Clipe din trairile sufletelor noastre...(15)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Brenda, nu te agita pentru analizele-alea! Cu tratament adecvat si putin regim totul va intra in normal. Nu-ti face ganduri negre!

Alex, felicitari pentru primul "tata" al lui Bubu! Cat despre Monica... n-am prea inteles. Nu e sigur ca se casatoreste in Germania? Parca asa ai zis. Sau e vorba de altcineva ?

Yasmine, e bine ca ex-ul tau nu va putea vedea copiii decat supravegheat, in felul asta stai si tu mai linistita. Si poate va locui cat mai departe de voi, sa il vezi cat mai rar! Drum bun si sa realizezi ce ti-ai propus in calatoria asta in tara! Poate te intalnesti si cu fetele din Bucuresti.

Sa aveti o zi cat mai buna!

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yasmine, felicitari! Ce bine ca nu ai grija programului de vizita!
Alex, bravo lui Bubu!!!!
Brenda, cand vorbesti cu dr-ul?
La noi ieri alt circ cu iepuroiul, ne-am urlat un pic reciproc, se pare ca in weekend el cu ma-sa duc o campanie puternica anti-mami, tot ce le asigur eu copiilor, ei spun ca n-are nici o valoare. Nu stiu ce sa fac, mi-e groaza sa nu-mi influenteze prea tare copiii, ca sunt mici inca

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Neata. Sunt la a doua ceasca cu cafea, dar tot nu ma trezesc. Voi nu vreti concediu ? Eu sigur vreau, dar nu se poate.:))
Brenda, sunt convinsa ca totul se va rezolva.
Alex,, imi imaginez cat de emotionat ai fost. Imi aduc aminte cand a spus Cata prima oara "mama"...
Yasmine, partea buna e ca va vedea copiii numai sub supraveghere.
Ameera, asta e inceputul. Dar e amuzant, dupa ce te enervezi pe moment pentru nazbatiile lor. Imi aduc aminte cand mi-am gasit cardul in floppy. Nu stiam de ce nu mai intra discheta...
Marce, mi-a placut cu pachetele... Eu zic sa-l iei doar pe ala pentru bebe mare.
Va doresc o zi cu soare, chiar daca afara e innorat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Neatza,
Nu stiu cum intru eu pe forum sa postez chiar inainte de masa lui Luca, asta ca sa scriu repede, repede...
Alex, felicitari ptr primul "TATA". Imi imaginez cat de emotionat ai fost... Si eu astept sa-l aud spunandu-mi Mami dar mai este cale lunga pana acolo...
Brenda, o sa fie bine pana la urma.... sa te tii de tratament si o sa vezi cat de bine o sa te simti.
Yasmine, e mult mai bine asa; sa nu poata sa stea nesupraveghiat... ai scapat de programul de vizite
Gabi, eu nu cred ca cei mici pot fi influentati de ex. Stai linistita!
Marce, ce de laptic ai acasa.. as putea sa ti-l beau si eu; consum un litru zilnic... intotdeauna mi-a placut sa beau lapte. De fapt, apa nu prea beau (stiu ca nu este bine), dar laptic cat incape.
Ameera, acuma sa te tii.... Sara o sa inceapa sa exploreze tot... dar o sa fie fun. Si eu ma gandesc ca Luca va "distruge" mica garsoniera.. la cat de activ pare acum la doar o luna..
Alma, Ioana va trimitem pupici
Am promis ca va povestesc de iesirea mea. Deci, eram in discoteca vreo 40 de colegi... a fost chiar frumos sa ma revad cu ei. Toti expatii (sefii) ma intrebau cand ma intorc... de parca nu fac fatza fara mine
Eu care nu suport muzica house am dansat totusi; pana m-a durut operatia.... mi-au promis colegii ca in fiecare luna ma vor scoate in oras... cina si apoi dans.
Cand am ajuns acasa, si Danutza si Luca dormeau dusi. A fost cuminte, nu a plans...
Gata.... s-a trezit... fug la treaba
PupYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Merci de imbarbatari.
Yagmur, problema va fi ca va trebui macar odata pe an sa ma deplasez cu copiii la Cluj sa-l vada, si pe buni si pe bunu, etc. Macar voi fi de fata, chiar daca mi-mi place atit de mult perspectiva asta.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata!
Ieri am chiulit de pe forum, n-am prea avut timp nici de mine, la birou se-aduna una alta si-acasa chiar n-am avut timp sa deschid pc-ul. Imi motivati si mie absenta?

Yasmine, buna, citeam postarea ta si m-a bufnit rasu' la "smorio" ... in alta ordine de idei nu prea stiu ce s-a intamplat insa m-am speriat cand am citit ce diagnostic are tatal copiilor!
A propos de paturi suprapuse, am si eu de gand sa-mi iau candva in viitorul cat mai apropiat, pt Denisa si in viitor sa stea si Thea cu ea... dar parca vad ca patesc ca tine si dorm cu cea mica sa fiu sigura! . Oricum Denisa vrea!

Ce dragut! A zis Bubu pt prima data "tata"!!! Sau ma rog, asa cu dedicatie, ca am inteles c-ar mai fi zis! In rest, nu ma bag pen' ca habar n-am!... sau am alte pareri, da' "e" ale mele

Brenda, deci acum stii care e raspunsul la atipeala ta... surmenaj ce sa mai! O sa trebuiasca sa faci cumva sa-ti revii! In primul rand ia tratament si dormi cat mai mult, mananca sanatos si lasa dietele ca te vrem in primul rand sanatoasa! Cand o sa ai analizele super atunci te-apuci si de dieta! Sa te faci bine cat mai repede si cel mai important: nu te stresa ca nu e nimic grav, se rezolva!

Marce, intru si io la pariu! Eu zic: 3,350 kg ... tu nu da, ca eu doar zic! Si ce e peste 3kg e super bine!Zau!

Yagmur, daca ai dansat si te-ai simtit bine inseamna ca esti ok, ceea ce e super!! Pt ca si Luca o sa se simta f bine, linistea mamei = linistea lui bb!

Ameera, eu mi-am acoperit doar prizele, in rest nimic, are Thea asa o dexteritate cand se dezechilibreaza ca ma uimeste. Ma uit la ea la tot ce face dar o las singura si daca pica nu ma sperii pt ca-si plange de mila imediat! Daca ma fac eu ca n-am vazut, se ridica si pleaca mai departe!

Alma, si deci pana dupa sesiune nu dai pe la B? Tre' sa ai tu un picut de ragaz intre 2 ex! Hai mai gandeste-te!

Gabi, ce face iepuroiu' tau e ultima zbatere, n-are ce sa mai faca si ataca asa miseleste! Ca doar e clar ca nu din dragoste pt copii face ce face! E modul lui de a arata ca el e in control! Se va potoli, o sa vezi! Doar ca nu chiar acum... din pacate! Iti doresc multa rabdare si intelepciune sa poti ajuta copiii sa inteleaga ceva din razboiul asta!

Va pup pe toti! O zi super s-aveti!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Multumesc Miha, (si pt ceilalti) sper sa aveti dreptate. De fapt cred ca nu de la el vine toata treaba, ci de la ma-sa.
Marce, eu zic 3,400

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Neatza...ma bag si eu la cafelutza...si recunosc! am si papat, k imi era fomitza.
Yasmine, incet incet se aranjeaza lucrurile si o sa se pronunte si divortul. O sa reintre totul in normal in viata voastra.
Fetelor si nu numai...nu vreti sa ne vedem cind vine si Yasmine? De ex simbata viitoare...dak si ea are timp, bineinteles. Facem poze...stam de vb...o sa fie super!
Ce zici, Yasmine? Ai timp si de noi intr-una din zile? (si cu ocazia asta ne cadorisesti cu hainutele...eu ma abonez la cele pina intr-un an)
Gabi, dak faci gaska pt una bucata "iepuroi"...conteaza pe mine (noi)!
Ioana, pina la urma asa e...Hainutzele mari ii vin si dak e mica si dak e mare. Dar sint asa dragutze toate, k imi vine sa o schimb ma doua orem doar sa fiu sigura k le poarta pe toate!
Miha, tu faci front comun cu mama?

Pup si pe restul lumii...si ne vedem mai incolo un pic,

Marce 35+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, Lara-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Mersi Marce! Am sa anunt cand organizez vanatoarea pt iepuroi Va asigur masa, cazare, arme, munitie si baby-sitting!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

quote:
Originally posted by Gabi_K

Mersi Marce! Am sa anunt cand organizez vanatoarea pt iepuroi Va asigur masa, cazare, arme, munitie si baby-sitting!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)


Esti mortala, Gabi! Daca se rezolva si cu baby-sittingul, atunci poti conta si pe mine.

Brenda, si eu zic sa nu-ti faci ganduri negre in legatura cu analizele pana nu discuti cu doctorul. Sa ne tii la curent.

Ioana, mi-a placut faza cu cardul in floppy. Adevarul e ca e foarte distractiv sa vezi cate nazbatii pot face astia micii...

Alex, felicitari pentru "tata". Abia astept si eu sa zica "mama" cu adresa, ca deocamdata desi zice tot timpul, nu stie ce zice... dar eu tot ma emotionez si asa.

Despre intalnire, cum am mai zis, eu pot fi aproape oricand disponibila, numai sa stiu din timp.

Fug la bb care scoate de zor haine din dulap, ceea ce n-ar fi asa o problema, dar mi-e teama sa nu-si prinda degetelele la usa. Pup pe toata lumea.

Ameera si Sara

Mergi la inceput