Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Na ziua la toata lumea!
Am scris o gramada si s-a pierdut tot ... s-a dus in eter

Am zis sa semnez si eu condica aici ca iau bataita de la Marce... am vaz't eu ca de cand e graviduta e periculoasa!
Stai nu da, ca glumesc!

Alex, merci pt mandat o sa verific zilele astea! Sa stii ca m-am tinut de cuvant cu ce-am promis!
Eu una nu pun in aceeasi oala pe toata lumea, drept dovada eu inca mai sper sa ma recasatoresc, poate chiar sa mai fac un al 3-lea copil, sau chiar sa am altii gata facuti, sunt deschisa oricarei optiuni si las in seama lui Dzeu toate astea! DAR acum stiu exact ce vreau si n-o sa ma multumesc cu mai putin!... si stiu sigur ca se si poate!

Fetelor, ma bucur ca v-a placut sunculita si mai dam si data viitoare... sa vedem pe unde!

O sa scriu probabil telegrafic pt ca nu prea am timp, s-au afisat si testele nationale ca acusica vine si capacitatea si nu vreau sa-mi fac cine stie ce griji deci trebuie sa-mi meditez personal fata din dotare care da capacitate anul asta!

Pupici optimisti la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE
eu nu scot pe gaurica aia mica, 4 kile de brontozaur!Clar!

Stiam eu de ce rad.

quote:
Originally posted by Miha68sau chiar sa am altii gata facuti

Bravo! Poate vin in petit. Ups Sper sa nu te superi. Multumesc mult!

Marce, vezi daca nu te-am mai tinut treaza, nu ai mai facut noapte alba.

Ps: incerc sa ma reprofilez. Asta inseamna ca pe langa ca stau mai mult locului, intru dimineata si seara fac program de voie.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Marce, tu stii ce e mai bine pt tine... insa nasterea nu-i chiar asa de grava cum se vede. Cezariana insa da. Poate am mai zis-o, dar dupa o nastere normala si o operatie de chist (care seamana cu cezariana) cand trebuia sa nasc a doua oara, au vrut sa-mi faca cezariana, si am preferat nasterea normala si a doua oara... cred ca am spus totul cu asta, nu?
Miha, spor la pregatiri pt capacitate!!!
Yagmur, mi-a placut numele de "terorist"


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Gabi, sar'na! O sa am ceva de muncit ca astia au scos cate 100 de teste la fiecare materie...adica 300 la toate, in 5 luni!?! Ma rog...

Alex, nu ma supar! Primesc, da' faci profilu' omului dinainte! Mai ales ca stii tu cam ce vreau eu!

Brenda, mare ispita mi-ai lasat in casa... ieri am mancat bombonele d-alea bineinteles!
Marce, sa nu uiti... cand mai ai timp te mai astept asa inopinant sa mai stam la o vorbulita

Va pupic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Alex, stia!
Sa stii k nu ma tii tu treaza de obicei. Dak nu pot dormi asta e. Ieri in schimb, am ajuns la ora 8 seara acasa si ma durea burta destul de naspa. Asa k mi-am impus sa nu mai stau pe net deloc si m-am intins in patutz...k asa a ordonat sefa-brontozaur! Si pt k eram si obo ...am adormit mai repede.
Si sa stii k mi-am cumparat Sab Simplex pt adulti de cind ai zis prima oara de el si am tot luat de atunci, cind am mai simtit nevoia. A fost bun ...dar duminica, dupa usturoiul ala... am rontait aproape o folie intreaga si ....nimic! Nici cu lapte...nici cu nimic nu a trecut! Am zis k mor... Offf...si stiam k in perioada asta nu trebuie sa maninc usturoi, ceapa...d-astea...k mai rau imi fac! (desi la inceputul sarcinii mincam in disperare si nu aveam nimic. era una din pofte...culmea!)
Gabi, felicitari! Esti/ai fost curajoasa... Eu nu cred k il voi face vreodata pe al doilea...doar sa imi spele cineva creierul f bine, cu ceva solutie cu clor sau kiar mai rau... Oricum, k mamica singura, unul e suficient, zic eu.
In alta ordine de idei...si intr-un caz si in celalalt tot poti avea complicatii, tot se taie muschi... Aaa...k imi ramine cicatrice, pe mine nu ma derajeaza asta. In privinta refacerii, stiu persoane care s-au refacut execelent dupa ceza si acum sint in cea mai buna forma. Cred k depinde de fiecare organism in parte. Oricum...maica'mea s-a chinuit rau de tot cu mine, nascuta normal, dupa travaliu de 16 ore...cind erau cit pe ce sa ma scoata cu forcepsul. In familia mea...din bunici in strabunici...femeile au tot avut probleme nascind normal si s-au chinuit. Nu cred k eu voi fi exceptia...
Si in alta ordine de idei... dak te taie aiurea pe terminatiile nervoase care mai sint acolo...adios "mare O"!
Oricum, dr la care sint e super chirurg. Am vazut ce-a iesit din mina lui si mi-a placut.
Miha, vin cind ma primesti, cu cea mai mare placere. Ahhhh... kiar vroiam sa iti spun "felicitari" pt Denisa...pt felul cum ai crescut-o... e o fata foarte educata, isteata si cu mult bun simt. Iar relatia pe care o ai cu fetele tale, e super! Bafta cu pregatirea!


pup


Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ce-mi place atmosfera de la noi din club! S-au deschis sufletele, s-au dezlegat limbile ...

Miha, astept numarul de cont! Daca nu sunt on pe mess, lasa-mi-l off, ca-l gasesc eu. Te stiu o optimista si mai stiu ca, daca se va ivi omul potrivit, nu vei astepta cei 3 ani promisi !
Marce, mi s-a parut burtica ta o idee mai mare, plus ca era mai in spate. Faptul ca alegi sa faci cezariana nu mi se pare de condamnat, pentru ca eu am gresit nefacand si-am tras mult timp dupa aia. Nu e obligatoriu sa ai de suferit dupa o nastere normala, stiu cazuri in care copiii s-au nascut usor si fara taieturi pe pielea mamei , insa e mai bine sa nu risti. Imi place numele pe care l-ai ales, Lara se numeste si fiica unei prietene din Germania.

Ameera, daca banii pe care ii obtii acum iti sunt de-ajuns pentru tine si Sara, pastreaza timpul liber pentru voi doua. Insa daca nu esti sigura ca vei avea acest venit si mai tarziu, accepta noul job, te vei descurca oricum.

Eliza, nu te epuizeaza atatea ore la birou? Eu abia astept sa treaca cele 8 ore sa ajung acasa sau prin oras, dupa treburi. Insa e important sa fii impacat cu decizia pe care o iei, pentru ca nu numai prin copii trebuie sa ne simtim implinite.

Am avut musafiri, abia acum trimit mesajul, desi l-am inceput mai devreme de ora 2, revin mai pe seara, acum fug la cumparaturi!

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mey,io-s invidioasa.....rau......pai bine,Miha,am vazut io si cind am pelcat de la tine ca ai invitat=-o pe Marce,vad ca si acum ii faci invitatie la tine....da' numa' pe Marce o preferi? Bineeeeeeeee........

Mie imi sosi o prietena in vizita si abia acu' a plecat,si io asa as fi dormiiiiit,........acum mai bantui pe aici,ca se face de 5 si vine copila de la scoala,dupe care tre s-o duc la antrenament.

Mey,ati rezolvat cu Miha,oameni buni? Ca ne scartaie jocul,Miha,verifica contu' ala,ca poate ai sarit vreo cifra.....

In alta ordine de idei,am inteles ca vrea si Yana in joc.
Ce idei aveti? Cum le putem introduce in "sistem"? Si pe ea si pe Bagheera?


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran
Mey,ati rezolvat cu Miha,oameni buni? Ca ne scartaie jocul,Miha,verifica contu' ala,ca poate ai sarit vreo cifra.....


Trimiteti mai bine mandat postal, sigur tot la ea ajung. Asta si e ideea.
Fetele noi se adauga la lista, nu? Daca vor sa recupereze din urma e alegerea lor, daca nu, cum a spus Ril. Nu cred ca are nimeni vreo obiectie.
Eu am plecat, am trecut sa va salut. O zi frumoasa tuturor!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Ce harnici sunteti, vad ca se umplu paginile intr-o veselie...

Multumesc pentru raspunsurile voastre, mi-a prins bine sa aud si alte pareri si m-a ajutat sa-mi dau seama mai bine ce vreau, chiar daca este opusul a ceea ce ati spus voi, majoritatea . Pentru mine, aspectul financiar nu este chiar asa de important incat sa justifice compromisurile pe care ar trebui sa le fac. Eliza spunea ceva de cariera, dar pentru mine cariera inseamna sa continui tot ceea ce fac acum, pentru ca serviciul pe care il am acum imi aduce implinirea profesionala pe care o doresc. Si, chiar daca e mai importanta calitatea decat cantitatea, timpul petrecut cu Sara e prea pretios pentru mine ca sa renunt asa usor la el. E adevarat ca va trebui sa fac eforturi ca sa ajung rezolv si problema financiara, dar asta nu inseamna ca Sara se va alege cu o mama ingandurata si mereu apasata de griji, pentru ca munca pe care o fac imi aduce suficiente satisfactii ca sa accept acest inconvenient.

Eu am crescut dupa principiul ca daca ceva poate fi cumparat inseamna ca nu e cu adevarat important. Sper ca si Sara va intelege lucrul acesta, si ca ne vom putea bucura impreuna de o multime de lucruri care nu costa nimic. Oricum nu se pune problema ca ii va lipsi vreodata ceva, pentru ca voi putea sa ii ofer tot ce isi va dori... in limitele rezonabilului. Iar daca voi vedea ca nu e asa, imi voi reconsidera decizia.

Marce, . Si eu sunt la fel, pentru mine conteaza mult sa am timp sa stau sa smell the roses, ca sa zic asa.

Inca n-am dat un raspuns, ma mai gandesc, dar cred ca m-am hotarat. Oricum, nici situatia de acum nu e asa grava, daca am timp de forumat inseamna ca nu muncesc chiar asa de mult


Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Marce, tu stii ca eu am facut cezariana la Anca, da? Deci pot sa-ti spun exact ce s-a petrecut, cum s-a petrecut.
Mie mi-a recomandat cezariana din prima pentru ca mi-au descoperit la o ecografie ca am uter septat (o membrana care imparte uterul in doua). Nici acum nu stiu daca motivul este real, habar n-am daca intr-adevar am acea membrana, dar eu una oricum as fi cerut cezariana. Stiu ca nasterea naturala e cea mai buna in general, insa eu am preferat operatia. De frica, angoasa, habar n-am. Ideea e ca nu concepeam sa nasc natural. Pitici pe creier.
Recuperarea a fost dificila in primele 2 saptamani. Au fost fete care s-au ridicat imediat dupa cezariana fara dureri deosebite.. Eu insa eram cea mai "dificila" din salon in sensul ca in momentul in care m-am ridicat, am simtit ca mi se taie aerul si ametesc. Oricum, fara prea multe detalii sordide.. In vreo luna eram ok, in doua luni puteam sa si ridic greutati usoare. Daca vrei detalii exacte, proceduri, intreaba-ma. Ideea e ca nasterea in sine si perioada de refacere trec extrem de repede. Si acum cand ma gandesc in urma, perioada asta mi se pare o clipa care a trecut pe nesimtite..

Mergi la inceput