Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Buna ziua!(toata ziua)
Ameera, asta e inceputul. Hi-hi...De acum nimic nu va mai fi la locul lui. Eu impatur hainutele alea mici toata ziua daca-l scap la raftul lui de haine. Si sa scoata ciorapii mei si prosoapele este un adevarat deliciu ptr el.
Yagmur, pana la primul "mama" te vei bucura prima data de primul zambet larg, si apoi de primul "cuvat". La Claudiu a fost "dai" si radeam de el ca uneori zicea "dai" cand era ora de masa, de parca ziceai "dai" papa?
Oricum "mama" cei mai multi copii spun mai repede, desi sunt si care spun "tata" prima data. Al meu se pare ca mi-a testat asteptarile.
Alma, nu ai inteles bine, si asta este, poate nu am lamurit eu. Nani va pleca in Gemania (dar nu chiar acum) iar Monika este fata cu care sunt eu acum. Ce sa-i faci, bine ca nu le incurc eu.
Salut si restul gastii cheers] si mai dau pe aici, desi am o zi incarcata. Si eu stau pe forum.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by R_MARCE

Neatza...ma bag si eu la cafelutza...si recunosc! am si papat, k imi era fomitza.
Yasmine, incet incet se aranjeaza lucrurile si o sa se pronunte si divortul. O sa reintre totul in normal in viata voastra.
Fetelor si nu numai...nu vreti sa ne vedem cind vine si Yasmine? De ex simbata viitoare...dak si ea are timp, bineinteles. Facem poze...stam de vb...o sa fie super!
Ce zici, Yasmine? Ai timp si de noi intr-una din zile? (si cu ocazia asta ne cadorisesti cu hainutele...eu ma abonez la cele pina intr-un an)
Gabi, dak faci gaska pt una bucata "iepuroi"...conteaza pe mine (noi)!
Ioana, pina la urma asa e...Hainutzele mari ii vin si dak e mica si dak e mare. Dar sint asa dragutze toate, k imi vine sa o schimb ma doua orem doar sa fiu sigura k le poarta pe toate!
Miha, tu faci front comun cu mama?

Pup si pe restul lumii...si ne vedem mai incolo un pic,

Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!




Cu mare drag sambata viitoare, dati-mi un numar pe PM cu cine sa iau legatura, si stabilim cind si unde, eu voi avea cine sa ma plimbe prin Bucuresti, si daca nu au ei timp iau un taxi, ma descur ca sunt mare :)

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K
Am sa anunt cand organizez vanatoarea pt iepuroi
Va asigur masa, cazare, arme, munitie si baby-sitting!


Gabi am uitat sa spun ca stiu sa vanez, in tinerete am avut si...pusca . Asa ca daca imi permiti, le scutesc pe fete de o munca inutila.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Vad ca vorbiti de intalnire... Yasmine, numai sambata esti in Bucuresti ? As fi vrut sa vin si eu, dar sambata fratele meu isi boteaza fetita, deci n-am cum sa vin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Marce, nu fac niciun front cu nimeni, abia dupa ce-am scris m-am uitat la postarea aia unde spuneai cine cat a zis... hai ca mai pun 50g ca sa fie treaba oabla... e ok asa?

De intalnire nu stiu acu' ce sa zic, ca vreaaaaaaaaaaau si eu!!! Da' sambata e zi de munca la mine! Dar spuneti-mi si mie pe la ce ora si unde ca sa-mi decalez eu programu'!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Alex2

quote:
Originally posted by Gabi_K
Am sa anunt cand organizez vanatoarea pt iepuroi
Va asigur masa, cazare, arme, munitie si baby-sitting!


Gabi am uitat sa spun ca stiu sa vanez, in tinerete am avut si...pusca . Asa ca daca imi permiti, le scutesc pe fete de o munca inutila.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...



mersi Alex... de fapt la arme ma pricep si eu, am facut tir sportiv in tinerete O.k., haideti cu totii cu mic cu mare la vanatoare, tu il vanezi, noi ne ocupam de Bubu:)

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Gabi si Alex io-l dezbrac de blana (ca sa nu zic il belesc, sa nu se inteleaga altceva) ma pricep la astea, eram ce mai mare taietoare de oratanii in copilarie, multi zic de acolo mi se trage cu stomatologia, ma certam cu mama cine sa taie gainile de prin curte sambata pt. supa, si iepuri am taiat, numa miei nu pot, brrrr.
Gabi nu am inteles cine e evreu la voi in familie, tu sau ex.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Alex2

Buna ziua!(toata ziua)

Oricum "mama" cei mai multi copii spun mai repede, desi sunt si care spun "tata" prima data. Al meu se pare ca mi-a testat asteptarile.
Alma, nu ai inteles bine, si asta este, poate nu am lamurit eu. Nani va pleca in Gemania (dar nu chiar acum) iar Monika este fata cu care sunt eu acum. Ce sa-i faci, bine ca nu le incurc eu.
Salut si restul gastii cheers] si mai dau pe aici, desi am o zi incarcata. Si eu stau pe forum.

Alexandru




Primul cuvant al lui Robert era mama. Isi punea degetutul pe gura mea si spunea mama... avea vreo 7-8 luni, eram topita... pana in momentul cand mi-am dat seama ca mama era de fapt ham-ham, si copilul cerea mancare

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

quote:
Originally posted by Yasmine

Gabi si Alex io-l dezbrac de blana (ca sa nu zic il belesc, sa nu se inteleaga altceva) ma pricep la astea, eram ce mai mare taietoare de oratanii in copilarie, multi zic de acolo mi se trage cu stomatologia, ma certam cu mama cine sa taie gainile de prin curte sambata pt. supa, si iepuri am taiat, numa miei nu pot, brrrr.
Gabi nu am inteles cine e evreu la voi in familie, tu sau ex.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/



Eu sunt. El e reformat, copiii sunt botezati, dar dupa mama tot evrei sunt.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

quote:
Originally posted by Yasmine

Gabi si Alex io-l dezbrac de blana (ca sa nu zic il belesc, sa nu se inteleaga altceva) ma pricep la astea, eram ce mai mare taietoare de oratanii in copilarie, multi zic de acolo mi se trage cu stomatologia, ma certam cu mama cine sa taie gainile de prin curte sambata pt. supa, si iepuri am taiat, numa miei nu pot, brrrr.
Gabi nu am inteles cine e evreu la voi in familie, tu sau ex.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/



Eu sunt. El e reformat, copiii sunt botezati, dar dupa mama tot evrei sunt.

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)





Sunt evrei, ai dreptate.

Asta imi aduce aminte de cea mai buna prietena a mea din Lugoj, care era evreica, mergeam la ea de toate sarbatorile evreiesti, mamaaa ma apuca nostalgia, frumos mai era, ea venea la mine de Paste si de Craciun. Tatal ei era pocait, si de Craciun veneau de la biserica de pocaiti si le cantau sub balcon.
Cum se impacau toate religiile atunci, oare de ce azi nu se mai poate?


>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput