Metoda Karitane pentru adormit bebelusii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Multumim!
Acu' dam print!

VARSTA DARIUS-THEODOR

POZE


Mary de Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebita06 spune:

Putin off topic(sau pe langa).
Sunt curioasa care dintre voi ati reusit sa trageti de limba pe mamele voastre/bunici referitor la modul in care decurgea o zi a lor cu bebeii. Sunt convinsa ca nu stateau atata cat stam noi cu ei si ca nu se chinuiau atat cu adormitul lor mai ales ca se pleca devreme la serviciu iar copiii ramaneau in grija bunicilor care se mai uitau din cand in cand la ei.
Am fost uimita sa aflu ca eu imi petreceam tot timpul mai mult in patut si ca imi placea!
Refuz sa cred ca atunci erau copiii altfel! Chiar si cei mici.
Nu ma intelegeti gresit, si eu am una bucata bambina care mi-a produs deja dureri interminabile de spate si care ma tine dupa ea non stop

Geo si
Bibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

ilenutza - articolul este in rusa, daca te intereseaza, anunta-ma si-ti dau link-ul
bebita06 - si eu mi-am pus intrebarea asta. Chiar ma gandeam oare cum am invatat noi sa adormim si sa dormim bine, posibil ca a fost asa cum zici tu, adica nu prea ne-au bagat in seama (nu ca au fost rai), doar ca asa ii invatau si pe ei - sa nu ne invete in brate si poate nu aveau timp destul si nu-si permiteau sa stea cu noi atata cat ar fi vrut ei.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Roxanae - felicitari si mult succes si rabdare in continuare!

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Cristina Goji:Indianul meu Tudor are 5 luni deja si am inceput diversificarea pentru ca nu-i mai ajunge sanul. Cred totusi ca e vorba de faptul ca atunci cand eram gravida ma mai trezeam noaptea pe la ora 3-4 cand venea sotul de servici si probabil i-am trimis vreo informatie de atunci. Are aceeasi ora de trezire 3-4 si nu adoarme nici in ruptul capului fara san. Mai nou se trezeste la ora 2 dupa ce adoarme pe la 11,30 si daca ii dau ceai se mai trezeste inca o data la 5 dimineata asa ca in loc de o trezire are 2 ceea ce nu e foarte incantator. Oricum azi am progesat si a adormit singur aproape de oboseala. Sa vedem dupa pranz cum va fi.

mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Aoleu, in rusa!m-ai lovit!

da' chiar si asa, exista traducere automata pe net si poate reusesc sa il traduc.da-mi linkul,pls!

Ile 19 si Victor ( 22 dec 2005)
www.onetruemedia.com/my_shared?z=1365dbc0fb60f4c8cb0a71&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz Victorash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

ilenutza - ti-am trimis link-ul in rusa cu privire la somnul copiilor 1-3 ani, asta il vroiai, nu? Pe PM.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Da' ce oarba pot sa fiu. Deci fetelor, pentru copiii mai mari de 1 an autoarea articolului recomanda cartea lui Elizabeth Pantley “The No-Cry Sleep Solution“.


Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am mai gasit unele sfaturi legate de somnul copiilor www.keepkidshealthy.com/parenting_tips/sleep/index.html" target="_blank">aici

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Mamici, am intrat sa va anunt ca in cazul nostru metoda s-a dovedit a fi un succes. In sfarsit bebe al meu adoarme singur (in 3 minute) si doarme (ziua 1 - 1,5 ore, deocamdata), ceea ce nu facea nici cand era nou-nascut. Noaptea se trezeste o data, mananca si adoarme iar pana dimineata.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput