabdare nici el?

Azi mi-am iesit din gandurile negre si am fost mai harnicuta...am facut chiar si o traducere, mi-am mai dezmortit neuronii.

Pun niste majorete, asa pentru orice eventualitate, ca nu se stie ce surprize mai avem azi.



36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Tzuna am citit ce ai scris despre ce ai mai aflat la curs. Multumesc pentru informatiile despre ture. In legatura cu trimiterea de la dr de familie, nu inteleg de ce ne trebuie; si, daca nu voi avea timp sa o iau, crezand ca mai e pana nasc... in fine, la inceputul lunii martie voi da o fuga la dr sa i-o cer, ca sa fiu sigura.

Rebiana 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_lia spune:

Felicitari Adina!!! Multa sanatate!

Mie deja mi s-a facut frica. Chiar aveam acelasi DPN, pe 1 aprilie. Ma duc sa iau putin aer, sa-mi revin, ca sunt un pic socata.


Lia 34+ Cand vine Iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Felicitari Ghibuadina!
Si multa sanatate tie si !

Multe se mai intampla... ma iau emotiile la fiecare... si cand ma gandesc ca sunt printre ultimele care o sa-si tina in brate...

Eu tocmai mi-am luat inima in dinti si am confirmat participarea la un team building in Poiana Brasov in 8,9 si 10 martie, o sa fiu in 33+... sper sa nu fie prea frig, si activitati in aer liber prea multe n-o sa fac... dar nah, in cel mai rau caz respir aer curat in timp ce ma uit la televizor 2 zile

,

Diana 31+ cu ... Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Bine v-am regasit fetelor, si ce de vesti bune intre timp!

Felicitari Vani, Paula,Mada_rozz si Adina (ce surpriza, ce s-a intamplat?!), sa va traiasca grasuneii, sa fie sanatosi si mancaciosi, iar voi sa va refaceti bine si repede! Va asteptam cu nerabdare cu detalii!

Totodata, multa bafta si nastere usoara fetelor care au programata cezariana si celor din capul listei, ce multe suntem pe ultima suta de metri!

Am intrat si eu in saptamana 38 si nu-mi vine sa cred nici mie. Dar sunt bucuroasa ca in sfarsit am incheiat cu serviciul, sunt in concediu medical pana la nastere. Era si timpul, pentru ca luni eram dilatata 2cm si cu colul moale in continuare, desi nu prea am contractii, dar se pare ca activitatea si-a spus cuvantul. Sunt fericita si ca bebelusha mea e intoarsa in pozitia de "lansare", si nu mai are cum sa se intoarca, asa ca sper din suflet la o nastere cat mai naturala. Am vazut ca mai suneti care au bebelusii in aceeasi pozitie: capul jos, in stanga, funduletul in coastele din stanga si piciorusele in ficat . Deci vestile mele sunt bune, dar tare as vrea sa mai astepte macar pana pe 1 martie, sa ma odihnesc si eu un pic. Deocamdata ma trezesc tot la 5, ca pt serviciu, si asta dupa ce merg din 3 in 3 ore la baie, dar o sa incerc acum sa dorm si peste zi, cand mi-o fi somn.

In rest, totul este pregatit, iar bagajul e la usa. Am ales si pediatrul intre timp, dupa ce am facut programare cu trei doctori(aici se practica "interviuri" cu pediatrii inainte de nastere) si ne-am decis la un medic care e la o clinica din apropiere, si ni s-a parut cel mai atent, bine pregatit si realist. O sa vina si la maternitate, sa ia deja copilul in evidenta din primele ore.

Vreau sa pun si eu o intrebare, poate facem un "subiectul zilei"... De ce aspect va temeti cel mai mult cand va ganditi la nastere? Eu una sunt in faza in care nu mi-e frica de dureri, ca nu ma ajuta la nimic, o sa fie oricum si nu sunt prima nici ultima care naste. Teama mea e mai mult legata de bunul mers al nasterii, sa nu apara complicatii si bebelusa sa fie sanatoasa, asta e tot ce imi doresc acum! Deci ma concentrez mai mult pe deznodamant, nu pe proces in sine...

Va las acum ca m-am intins ca o zi de post (ca tot am intrat in postul Pastilor), va si sa auzim numai vesti bune!

Cristina 37, cu

Bebelusa
Babies are such a nice way to start people. ~Don Herrold

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

deci mai incerc o data ... asta este site-ul http://reclama/produse.php?categorie=Pompe pentru san si asta pompa o am eu http://reclama/detalii.php?cod=ME04
ia sa vedem daca merge acum ...

37+ Matei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



Ghibuadina...felicitari,si refacere rapida.
Asteptam vesti cand o sa poti!Moaaaama...2800...si asta la 34 saptamani ...o adevarata grasunica.Sa-ti traiasca !

Alexia,bun venit!Sa cresti mare si cuminte!

madaluta,in ce zi a nascut..azi?Si de ce asa repede?

Gata...eu ma duc sa-mi fac bagajul gata si sa-l pun la usa ca cine stie....

aaaa,stai sa mai pun niste majorete..



Pt mamicile mai grabite,care ne iau asa prin surprindere....



Mihaela33+

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput